Jazzfestival Middelburg groeit weer een stukje MinOeS inspireert tOt Spannende strijd r. rond posters 'Het Nieuwsballet We Mangen! Kom Werelts genieten bij Elders in deze krant speciaal abonneevoordeel. Kinderen eten gratis mee 40 CULTUUR www.wereU.nl Ad Vanderveen is een bekende singer songwriter, die naar de Wegwijzer komt en nummers zingt van zijn laatste cd. De organisatie van de acht ste editie van het Interna tional Jazzfestival Middel burg, dat in het Pinksterweekein- de wordt gehouden, heeft op nieuw kopstukken weten te lok ken. Renny Minnaert, lid van het kernteam en verantwoordelijk voor de faciliteiten, zegt: „Maar we programmeren in de breedte. Met artiesten voor de liefhebber zoals Phronesis, maar ook een luis terconcert van Carla Bley en ja, José James, dat is momenteel een populaire artiest, die wordt veel gedraaid. En met Larry Graham mikken we op een publiekstrek ker en echte uitsmijter op maan dag. Ieder jaar zien we een stukje groei in de bezoekersaantallen." Programma: Vrijdag 6 juni, Gratis: Desafinado 22.00U Eleonora's Holiday, vocale jazz van Billie Holiday, via Sting en Kurt Elling naar Amy Wine- house. Zaterdag 7 juni, Gratis, Zeeuws Museum 15.00U Arie Kuit met een ode aan saxofonist Paul Des- mond. Betaald: Abdijplein 15.00U DJ Sandstorm, ïó.oou Keno Harrie- hausen Quartet, kosmopolitisch kwartet dat in 2013 de Jazz Award Zeeland won. 17.00U DJ Sand storm, 17.45U Marzio Scholten's Identikit, rauwe, avontuurlijke en moderne jazz rond gitarist Mar zio Scholten. 19.00U DJ Sand storm, 19.30U Phronesis. 20.45U DJ Sandstorm, 21.30U Courtney Pines 'House of Legends', de saxofonist en jazzlegende brengt een opbeu rende mix met jazz-roots muziek, 23.00U DJ Sandstorm (Arrow Jazz). Zondag 8 juni Gratis, Nieuwe Kerk 13.00U Jazz in the Church, gospelorkest Harry Kanters m.m.v. Machteld Cambridge The French Quarter Quartet olv Harry Smit Betaald: Abdijplein i5:oou DJ Vin- dictiv ïó.oou Carla Bley Trio. 17.00U DJ Vindictiv. 17.45U Jungle by Night, aanstekelijke mix van Afrobeats, jazz, rock en nog veel meer. 19.00U DJ Vindictiv, 19.30U Michiel Borstlap Trio, virtuoze Nederlandse pianist met geheel ei gen stijl vol lyriek en dynamiek en internationaal hoge waarderin gen, 20.45U DJ Vindictiv, 21.30U Jo se James, 23.00U DJ Sandstorm Maandag 9 juni Betaald Abdijplein 14.00U DJ Sandstorm, 15.00U Tineke Postma Kwartet, 16.15U Jazz Award, 17.00U Larry Graham Central Station, Graham, bedenker van de slapping-bastech- niek, motor bij Sly and the Family Stone waarmee hij in 1969 op Woodstock een half miljoen men sen in vervoering bracht, inspi reerde alle grote bassisten en over dondert het Abdijplein met zijn funk powerhouse 18.3OU DJ Sand storm. wordt het beter. Het groeit naar aandacht, niet naar emotie." De ene keer wordt hij meer gegre pen door een lied dan de andere keer, maar hij is nog geen enkele song van zijn repertoire beu. „Soms hangt het ook van mijn buien af. Iedere song die ik afge maakt heb, staat voor iets. Wel is er verschil in kracht. Ik ben trou wens gezegend met een hitloos le ven." Over zijn optreden in de Wegwijzer zegt hij: „Het is een akoestische plek. Vorig jaar speel den we daar een stevige set. Mis schien was dat voor die entourage té stevig. Het geluid moet weg kunnen en de Wegwijzer is meer een plek om met elkaar te commu niceren. Dat kan je het beste met een akoestische gitaar", zegt Van derveen. De muziek van Ad Vanderveen is bij heel wat liefheb bers van Folk en Americana in Zee land gekend en gewaardeerd. Ze ker bij de bezoekers van Theater de Wegwijzer. Het intieme thea ter in Nieuw- en Sint Joosland is bijna zijn stamtheater. Daar sluit de Bussummer zaterdag 31 mei het seizoen af met de presentatie van zijn nieuwe cd Beat the Re cord. En opnieuw is het een cd met een verhaal. Vanderveen zat voor deze nieuw komer vol plannen. Hij wilde de cd in de Nashville studio opne men, maar twijfelde. De Roek- field Studios in