Wij verpakken, monteren, wanen, maken schoon, schilderen, graveren en nog veel meer. Eb- en vloedvloer zet de kroon op veelzijdige manege De Eendracht WALCHEREN 21 Oriqnis Doelzakband Vlissingen wint nationale titel Bedrijfshal van Cargill in de as gelegd Orionis Walcheren werkt ook voor u« Wilt u weten hoe? Kom een kijkje nemen achter de schermen en verbaas u over ome diversiteit» Kom Orionis ontdekken Dinsdag Jjuni 1|»|ö ilt0ö VROUWENPOLDER - Manege De Eendracht, verscholen achter de bosschages aan de Rijkebuurtweg bij Vrouwenpolder, is nu weer in alle opzichten up tot date. „Dit is de kroon op het werk", zwaaide oud-eigenaar Jan Meijers zijn op eenvolgende opvolgers zaterdag middag lof toe, toen hij de nieu we voorzieningen van de manege officieel opende. Sinds zijn vader er in 1966, alweer bijna een halve eeuw geleden, een paardenstal opende, met daar bij een foyer waar ook bruiloften en partijen konden worden gehou den, groeide de manege uit tot binnen- en buitenaccommodatie van allure, waarin zowat alle tak ken van de paardensport een luxe onderkomen vinden. Die kunnen voortaan worden bedreven onder alle weersomstandigheden, nu de zesduizend vierkante meter tel lende 'buitenbak' is voorzien van een 'eb- en vloedvloer' van zand. Een ingenieus systeem zorgt er voor dat overtallig water meteen wordt afgevoerd, en de bodem nooit kan uitdrogen. Het is één van de moderniserin gen die Ad en Joke van den Dries doorvoerden, sinds ze de manege eind vorig jaar overnamen. De of ficiële heropening, met een grote parade van paardensportdiscipli nes, vond plaats tijdens een springwedstrijd voor de KNHS tour Zeeland. Er draafden ruim 150 springruiters voor op, vele ma len meer dan toen de bodem nog gewoon uit gras bestond. Voortaan vinden er veel meer gro te evenementen plaats. Zo is er za terdag 21 juni een Paardensport en Welzijnsdag, en een week later de Zeeuwse dag van het paard. Op 28 juni voert de manege een groot spektakelstuk op: het histo riespel De Heks van Veere, met ve le tientallen paarden en meer dan honderd spelers. MOLENHOEK - De Vlissingse doe delzakband Inter Scaldis Pipes and Drums won zaterdag bij het jachtslot Mokerheide het open Ne derlandse kampioenschap. Daarnaast kreeg het Vlissings ge zelschap de juryprijs voor de meest veelbelovende doedelzak band. Er was een sterk veld met deelne mers uit Nederland, België en Duitsland. De Vlissingers behaal den hun kampioenstitel in de ca tegorie 'voorgeschreven muziek', en werden derde in de afdeling 'vrij werk'. Het kampioenschap volgt op eer dere successen. Eerder dit jaar won Inter Scaldis Pipes and Drums een competitie in Kerk- driel. De band treedt binnenkort weer op in Vlissingen, en wel tijdens de Veteranenparade op 21 juni. Het vuur ontstond, door nog on bekende oorzaak, rond half vijf. Omringende wegen, waaronder de Westkade tussen Sluiskil en Sas van Gent, werden urenlang af gesloten. Aanvankelijk ontwikkel de zich een donkere rookpluim, maar die werd snel dunner en lichter. Omwonenden werd via een NL-alert geadviseerd ramen en deuren dicht te houden. Door dat er weinig wind stond, bleef de impact op de directe omgeving echter gering. In nabije Sasse wij ken was amper iets van de brand te merken. Wel landden hier en daar roetdeeltjes, en stukjes glas vezel. Omringende straten wer den daarom gereinigd. Even na acht uur kwam het signaal 'brand meester'. De brandweer moest nog wel de hele dag nablussen. In het pand lag verpakkingsmateri aal en zetmeel. Er raakte niemand gewond; medewerkers die aan het werk waren, konden tijdig het magazijn verlaten. MAANDAG 2 JUNI 2014 Open Da door Henk Postma SAS VAN GENT - Een grote brand heeft gisterochtend een bedrijfshal van levensmiddelenfabriek Cargill bij Sas van Gent in de as gelegd. Anna de Ruyter kon de menigte gelukkig tot bedaren brengen, foto Ronald den Dekker I Onder toeziend oog van de menigte wordt het stoffelijk overschot de ha- Voorbereiding op de set met regisseur Roel Reiné (r) en Roeland Fernhout ven binnengevaren, foto Ronald den Dekker (m) en Barry Atsma als Cornelis en Johan de Witt, foto Dirk-Jan Gjeltema

Provinciale Zeeuwse Courant | 2014 | | pagina 21