Teams Biggekerke in topvorm naar ereklasse KEUKEN OUTLET WINKEL 11 1 11 H 20 WALCHEREN Concert Veere INFORMATIE Westerscheldetunnel afgesloten in verband met de Ronde van Zeeland Seaports op 7 juni 2014 FILMOPNAMEN Zierikzee staat al dagen in het teken van opnamen voor de film 'Michiel de Ruyter' van regisseur Roel Reiné. Gedeputeerde fietst Draaibrug Souburg open Drie weken filmen in Middelburg wesTerJcVe^ e l Biggekerke 3 bleek net iets sterker dan Biggekerke 4, nadat beide teams na dertig beurten gelijk aan kop eindigden met 82 ringen. Big gekerke had overigens nog wel iets goed te maken: vorige week degradeerde team 2 uit de ereklas. Op weg naar de kampioenstitel staken Arno Francke, Anika Lam- pert en Erik Leendertse zaterdag respectievelijk 28, 25 en 29 ringen. Hun dorpsgenoten Frenk Leen dertse, Maas Boogaard en Koen Lampert scoorden 29,28 en 25 rin gen. In de staart speelde Biggekerke Goedkoper kan niet... leuker u>el! eveneens een hoofdrol. Het 5e drietal werd dertiende mét 69 rin gen. Meliskerke 2 miste in de laat ste beurten vaak waardoor het de gradeerde naar de tweede klas. Koen Minderhoud uit Westkapel- le won, evenals vorig jaar, het per soonlijk klassement met 29 rin gen. Frenk Leendertse werd reser vekampioen. De volledige uitslagen van zater dag staan vermeld op: www.ringrijden.nl Agenda: 7 juni Aagtekerke, 2e klas kampioenschap 8.00-17.30 uur. VEERE - De leerling- en jeugdmuzi- kanten van muziekvereniging Veere's Genoegen geven komen de zaterdag een concert in Het Ak koord aan de Oudestraat 9. Er zijn diverse optredens. Er draait ook een Rad van Avontuur. Aanvang 16.00 uur. Toegang gratis. Meer in fo op: www.veeresgenoegen.nl ZIERIKZEE - Bij de herdenking van het 400ste geboortejaar van Michiel de Ruyter in 2007 wees de gemeente elk subsidieverzoek af. Dat blijkt nu met de opnamen voor de film heel anders te zijn. De gemeente verleent ruimhartig medewerking aan de transforma tie van de stad zodat die dienst kan doen als decor voor het 17e eeuwse Amsterdam. Ook bij de bewoners blijkt de trots veel groter dan de weerstand tegen allerlei afzettingen. „Vrij wel iedereen blijkt begrip te heb ben en de overlast voor lief te ne men", zegt gemeente-ambtenaar Marcel van den Berge. Na onder meer intensieve bui ten-opnamen vorige week, waar leden van de Stichting Werkend Trekpaard en de Stichting Be houd Hoogaars bij betrokken wa ren, lag de nadruk zaterdagavond en -nacht op twee massa-scènes met circa 350 figuranten. De op roep leverde verrassend veel res pons op. „Kom in het zwart ge kleed", luidde de boodschap. De eerste scène die werd opgenomen betrof immers de intocht van het schip met aan boord de doodskist van Michiel de Ruyter. Voor het zover was, heerste een opgewon den sfeertje bij Poppodium Brogum waar de filmploeg zijn OOST-SOUBURG - Op een bakfiets, en begeleid door de fanfare Vlijt en Volharding, reed gedeputeerde Kees van Beveren zaterdagoch tend in Souburg de gerenoveerde Draaibrug officieel open. De verbinding, bedoeld voor fiet sers en voetgangers, lag er vijf maanden uit, maar is sinds februa ri weer in gebruik. De provincie greep de Karolingenmarkt aan om er een officieel tintje aan te ge ven. Kinderen konden bij inleve ring van een kleurplaat iets lek kers halen. De brug kan nu weer dertig jaar mee. Het dek is ver nieuwd en verbreed. De brug draait nu sneller open en dicht. The