Boerenmarkt Vrouwenpolder wedijvert met Mariekerke Voorstel voor schouwburg niet voor de zomer FITNESSTUIN 32 WALCHEREN Zweefvliegtuigje maakt naast N57 noodlanding noordwelle - Een zweefvlieg tuig heeft gistermiddag rond kwart over drie een noodlanding gemaakt in een weiland naast de N57, ter hoogte van de kruising met de Stoofweg. Er is volgens de politie niemand gewonden geraakt. De dienst luchtvaartonderzoeken is in ken nis gesteld. De oorzaak is vermoedelijk ge brek aan thermiek (opstijgende warme lucht) waardoor het vlieg tuigje hoogte verloor. BUITENFITNESS IN NIEUW MIDDELBURG, BEWEEGPAD IN GRIFFIOEN Wie op koopjesjacht wilde bij de boer, kwam vrijdag in Vrouwen polder bedrogen uit. Veel meer dan een slager met worst, of een boomgaardenier met veel aard beien, was daar op de 'Boeren markt' aan agrarische koopwaar niet te bekennen. Daarvoor kon je beter enkele dorpen verder te recht, op de 'boerderijfair' bij ijs- hoeve De Koehoorn in Marieker ke. Ook daar viel het aanbod van Was het nog drukker geworden, dan was het niet leuk meer geweest boerenproducten in het niet bij de vele tientallen kramen met bro- cante, curiositeiten, en prullaria. Maar het assortiment was er aan zienlijk ruimer. Beide plekken hadden ook veel met elkaar gemeen. Behalve veel nevenactiviteiten, zoals shows met klederdrachten en wat oude ambachten, boden ze vooral ook een keur aan kindervermaak. De dorpskern van Vrouwenpolder had zelfs meer weg van één grote kinderkermis, inclusief bijbeho rende muziek, dan van een markt. Konden liefhebbers in Vrouwen polder 's middags onder meer te recht bij een roofvogelshow, en 's avonds meedeinen op stevige 'pol- derrock', in Mariekerke zagen ze behalve echte ringrijders ook stoomaangedreven dorsmachines aan het werk. Beide evenementen trokken vele duizenden bezoekers. De activitei ten in Vrouwenpolder maakten deel uit van de Vrouwenpolderse Dagen, die nu dertig jaar bestaan, en deze keer onderdeel zijn van 700 jaar Vrouwenpolder. De start, op Hemelvaartsdag, trok een re- corddrukte, wat bij het dorp zelf tot filevorming leidde. „We zaten precies aan ons maxi mum. Was het nog drukker ge- worden, dan was het niet leuk meer geweest", stelde organisator Herman Nuijten tevreden vast. Gisteren was er aanzienlijk meer ruimte. Vandaag is de laatste dag. Overigens komt 700 jaar Vrou wenpolder er wat bekaaid vanaf. De historische expositie in de Pel- grimskerk is dagelijks maar een uurtje open vanwege gebrek aan 1 suppoosten. Wethouder Chris Simons heeft in middels een eerste kennisma kingsgesprek gehad met theaterex ploitant Frans Lievens. Binnen kort volgen er meer besprekingen met Lievens over de toekomst van de schouwburg. Simons zal de gemeenteraad op de hoogte houden van de voort gang, maar een kant-en-klare op lossing is niet voor de vakantie te verwachten, aldus de wethouder. De vorige Middelburgse gemeen teraad lukte het vier jaar lang niet om de al sinds 2005 slepende thea terkwestie over de streep te trek ken. Bij herhaling werden oplossingen voor de kwestie afgewezen. Uit eindelijk werd rond de jaarwisse ling besloten om de hete aardap pel door te schuiven naar de nieu we gemeenteraad. Die heeft in middels zijn eerste vergaderingen achter de rug. Binnen het college van B en W is het schouwburgdossier nu in han den van de WD, nadat in de vori ge raadsperiode eerst wethouder Albert de Vries en, na het vertrek van De Vries naar de Tweede Ka mer, Saskia Szarafinski er namens de PvdA hun tanden op stuk had den gebeten. MIDDELBURG - Pas na de zomer kan de gemeenteraad van Middelburg een nieuw voorstel verwachten voor de verbouwing van de Stads schouwburg. Praatje en sporten op f1 Nieuw Middelburg is de eerste wijk in de gemeente Middelburg waar oefenapparaten zijn ge plaatst in de openbare ruimte. Het zijn toestellen van de firma De Fitnesstuin in Zwolle die in to taal zo'n tweehonderd fitnesstui- nen heeft ingericht, vooral voor woonzorginstellingen en verpleeg tehuizen. Eén toestel kost tussen de 1000 en 1500 euro. De fitnessapparaten zijn geplaatst in het parkje van het Prinses Marij- keplein op initiatief van de Stich ting Activiteiten Nieuw Middel burg en met financiële steun van de gemeente, de Rabobank en fy siotherapie Nadorst. Vanmiddag verricht wethouder Saskia Szarafinski om 14.00 uur de officiële opening. De wethouder is voorafgaand aan de opening van de fitnesstuin in Nieuw Middelburg ook in wijk De Griffioen waar vandaag het plan voor een 2,5 kilometer lang Be- weegpad wordt gepresenteerd door de stichting Griffioen De Wijk. De presentatie is van 10.00 tot 13.00 uur, in het wijkcentrum aan de Griffioenstraat 44, Middelburg. Tijdens de presentatie vertelt dr. Gerda Andringa van het University College Roosevelt over het belang van vitaliteit voor ouderen. Peter van Lit van Club Vief van WVO Zorg verzorgt vervolgens een bewegingsdinic. Dans- en klederdrachtgroep Wallacra zette tijdens de Boerenmarkt in Vrou wenpolder ook de jeugdleden aan het werk. foto Izaak Verkeste door Henk Postma VROUWENPOLDER MARIEKERKE - Organisator Herman Nuijten Cor Jonker oefent op de 'floatwalker\ Achter hem van links naar rechts buurtbewoners Rudy Jacobse, Wilma Cevaal, Johannes de Morree, Gerli Reinmann en Josian van Lent foto's Lex de Meester

Provinciale Zeeuwse Courant | 2014 | | pagina 32