Wales lonkten, met producer Matt Butler (onder andere bekend van Paul McCart ney, Pink Floyd). Hij nam er zijn eerste demo's op van de nieuwe songs, beluisterde ze kritisch en was tevreden. „Er was het gevoel: 'dat is het wel", zegt hij. „Welis waar met een kleine toevoeging hier en daar." De liedjes gaan recht door het hart, zegt hij. Hij kiest zijn woor den zorgvuldig. Deze laatste nieu we wijkt af van zijn voorgangers, zoals Driven by a dream. Die cd was met een volledige band opge nomen en er was veel meer gepro duceerd. „Daar golden andere creatieve drijfveren. Zo'n produc tie kost klauwen met geld. Je kunt wat meer experimenteren, maar wordt de muziek daarvan altijd beter?", vraagt hij zich nu af. „Op het technische vlak doen de opnamen van Beat the record niet onder voor een echte studio-opna me. Het is kort en explosief. Naak ter dan ooit te voren." De meeste opnames zijn eerste ta kes. „Het is echt en onvoorwaarde lijk. Het gevoel dat je in de eerste takes legt is een uniek moment. Dat stadium komt nooit weer te rug, maar het lied ontwikkelt zich daarna nog wel." Ad Vanderveen is inmiddels een gelouterde singer-songwriter, die al ruim veertig jaar op het podia staat in zowel binnen- als buiten land. Hij zingt over de liefde, het leven en de dood. Hij werkte met beroemdheden als Al Kooper, Flaco Jeminez, Da vid Olney en John Gorka en maak te albums met Eliza Gilkyson en Iain Matthews. Spelen op het podium is voor hem nooit een reproductie van de cd. „De lading is anders", zegt Vanderveen en hij vervolgt filoso fisch: „je leven verandert, zoals de muziek verandert. Alles stroomt, net als water. In je hoofd is zo'n lied geconditioneerd, maar in de uitvoering met publiek erbij MIDDELBURG - Minoes, de door An nie M.G. Schmidt bedachte juf frouw die vroeger poes was, spreekt nog steeds tot de verbeel ding. Ook docenten en leerlingen van de dansafdeling van Kunst educatie Walcheren hebben zich door haar laten inspireren. Mi- noes is leidraad voor de voorstel ling 'Het Nieuwsballet' die van daag tweemaal wordt opgevoerd in de Schouwburg Middelburg. Ruim 200 leerlingen van 4 t/m 65 jaar zijn erbij betrokken. Zij staan onder leiding van de docenten Iris Stierman en Sigrid van Heek. Eens in de twee jaar presenteert de dansafdeling van Kunsteduca tie Walcheren zich met een grote voorstelling waarin alle stijlen aan bod komen: peuterdans, dans- expressie, werelddans, klassiek ballet, moderne dans en jazzdans. De hoofdrol van Minoes wordt ge danst door Charlotte Consen. Zij laat overduidelijk blijken dat ze vroeger een poes is geweest: ze krabt, geeft kopjes, houdt van vo geltjes en spreekt nog steeds 'kats'. Dat komt redacteur Tibbe (Job van der Wal) goed van pas, want hij komt via Minoes veel nieuwtjes te weten. De stemmen voor de posters in de wedstrijd We Hangen! stro men binnen. Gisteren stond de poster van 'Red de Druppels' voorlopig op de eer ste plaats, op de voet gevolgd door 'Kinder Kunstweek' enBe scherm mij'. Stemmen op de mooiste poster van 2013 kan nog tot en met 12 juni 12.00 uur, bij CBK Zeeland, in de Zeeuwse Bibliotheek of bij De Drvkkery in Middelburg. Via www.pzc.nl/wehangen kunt u online stemmen. De 70 posters zijn tot en met woensdag 25 juni te zien in het pand van CBK Zeeland aan de Ba lans in Middelburg. Wijngaardstraat 53_ 44 61 DB Goes Tei- (11V3 - 252 '249 - foto Lex de Meester door Mischa Beckers Cd Vanderveen 'met een verhaal' door Marius Roeting De Wegwijzer in Nieuw- en Sint Joos land, zaterdag 20.30 uur. Ad Vander veen (zang, gitaar, mondharmonica). 12 nieuwe songs van Beat the record en aangevuld met zijn 'most beloved songs. Dit keer in trio uitgevoerd met Kersten de Ligney (zang, gitaar, auto- harp) en Timon de Heerdt (basgi taar,zang). „Naakter dan ooit tevoren." Ad Vanderveen over Beat the Record: Vandaag, Schouwburg, Middelburg, 14.00 uur en 19.30 uur.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2014 | | pagina 40