making of Michiel de Ruyter tenten heeft opgeslagen. „We staan helemaal te trillen", ver trouwden drie giebelende meisjes de jonge acteur Nils Verkooien (o.a. uit 'Oorlogsgeheimen' en 'Spijt!') toe toen hij met hen op de foto ging en zijn handtekening uitdeelde. „Ik kom, ik kom", riep ook Tygo Gernandt bereidwillig toen hij gevraagd werd voor een kiekje met wat figuranten. „Hé dat is die man van de super marktreclame", constateerde een tiener spontaan toen ze hoofdrol speler Frank Lammers in het oog kreeg. „Dacht het niet", mompel de hij op zijn beurt. Alle figuranten in het zwart met geverfd kapsel kregen een kapje om op te zetten. Natte doekjes werden uitgedeeld om make-up weg te vegen en lange haren wer den snel ingevlochten of op een staart gebonden. Zo hoorde dat in de 17e eeuw. Cora, Bo en Femma van de crew gaven een glashelde re briefing, deelden de figuranten in groepen in en begeleidden hen naar de set. Daar stapten allen in een andere wereld: een impone rende mengeling van hoe Zierik zee er eeuwen geleden enigszins heeft uitgezien en een keihard werkende crew van Farmhouse Film. Regisseur Roel Reiné mani festeerde zich als spin in het web. Op een boot in de Oude Haven en later op de kade bediende hij zelf een van de camera's en regis seerde hij ook helder en duidelijk de figuranten. In de tweede massascène bestorm den orangisten met in hun kiel zog een groep republikeinen het woonhuis van Michiel de Ruyter. De held zelf was op zee, maar zijn vrouw Anna (Sanne Langelaar) wist de menigte enigszins tot be daren te krijgen. MIDDELBURG - Van dinsdag tot en met zondag 22 juni zijn de film makers in de binnenstad van Mid delburg. Er wordt gedraaid op de Markt, het Abdijplein, Koorkerk hof, Korte Giststraat, Korte Burg en Kuiperspoort. Hierdoor zijn en- kele parkeerplaatsen (tijdelijk) niet beschikbaar en straten gedeel telijk afgesloten. Parkeerafzettin- gen worden altijd één dag van te voren aangegeven via borden. Straatafzettingen alleen tijdens de filmopnames zelf. rp door Rian Janse KAPELLE - Twee drietallen uit Bigge kerke promoveerden zaterdag naar de ereklasse. Dat gebeurde in Ka- pelle waar 39 ringrijders van negen afdelingen streden om het kam pioenschap in de eerste klas. Spoorstraat 18c 4431 NK 's-GravenpoIder T (01 r3) 312547 M 06 53314189 Openingstijden zie www.keukenoutletwinkel.nl De Ronde van Zeeland Seaports 2014 voert de renners op zaterdag 7 juni 2014 vanTerneuzen door de Westerschelde tunnel naar Goes. Dit betekent dat de Oostbuis richting Borssele van circa 12.50 uur tot circa 13.30 uur afgesloten is voor alle verkeer. De Westbuis richting Terneuzen zal van circa 12.55 uur tot circa 13.25 uur afgesloten zijn. Deze tijden zijn onder voorbehoud. U kunt op de dag zelf op de hoogte blijven van de beschik baarheid van de Westerscheldetunnel via onze website of door ons account ©WSTVerkeer te volgen op Twitter. Meer informatie: Kijk op www.westerscheldetunnel.nl of stuur een e-mail naar info@westerscheldetunnel.nl of bel de Klantenservice - vanuit Nederland: 0900 - 23 58 866 (€0,05/min.) - vanuit België: 0031-113 23 28 44 Volg ons ook op Twitter via @WSTVerkeer door Ali Pankow Zierikzee is nu wel in de ban van De Ruyter if I Parade op de 'eb- en vloed' vloer van de vernieuwde manege De Eendracht bij Vrouwenpolder, foto Izaak Verkeste

Provinciale Zeeuwse Courant | 2014 | | pagina 20