Wintersport ook voor visueel gehandicapten Ziek en op ballerina's pas écht over de top 80% Verbouwingsuitverkoop BadkameruitverkooQ.nl WALCHEREN 35 Patisserie Van Opdorp in Goes failliet verklaard Kortingen tot UtPf DHUEZ Staatsbosbeheer geeft Lentefeest Staatsbosbeheer houdt zon dag een Lentefeest. Dit wordt gevierd bij kasteel Westhove in de Manteling van Walcheren bij Oostka- pelle. Er zijn de hele dag ver schillende excursies, activi teiten, demonstraties en kraampjes. Dit lentefeest begint om 11.00 uur en duurt tot 16.00 uur. De toegang is gratis. Rommelmarkt bij De Open Haven De Open Haven houdt van daag een rommel-, boeken- en platenmarkt. Dat gebeurt op het plein voor het bede huis aan het Oranjeplein en in het kerkgebouw en de bij behorende ontmoetingshal. De markt is georganiseerd door de Protestantse Ge meente Oost-Souburg en duurt van 9.00 tot 16.00 uur. Bomenwandeling door binnenstad Langs de bomen in de bin nenstad van Middelburg is zaterdag een wandeling on der leiding van een IVN-gids. Deze duurt onge veer anderhalf uur. Vertrek om 13.30 uur vanaf de Markt, voor de Drukkerij. Volwasse nen betalen 3 euro, kinde ren tot 12 jaar 1,50 euro. Open ecologische tuinen Twee ecologische tuinen van VELT (Vereniging voor Ecologisch Leven en Tuinie ren) zijn zondag te bezoe ken. Het gaat om de siertuin aan Verdilaan 74 in Vlissin- gen (14.00 tot 16.00 uur) en de groente- en kruidentuin aan Krommenhoeke 1, Bigge- kerke (10.00 tot 18.00 uur). ZIERIKZEE - Skiën met een visuele beperking? Het lijkt een vrij onmo gelijke combinatie, maar het blijkt wel degelijk binnen bereik te lig gen. De Nederlandse Visueel-gehan- dicapten Ski Vereniging (NVSV) maakt zich er sterk voor. Voorzitter Susan Peters vertelde er gistermiddag over tijdens een bijeenkomst van de Rotary Zierik- zee. Zij deed dat samen met schrijfster Annemiek van Mun ster. Beiden behoren tot de doel groep en houden veel van skiën. „Iedere deelnemer krijgt één op één begeleiding. De begeleiders zijn enthousiaste skiërs, snow- boarders en/of langlaufers met een passie voor wintersport en be trokkenheid bij onze deelne mers", liet Peters weten. De bege leiders worden getest en na hun eerste, geslaagde, wintersportreis ook gecertificeerd. Eén van die be geleiders is de van oorsprong Zeeuwse Eveliene de Jongh. Zij heeft een managementbaan in de staalbouw. Heel wat anders dus dan blinden of mensen met een visuele beperking begeleiden met wintersporten? Ze heeft met ple zier het opleidingstraject doorlo pen. Dat gaat overigens specifiek uit van de eigen vaardigheden. Verder zijn er skileraren voor de technische instructies van de be geleiders. „De NVSV heeft 110 le den, van wie niet één in Zeeland. Terwijl de Oogvereniging toch cir ca 100 leden telt in deze provin cie", zegt Peters. Natuurlijk op teert zeker niet elke visueel gehan dicapte ervoor om te gaan skiën, maar moet de NVSV ook nog veel doen aan naamsbekendheid. GOES - Patisserie Van Opdorp aan de Korte Kerkstraat in Goes is fail liet verklaard. Steef Houweling van bakkerij 't Zand in Heinkenszand, die Van Opdorp begin vorig jaar overnam, bevestigde dat gisteren, maar wil de nog geen toelichting geven tot dat alles is afgehandeld. Van Opdorp is een begrip in Goes en ver daarbuiten vanwege het ambachtelijk gemaakte banket en het 'Goesenaartje', de exclusief door Van Opdorp vervaardigde lekkernij. Sinds 1870 werden alle producten in de eigen bakkerij gemaakt, maar na de overname verplaatste Houweling het bakkerijgedeelte naar Heinkenszand. Met de sluiting van Van Opdorp verdwijnt opnieuw een vertrouw de naam uit het Goese straat beeld. Hé vriend, Dat het mij zo slecht verging, is achteraf wel te verklaren. Ik heb de Alpe d'Huez beklommen met een longontsteking. Dat wist ik op dat moment nog niet. Ik voel de me alleen hondsberoerd. Ie was bezorgd, maar ik durfde niet te zeggen dat ik liever niet zou lo pen. Niet tegen jou en niet tegen de mensen achter Koesterchallen- ge en Bodyline die alles tot in de puntjes voor alle deelnemers had den geregeld. Ik heb zwarte sneeuw gezien, ben mezelf onder weg heel vaak tegengekomen en raakte achterop. Coach Rianne (held!!) is bij me blijven lopen, die superfitte meid die zich moest aanpassen aan mijn gesjok en ook nog eens mijn tas heeft ge dragen. Die was halverwege de berg topzwaar, want mijn wandel schoenen zaten er in. Die had ik uitgeschopt omdat ik zere voeten had. Ik ben verder gestrompeld op mijn Prada ballerina's. Ie bent een luxepop of niet. Het klopt Ray, toen jij mij inhaal de bij bocht acht, had ik het opge geven. Ik zat stuk. Maar toen kwam jij de hoek om lopen, nadat je eerst al eens tot boven was ge fietst. Je was zó energiek, en toen ik naar links keek, zag ik boven de eindbestemming liggen: de cha lets van het wintersportoord. Op vier kilometer afstand. De afwe ging was snel gemaakt; ik wilde niet het risico lopen dat ik later spijt zou krijgen. Die laatste kilo meters zal ik nooit vergeten. Ik liep ze met de mensen die in de afgelopen maanden heel belang rijk voor me zijn geweest of dat die dag werden. De intocht was een emotionele, onvergetelijke er varing: al die anderen die zo op recht blij waren dat ik het haalde. Wat Koesterchallenge voor mij heeft betekend, wordt nog het best verwoord door Bauke. Hij schreef achterop mijn herinne ringsvaantje een persoonlijke boodschap: „Sheila, je hebt de berg bedwongen, maar belangrij ker is dat je een goede stap hebt gemaakt in je gezondheid. PS: koop a.u.b. nieuwe Prada's..." En voor wie twijfelt aan deelna me, als IK het kan, dan kan ieder een het! Ray, bedankt man. Liefs, Sheila sloedkoperü! Kom eens kijken in onze showroom HUEZ Wij hebben uitsluitend merkartikelen zoals Burgbad, Huppe, Jado, Vola, Sphinx, Villeroy Boch, Duscholux, Sanijura, Hoesch, Dansani, Dorenbracht, Hans Grohe en andere topmerken OOSTKAPELLE OOST-SOUBURG MIDDELBURG WALCHEREN door Ali Pankow ZATERDAG 31 MEI 2014 Ook hebben wij nog veel diverse onderdelen voor oudere badkamers, zoals kranen, sanitair, douchewanden etc. (7 dagen per week van 11.00 -18.00 uur) Riethil 20, 4825AP Breda Tel 076-2600063/ 06-28448040

Provinciale Zeeuwse Courant | 2014 | | pagina 35