n- 38 MENINGEN brieven Cor de Jonge nasuccesvoue h/ie heeft oe mooistemsy nu ve pzcAcrie u/ieneeFT pe Moasre h<*id jmwimmmm ADRZ Het Zwin Rashonden KNMI Windmolenpark Frangaise Kernenergie Pensioen Allemaal gezeur over de nieuwe locatie van het nieuwe zieken huis. Als men nu eens een mooie ziekenhuistoren ging bouwen op het voormalige Scheldeterrein, dan hebben ze alles dichtbij de hand, toevoer over de weg en het water en boven op het dak een he likopterplatform. Onderin de to ren een grote parkeerplaats en rondom plaats genoeg om te par keren voor de bezoekers. Neem de Sardijntoren als voorbeeld en Vlissingen en Zeeland hebben een heel mooi nieuw ziekenhuis. Het Zwin is ontstaan door een storm in 1134 waarbij het zeewa ter tot aan Brugge kwam. Vervol gens werd Fort Oranje weggesla gen door een storm en voor veilig heid werd hiertoe de Internationa le zeedijk aangelegd. De MER-Commissie heeft enkel over de 'Milieu Effect Rapportages 'geoordeeld en niet over de veilig heid van de inwoners van Sluis. Met het vergroten van natuurre servaat Het Zwin zal toch de inter nationale zeedijk verwijderd of doorbroken moeten worden waar bij de veiligheid in het geding komt. De overheid heeft de ver antwoordelijkheid van de zeedij ken verschoven naar het provin ciebestuur en voor uitvoering naar het waterschap. Gezien de onkunde van aanpak, die bij der gelijke projecten tevoorschijn kwam, kan niet anders geconclu deerd worden dat de visie van de provincie geïnfecteerd is met de ideeën van natuuractivisten waar bij de redelijkheid en veiligheid verdwijnen voor bewoners. Veel geld betalen, nee, niet voor het welzijn van een dier, maar voor een raspup, vaak met gebre ken. Hoeveel is er al niet 'misfokt' voor het 'leuke' uiterlijk, soms ge wetenloos voor geld, wellicht ook met betere intentie door onwe- pij Ke •i vsffi snuf ree^u7eHl ÏCHNAU26Z VctAÏUX f PléASSO ^IQAJSP^AATI wHistccy zzNesse IdMrtANUGLUZ 7 SLUIS I VOSje HULST 1 KlLLEf* VU&INêeH tendheid. Veel ellende voor dier en mens is er uit voortgekomen. Goed dat er steeds meer aandacht is voor welzijn en gezondheid, on der andere door het artikel van de heer Siebelink in de krant van 20 mei. Alle dieren die er nu al zijn, al of niet met gebreken, gun ik een goed leven. Ook dieren die door omstandigheden in een asiel of andere opvang terechtgekomen zijn. Ik hoop dat er bewust en ook minder gefokt gaat worden. Annemieke van Dongen be schrijft in de krant dat klimaatver andering voor- en nadelen zal op leveren (via de radio en tv had www.beausurmer.nl KNMI hetzelfde bericht). Als er in derdaad een klimaatverandering plaatsvindt, zal dat logischerwijs ook gebeuren. Daar hoefje geen onderzoeker voor te zijn! Echter, de zekerheid dat er een klimaat verandering zal plaatsvinden komt van het beruchte IPCC die rapporten aanpast zoals het hun uitkomt. Een paar maanden terug nog was een Nederlandse profes sor verschrikkelijk boos, omdat het IPCC zijn onderzoeksrapport totaal verkeerd had weergegeven en dit niet wilde aanpassen zoals hij het onderzocht- en beschre ven had en toch is dit foute rap port geplaatst. Ik begrijp niet dat zichzelf respecterende onderzoe kers nog steeds gemanipuleerde rapporten van het onbetrouwbare IPCC gebruiken als kader want fei telijk zijn zij de grootste slachtof fers van het IPCC. Een ding is wel zeker, de laatste 15 jaar is de aarde niet warmer geworden. Deze tem peraturen zijn gemeten, niet bere kend, derhalve wél de waarheid! Maandag is begonnen met de bouw van het grootste windmo lenpark van Europa, in de Noord oostpolder. Volgens de opdracht gever RWE kost windenergie cir ca 95 euro p/Kwh, op de energie markt levert dezelfde Kwh circa 50 euro op. Het