Recital vol passie Love and Peace bij Straatfestival Ovezande ZEELAND 23 funk of punk. Religieuze en klas sieke muziek, vertegenwoordigd door 27 koren, was daar ver bij in de minderheid. Over de kwaliteit zegt dit niets. Daar selecteert Middelburg Vólko ren niet op. Hoeft ook niet, zeg gen ze in de informatietent: „Want doe je mee, dan wil je niet afgaan." Steeds meer koren mel den zich aan. Die moeten wel wat geluk hebben. Want bij loting wordt bepaald wie uiteindelijk mee mag doen. Dit jaar moesten enkele tientallen gegadigden op de wachtlijst worden gezet. „Nog meer podia erbij, dat is moeilijk te behappen", zegt secretaris Hans de Kuijper. „Bovendien, er is al zo veel diversiteit. Vooral de popkoren proberen zich van el kaar te onderscheiden. Je ziet daar ook steeds meer professionali teit." Afgelopen zaterdag trok vooral het podium op de Markt, dat daar met steun van ondernemers voor de tweede keer stond, massa's pu bliek, meer zelfs dan het hoofdpo dium op het Abdijplein. Daar ver zamelden zich vooral de 'liefheb bers'. Op de Markt bleven vooral veel passanten hangen. De drukte zorgde daar ook voor een intieme re sfeer. Misschien, filosofeert Kuijper, een nieuwe hoofdlokatie. VEERE - Het Aroso Trio: Frederie- ke Saeijs (viool), Maja Bogdanovic (cello) en Nino Gvetadze (piano), werkt pas enkele jaren samen, maar de samenwerking tussen de ze drie jonge musici is geweldig en daarom is de balans ook goed. Er werd gemusiceerd met passie. De aandacht voor de nuances was groot en technisch klopte alles. Aroso is een Pianotrio met een veelbelovende toekomst. Het programma was terecht omge zet. Begonnen werd met het eer ste pianotrio in d op. 49 van Men delssohn. Het romantische ope- ningsdeel kreeg de juiste harts tochtelijke invulling. De strijkers werden mooi ondersteund door een stevige gesyncopeerde piano begeleiding. Het Andante klonk als een lieflijke romance en het Scherzo werd elegant en fantasie rijk gebracht. De Finale met de boerenrondedans en daarna een zangerig thema, werd briljant ver tolkt. Na de pauze werd een vroeg werk van Rachmaninov Trio élé- giaque, een soort hommage aan Tsjaikovski, gespeeld. Eén smarte lijk thema met prachtige melodie lijnen, vooral door de cello en een duidelijke structuurlijn in de pia nopartij. Het Pianotrio nr. 2 in van Sjostakovitsj werd adembene mend mooi en spannend vertolkt. Het muzikale In Memoriam voor zijn vriend Sollertinski en de ge sneuvelden van WO II kent lugu bere passages, peinzende melodie lijnen (met sourdine), felle sfeer volle momenten en vele contras ten. Aroso doseerde en zorgde voor afwisseling. Het samenspel was geweldig en dat is niet evi dent met de vele tegenritmes. De Joodse thema's kwamen goed uit en het slotdeel klonk, mede dank zij de doodsklok-akkoorden en de macabere pizzicati, als een doden dans. Een mooi recital dat goed bezocht werd. OVEZANDE - The Love and Peace Police komt voorbij, ofwel Bonpar- don. Het is het Straatfestival in Ovezande en dan kan je zomaar op de bon geslingerd worden door twee Belgische jongens op een roze politiebrommer. Alles is trouwens roze aan hen, maar met die bon valt het wel mee. Het is een verleidingsact om de bezoek sters van het festival te laten la chen met hun sexy liedjes. Ovezande is een lief festival deze zondagmiddag. De zon schijnt, de stemming is goed en er wordt veel gelachen. Om Kartje Kilo bij voorbeeld, ook alweer een Bel gisch duo. Ze zijn dit keer de non netjes Hortensia en Neoteria en pakken het publiek in met hun act over de treurige vergrijzing in hun klooster. Tot op een dag de bel gaat en een jonge blom voor de deur staat. Ze zegt dat ze wil intreden. Het blijkt Martine te zijn, 48 jaar pas, zegt Hortensia. Oei, zegt het publiek, zou het die vrouw van Dutroux zijn? De non nen zingen verder, sluiten Marti ne in de armen, maar nemen haar ook net zo gemakkelijk op de hak. En voor vragen hebben de non nen geen tijd. Ze lopen verder, al 'zegenend'. Bij Stenzei en Kivits is het moei lijk om dichtbij te komen. Hun act, een soort comedy show slaat aan, net als hun muziekimprovisa- ties. In Ovezande is het niet moeilijk om succes te hebben. Al wande lend langs de kraampjes, waar van alles 'eerste hands en tweede hands te koop is, kom je vanzelf in de sfeer om vermaakt te wor den. Eenmaal aangekomen op het echte festivalterrein, waan je je in een soort burcht. Er klinkt mu ziek en de acts lijken ons te heb ben achtervolgd. De eet- en drink- stalletjes doen goede zaken. Ove zande is klaar voor de avond. MAANDAG 2 JUNI 2014 Veel van de deelnemende koren verzamelden zich zondag aan het eind van de middag op het Abdijplein voor de finale, foto Izaak Verkeste RECENSIE door Jeanette Vergouwen Muziekpodium Zeeland: Piano trio's van Mendelssohn, Rachmaninov en Sjostako vitsj. Door Aroso Trio. Gehoord zondag 1 juni in de Grote Kerk in Veere Straatartiest Karei Casier, acrobaat in Ovezande. foto's Johan van der Heijden door Edith Ramakers Stenzei en Kivits, muziek en thea ter.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2014 | | pagina 23