Zij gaan mee naar Brazilië Klussen wordt Clingenaar fataal Man verongelukt in Terneuzen Man verbrand bij Hoedekenskerke Voor een aanslag als die in het Brussels Joods Museum werd al langer gevreesd, nu steeds meer jihadi's terugkeren. Zon heeft de overhand 21 bruine Feesten zonder al die regeltjes 7 MAANDAG 2 juni 2014 Kloetinge speelt zich in veiligheid 1|R jr Jê B I BRUSSEL - De aanslag op het loods Museum in Brussel leek lang een gruwelijke actie van een onbeken de eenling. Totdat gisteren be kend werd dat de verdachte van de moordpartij een Franse jiha- dist is, die in 2013 in Syrië vocht. Zo werd 'Brussel' de aanslag die iedereen al vreesde. De 29-jarige geradicaliseerde moslim Mehdi Nemmouche wordt ervan ver dacht vorige week in het museum twee bezoekers en een medewer ker dood te hebben geschoten. Al maanden waarschuwen veilig heidsdiensten, waaronder de Ne derlandse AIVD, voor Europese ji- hadisten die terugkeren van de burgeroorlog in Syrië. Ze zijn in aanraking gekomen met extreem geweld en verder geradicaliseerd. Dick Schoof, de Nationaal Coördi nator Terrorismebestrijding en Veiligheid (NCTV), zei zaterdag nog dat steeds meer Nederlandse Syriëgangers terugkeren. Hon derd zijn er gegaan, zeker twintig zijn terug. Vorige week kondig den de verschillende diensten al aan nog nauwer te gaan samen-- werken om hen in de gaten te houden. Onlangs werd een Haagse Syriëganger aangehouden: hij was met meerdere geweren op weg naar Scheveningen om daar een overval te plegen. Met het geld zou hij de internationale jihad willen steunen. Nemmouche had vrijdag bij zijn arrestatie in Frankrijk een kalasj- CLINCE - Een 73-jarige man uit Clinge is gisteren dodelijk ge wond geraakt bij het zagen van hout. Hij was rond 11.00 uur ach ter zijn huis bezig om houten fruitkistjes op een zaagtafel in stukken te zagen. Daarin zitten metalen delen ter versteviging. Vermoedelijk is een metaaldeel in de cirkelzaag gehaakt en er uitge slagen, waarna het diep in de borst van het slachtoffer terecht kwam. Hoewel de man snel is overgebracht naar het Universi- teits Ziekenhuis in Gent, mocht medische hulp niet meer baten. TERNEUZEN - Een botsing in Ter- neuzen heeft zaterdag het leven gekost aan een 36-jarige fietser uit die stad. Hij werd rond 18.45 uur op het kruispunt Guido Gezelle- straat-Alvarezlaan-Oude Vaart aangereden door een auto en en kele meters meegesleurd. De man stierf in het ziekenhuis in Gent aan zijn verwondingen. HOEDEKENSKERKE - Op de Waan- weg is in de nacht van vrijdag op zaterdag een 33-jarige man uit de gemeente Borsele omgekomen door een ongeluk. Hij reed tegen een boom. Door de klap vatte de auto vlam. Het slachtoffer is ver brand. Toen de hulpverlenings diensten arriveerden, was de auto al uitgebrand. nikov bij zich, gewikkeld in een vlag van de terreurgroep Islamiti sche Staat in Irak en de Levant (ISIL). Opmerkelijk is dat de aanslag in Brussel niet geclaimd is. Door gaans dienen politiek en religieus getinte daden als uithangbord voor een boodschap. Deskundigen stellen dat veel ex-ji- hadi geen voordeel zien in het ple gen van een aanslag in eigen land: dat maakt hun bewegingsvrijheid daarna kleiner. Maar zeggen ze ook: 'er hoeft maar één gek tussen te zitten'. Die ene gek lijkt nu Brussel te hebben aangedaan. DESTELLING UW MENING 410 reacties De Oranje-commercie hangt me nu al de keei uit 8"711688"555530 "Grutte Editie: Walcheren 256e jaargang nr. 128 Los nummer€1,95 Abonneeprijs€1,07 Doelman j Verdediging Middenveld Aanval Bondscoach Louis van Gaal heeft bekendge maakt welke 23 spelers in de definitieve WK-selectie zitten. pagina 34 en 35: Resultaat gaat voor schoonheid infographic Rolant Quist Jasper Cillessen Ajax Tim Krul Newcastle United Michel Vorm Swansea City Daley Blind Ajax Bruno Martins Indi Feyenoord Daryl Janmaat Feyenoord Terence Kongolo Feyenoord Joël Veltman Ajax Paul Verhaegh FC Augsburg Ron Vlaar Aston Villa Stefan de Vrij Feyenoord *0%jggfe subf m w&iii- lit HlwwBr im fcé- Jordy Clasie Leroy Fer Jonathan de Guzman Nigel de Jong Feyenoord Norwich City Swansea City AC Milan Wesley Sneijder Georginio Wijnaldum Galatasaray PSV 2; Êr* H* Memphis Depay Klaas-Jan Huntelaar Dirk Kuyt Jeremain Lens PSV Schalke 04 Fenerbahce Dinamo Kiev Robin van Persie Arjen Robben Manchester United Bayern München Aanslag geen verrassing ANALYSE SYRIËGANGERS door Cyril Rosman pagina 8 en 9: Aardig, maar in de cel geradicaliseerd Met deze groep wordt Oranje wereldkampioen Reageer op pzc.nl EENS WÊÊÊÊÊÊËËÊÊ 83% ONEENS H 17%

Provinciale Zeeuwse Courant | 2014 | | pagina 1