verschil van circa 45 euro p/Kwh wordt door de 'be reidwillige' medewerking van de Nederlandse energie afnemers via subsidie bijgepast. Als het windpark 'Noordoostpol der' klaar is staat er circa 429 Mw aan windenergie. Met een rende ment van om en nabij de 30 pro cent, gaat dit dus circa 50.000.00 euro per jaar aan subsidie opleve ren voor de RWE. Conclusie: via de milieu toeslag op mijn energie rekening betaal ik toch maar mooi mee aan de hoge salarissen en/of bonussen van het RWE ma nagement. Daar ben ik heel trots op. Maurits, David en Lion: herinne ring aangevuld door mijn ouders. In de meidagen van 1940 zijn we gevlucht voor het Duitse leger. Als jongetje van zeven doe je dan onvergetelijke indrukken op. Soms kunnen je ouders deze in drukken tot een verhaal maken wat zich in je hersens grift. Na een lange gruwelijke vlucht be reikten we Nantes. We werden liefdevol opgenomen bij een Fran gaise met jonge kinderen. Haar man was soldaat. Eén kamer mochten wij gebruiken. Het voor jaar was erg heet zodat we ons heil op straat zochten. Op een dag kwamen we Maurits en Lion te gen. Mijn ouders kenden Maurits vanuit het verenigingsleven. De begroeting maakte heftige emo ties los die ik niet begreep. Mau rits vertelde dat hij terug wou naar Middelburg. Mijn vader ont raadde dat waarna onze wegen weer uiteen gingen. Terug bij de Frangaise huilde deze met stille snikken. Haar man was gesneu veld in Zeeland. Ja hoor, daar waren we al bang voor; onverstandige uitspraken die het voortbestaan van een stuk - helaas niet duurzame - werkgele genheid in een nóg kwader dag licht doen staan... Net nu Delta op omvallen staat, liefhebbers voor een versleten kerncentrale zich terugtrekken of zich niet aan dienen, zo'n uitspraak waarin ko ning Willem-Alexander groene energie uit zon en wind bepleit tijdens een bezoek aan Duitsland. Als hij tijdens dit bezoek óók had gemeld dat men in Borsele mo menteel aan het hobbyen is gesla gen met het bijmengen van pluto nium dan was hij weggedragen op een treinrails, ingesmeerd met pek en veren. Lebensgefahrlich! Raus! Handelsmissie mislukt. Duitsland verlaagt deels de pen sioenleeftijd en verhoogt de pen sioenen voor 10 miljoen Duitsers. Opvallend in deze tijd van crisis en sociale zekerheid afbouw in Nederland. Een rondje internet leert dat er in ons omringende landen grote pensioenverschillen zijn. Waarbij Nederland zeker niet de beste meer is, wij hebben afbouw partnertoeslag (geboren na 1950), korting van 10 procent op partnertoeslag AOW, bij te veel inkomen. Als topper geen ANW meer voor een weduwe wel ke nog geen 65 jaar is. Ook het feit van 40 of 45 dienstjaren speelt geen rol meer van beteke nis. In Duitsland in zo'n geval al pensioen op 63-jarige leeftijd! De Europese politiek moet afblijven van zaken als spaargeld, pensioe nen, gezondheid, werd gemeld bij de verkiezingen! Of toch te veel geld naar Brussel, zodat er in ei gen land (te) weinig overblijft voor een fatsoenlijk sociaal stel sel? Brieven (max. 150 woorden) richten aan: Lezersredacteur PZC Postbus 91 4330 AB Middelburg 0118-434005 lezersredacteur@pzc.nl Chris Wolf Kanariesprenk 297, Vlissingen LJ. Bensink Burg. Gerritsenstraat 20, Breskens I JULI Tanita Schuit Cornelis Houtmanstraat 4, Goes kjOe Zmï yk 1„ 4474 MA KATTlMSHMt ♦21 <0*653402705 v.a. 114.000,- v.o.n. (sleutelklaar) Openhuis vrijdag, zaterdag en zondag 12:00 tot 17:00 uur Jan Duin Leliëndaleweg 15, Burgh-Haamstede W.S.M. Fakkeldij Marktplein 1a, Biezelinge J.W. Minderhout Vredehoflaan 326, Vlissingen E. den Heijer Ritthemsestraat 109, Oost-Souburg G.M. de Jonge Goeman Borgesiusstraat 17, Vlissingen Residences:

Provinciale Zeeuwse Courant | 2014 | | pagina 38