ZEELAND Vonnis de solex almanak Tieners bekennen mishandeling Rutger Kluin 22 en 23 18en 19 Politie, justitie en gemeenten willen in actie komen tegen jeugd die voor grote overlast zorgt in Goes en Terneuzen Love and peace bij het Straatfestival Biertje, peukje en muziek luisteren vlissingen - Politie, justitie en de gemeenten Goes en Terneuzen willen optreden tegen groepen jongeren die in beide gemeenten veel overlast veroorzaken. In het verleden is in Goes al eens opge treden tegen zo'n groep die actief was in de wijk Goese Polder. Voor Terneuzen is een dergelijke aan pak nieuw. In Middelburg loopt een dergelijk project voor de wijk Dauwendaele. Het is de bedoeling dat bij het op treden in Goes en Terneuzen niet alleen de aandacht gericht wordt op de jongeren zelf maar ook op familieleden, vrienden en kennis sen, zegt Bruno Vanassche. Hij is directeur van het Veiligheidshuis Zeeland, waarin tal van organisa ties samenwerken om overlast en criminaliteit te bestrijden. Door een project voor Dauwendaele lukte het een groep jongeren, die zich onder andere bezig hield met inbraken, aan te pakken. Vanas sche geeft ook aan dat door de aanpak van de probleemgroep in de Goese Polder het veiligheidsge voel van de inwoners toenam. In Goes gaat het volgens hem nu om een groep van zo'n 35 jongeren die zich gedragen als raddraaiers. „Via straf en zorg willen we hen aanpakken. Dat houdt in dat straf bare feiten worden bestraft maar dat er ook gekeken wordt wie hulp nodig heeft. Want het doel is dat het veiliger wordt. Niet al leen nu maar ook later." Door vroegtijdig in actie te komen, be staat volgens hem de kans dat een aantal jongeren niet verder af glijdt de criminaliteit in. „Dat scheelt ook heel veel geld." Bij de aanpak in Terneuzen en Goes zullen ook allerlei andere (maatschappelijke) organisaties worden ingeschakeld, zoals jeugd zorg, en maatschappelijk werk. Vanassche: „We willen dat er voor elke jongere een persoonlijk plan van aanpak komt zodat we het maximale effect bereiken." MIDDELBURG - Twee verdachten hebben bekend betrokken te zijn bij de zware mishandeling in Re- nesse. Het gaat om 17-jarige jon gens, inwoners van respectieve lijk de gemeenten Vlissingen en Schouwen-Duiveland. Zij zijn za terdagochtend aangehouden voor de mishandeling van de 22-jarige Rutger Kluin uit Epe in de nacht van vrijdag 23 op zaterdag 24 mei op de Hogezoom in Renesse. Zij zijn verhoord en in het politiecel lencomplex Torentijd in Middel burg vastgezet. Het duo blijft tot de voorgeleiding in bewaring in Middelburg en krijgt vermoede lijk poging doodslag/zware mis handeling ten laste gelegd. Wie iets uitvreet en voor het hekje moet verschijnen hoeft niet mee te werken aan zijn eigen veroordeling. Liegen is lastig, want want wie veel liegt moet veel onthouden. Zwijgen als het graf of glashard ontkennen wil wel eens helpen. Dat had de man die voor een akkefietje in Mid delburg terecht stond wel begrepen. Hij ontkende en zweeg in alle talen. Vervolgens eiste de officier een week celverblijf. De rechter vroeg of me neer nog iets te zeggen had eer zij een vonnis velde. „Ja, dat heb ik ze ker. Als u mij vrijspreekt, dan beloof ik u dat ik het nooit meer zal doen". Duidelijke taal en onbedoeld een vol ledige bekentenis. Zelden keek een officier van justitie zó tevreden. MAANDAG 2 juni 2014 Overlast jongeren aangepakt door Emile Calon pagina 24 en 25: 'Dat samen bij elkaar zitten werkt' O inCTt*iiHpn nn AAGTEKERKE - Ze bleken nog lang niet zo vaardig als de O J \r ringrijders te paard. Toch kwamen zaterdag in Aagtekerke al wat talenten bovendrijven tijdens de primeur van het ringsteken op de solex. Onder hen Len Minderhout alias Conchita Wurst (foto). Hij stak uiteindelijk de meeste rin gen. De tweede plek was voor Olaf van der Burgt uit Eind- hoven. Het ludiek evenement was onderdeel van de jaar lijkse solexrace. Die werd gewonnen door Boy van Ever- dingen uit Middelburg. Tweede werd Jacco Maljaars uit Westkapelle. De prijs voor de leukste outfit viel ten prooi aan Astrid en Carola Marcusse uit Westkapelle en Wemel- dinge. foto Izaak Verkeste Tip? redactie@pzc.nl

Provinciale Zeeuwse Courant | 2014 | | pagina 17