m Dizzie .lil CanaarDizzie.nl 10 DIZZIE MERCEDES Rafels in Rio speelt zich af in de fa vela's van Rio de Janeiro, de krot tenwijken van de stad. Romario, Péle en Ronaldo groeiden er op, maar ook Hiago, de hoofdpersoon van het boek. Julia, een alleen staande vrouw, heeft zich over Hiago ontfermd nadat hij zijn ouders verloor in de drugsoorlog die er woedt. De politie probeert daar angstvallig grip op te krijgen, maar ook onder de agenten is corruptie en zelfverrijking aan de or de van de dag. Geweld, moord, de bewoners van de favela's blijft weinig bespaard. Hoe kun je overleven zon der je aan te sluiten bij de slechteriken? Wie vertrouw je? De finale van het WK staat op het punt te be ginnen. Opeens doven de stadionlichten. Zo begint Rafels van Rio. Dan gaan we meteen een jaar terug en lezen Koop dit we hoe Hiago het on- boek op recht dat zijn dierbaren Dizzie.nl wordt aangedaan, pro beert te bestrijden. Hij vecht tegen drugsba ron Reiss, die langzaam zijn grip op de favela's kwijtraakt. Een bijna bijbelse strijd, David tegen Goliath, maar dan in het heden. De mooiste boeken ontdek je samen! Hertmans, Jansma en Koch meest bekeken Wereldprimeur nieuwe thriller Stephen King Een aanslag om de macht te be houden, laten zien wie de baas is in Brazilië; hpt is zomaar denk baar tijdens het WK in Brazilië. Mooi dat Gijs Wanders dat gege ven aangrijpt om te tonen dat zich achter de feestelijkheden en euforie in Rio ook een onvoorstel baar wrede werkelijkheid af speelt. Dat Wanders te weinig het hart raakt, is hem direct vergeven. Wereldreiziger, crisisverslaggever en nieuwslezer Gijs Wanders. 'Moeilijke dingen makkelijk zeg gen' is zijn lijfspreuk. Tot 1995 schreef hij vier jeugdromans, daar na werd het stil. Het wereldkampi oenschap voetbal, binnenkort in Brazilië, greep hij aan om wat hij in Rio zag te verwerken in een nieuwe jeugdroman. Want verha len zoals Gijs Wanders daar op deed, kun je niet zelf verzinnen. WAAR? Rafels van Rio Cijs Wanders 174 blz. Lemniscaat 14,95 euro WAT? Dizzie is hét online boekenplatform van deze krant en staat vol nieuws, re censies, interviews en informatie over boeken en schrijvers. Lezers vinden elkaar op Dizzie en de len daar hun liefde voor boeken. BOEKEN OP DIZZIE.NL Op Dizzie.nl staan 41.858 boeken. De meest bekeken op dit moment zijn Oorlog en terpentijn van Stefan Hertmans, Tweestrijd van Linda Jans ma en Geachte heer M., de nieuwe roman van Herman Koch. BOEKPRESENTATIE De nieuwe thriller Mr. Mercedes van Stephen King verschijnt als eerste in het Nederlands. Een wereldprimeur dus, de presentatie zaterdagmiddag in Amsterdam. Theo Hakkert was er bij. Op Dizzie.nl blogt hij daarover. YOUNG ADULT rfeniêt 'Ik houd van mijn SlSl nachtmerries WAAROM? ITess Gerritsen: „Ik schrijf gewoon over mijn angsten." foto Kelly Campbell door Marjon Kok WIE?

Provinciale Zeeuwse Courant | 2014 | | pagina 10