Townsend onderscheidt zich in vele opzichten at j Hoek heeft selectie nu helemaal rond Amazone Relyveld sterk in herkansing 46 SPORT ZWALUWEN'30-KLOETINGE Ervaren doelman is na negen jaar Kloetinge nog altijd gedreven en perfectionistisch. 'Belangrijk niet te degraderen' Leonhart keert bij RCS terug op oude nest Ze heeft een zwarte huidskleur, is fors gebouwd en kan verwoes tend uithalen. De vergelijking met de huidige wereldranglijst aanvoerster Serena Williams is daarom snel getrokken. Toch is dat een te gemakkelijke conclusie, want daarmee doe je Taylor Town send tekort. Als tennisster is ze eerder een kopie van Martina Na- vratilova, haar grote voorbeeld. Townsend beperkt zich niet tot het monotone gebeuk vanaf de achterlijn, maar strooit kwistig met dropshots. Ze zoekt, als het even kan, het net op en valt daar bij zelfs geregeld op serve-volley terug. Het balgevoel waarover de ze linkshandige speelster - een zeldzaamheid in het circuit én een vingerwijzing naar Navratilo- va - beschikt en de op intuïtie ge kozen oplossingen, zijn een lust voor het oog en wekken de jaloe zie van menig concurrent. Tennis in retroperspectief, dat is wat Townsend in Parijs liet zien. Ze stal met dit verfrissende reper toire de harten van het publiek, in haar openingspartij tegen land genote Vania King (78-5 6-1) en óók toen ze in de tweede ronde de hoogst gerangschikte (21e) en bij het Franse Open als twintigste ingeschaalde Fran^aise Alizé Cor net in een chauvinistische ambi ance overrompelde (6-4 4-6 6-4). Tegen de Spaanse gravelbijter Car- la Suarez Navarro, vijftiende van de wereld, eindigde gisteren welis waar in de derde schifting haar glansdebuut in Grand Stamver band (2-6 2-6), maar opnieuw ver liet de mondiale nummer 205 on der luid applaus de baan. Een naam was gevestigd. Bij de kenners genoot ze overi gens al de status van toptalent, was haar reputatie al vooruitge sneld. In 2012 veroverde ze op vijf tienjarige leeftijd reeds de junio- rentitels bij de Australian Open in het enkel- en dubbelspel, en voegde ze er tater in het jaar nog de dubbeltitels van Wimbledon en US Open aan toe. Het seizoen sloot ze af als koploopster, iets waarin een Amerikaanse sinds 1982 niet meer was gestaagd. Op dat moment was er al een con troverse tussen haar en de Ameri kaanse tennisassociatie (USTA). De bond passeerde haar aanvanke lijk voor de US Open, omdat ze te zwaarlijvig zou zijn. Townsend - die de opdracht kreeg de nadruk op fitness te gaan leggen - voelde zich vernederd, brak onmiddellijk met de USTA en strikte met ex-prof Zina Garrison een gewe zen Wimbledon-finaliste als coach. Die regie over haar nog pril le carrière heeft ze, hoewel het in middels tot een verzoening is ge komen, niet meer afgestaan. De tragedie gold, hoe pijnlijk ook, als een 'droomscript', zegt Town send twee jaar na dato. „Het voor val heeft me sterker gemaakt, als persoon en als sporter. Het heeft niet alleen m'n ogen geopend, het heeft me ook overtuigd om onder alle omstandigheden mezelf te blijven." Thomas van der Haegen (23) komt over van Deinze, lelie de Schrijver (19) speelt nu nog voor Lokeren. De laatste is een talent volle middenvelder, die bij Loke ren kon blijven maar dan wel zon der profcontract. De komst van Van der Haegen nam veel tijd in beslag. Hoek be keek de middenvelder meerdere keren, maar de onderhandelingen met speler en club verliepen moei zaam. Deinze eindigde als derde op het derde niveau en staagde er via de nacompetitie niet in om te promoveren. Van de selectie waarmee Hoek dit seizoen kampioen werd hebben dertien spelers bijgetekend. De ze ven nieuwelingen zijn, naast Van der Haegen en De Schrijver, doel man Mitchell Braafhart (Zaam- slag), de verdedigers Mathieu Voet (Lovendegem) en Mateusz Kuzmicki (Maldegem) en de aan vallers Mattis Persoons en Pepijn Vangansbeke, die beiden ook over komen van Deinze. De afgelopen weken werd achter de schermen ook nog flink gelob byd voor de komst van Jonathan Gonstansia. De Terneuzense aan valler van Goes wilde graag naar de topklasser, maar tot een over gang lijkt het nu niet te komen. ZIERIKZEE - „Het lag allemaal ge woon op de grond hoor." Jaco van der Schee loopt vanuit de woonka mer richting de zithoek in de tuin. Op zijn linkerarm balan ceert een shirt, een blouse, een fo tocollage en een trofee. De 36 jaar oude doelman van Kloetinge kreeg deze geschenken na zijn tweehonderdste wedstrijd in het eerste elftal van de club. En vol gend seizoen plakt hij er nog een jaar aan vast. Of dat in de hoofd klasse is, hangt ervan af of Kloe tinge vandaag Zwaluwen'30 van zich kan afhouden. „Ik speel al negen jaar bij Kloetin ge en ze hebben er nog nooit wat aan gedaan", weet Van der Schee. Hij doelt op de jubilea van ver schillende spelers. Zelf speelde de doelman thuis tegen Deltasport zijn tweehonderdste competitie wedstrijd in het tricot van de club, maar er werd vanuit de vere- Kloetinge speelt vanmiddag in Hoorn een echte finale tegen Zwa luwen'30. De winnaar speelt vol gend seizoen in de hoofdklasse. Bij een gelijkspel na negentig min uiten volgen strafschoppen. Kloe- tinge-doelman Jaco van der Schee gaat ervan uit dat hij volgend sei zoen in de hoofdklasse onder de lat zal staan. „Ik heb er veel ver trouwen in." „Het is wel erg belangrijk dat we niet degraderen, want het is ont zettend moeilijk om met onze OOST-SOUBURG - Michel Leonhart wordt de nieuwe hoofdtrainer van voetbalvereniging RCS. Dat heeft het bestuur van de Souburg- se club gisteravond bekendge maakt. De huidige coach van zaterdag- eersteklasser GPC Vlissingen is de opvolger van Romeo van Aer- de, die half mei na twee seizoe nen ontslagen werd. Wessel Ver meulen, de voorzitter van RCS, liet weten dat men er snel uit was. „Dat was ook nodig, om de ploeg van volgend seizoen vlug duidelijkheid te bieden. Daarom hebben we gekozen voor iemand die we al kenden." Leonhart stond van 2009 tot en met 2011 ook al bij RCS voor de groep. Toen kwam de ploeg uit in de eerste klasse op zondag. Na twee degradaties speelt RCS na de zomer in de derde klasse. niging in eerste instantie niets ge organiseerd. Na de training van de donderdag erop kwam de huisfotograaf echter al aanzetten met een leuk initiatief. Hij had een blouse en shirt laten bedrukken en zelf een fotocollage in elkaar geknutseld. „Bij de uitwedstrijd tegen Delta- sport kwam hij al met boxers horts met onze namen en rug nummers erop", glimlacht Van der Schee als hij zich weer in de tuinset nestelt. „Oew, op die blou se staat mijn naam wel verkeerd gespeld. Maar het is toch niet echt iets om vaak te dragen. Ja, bij car naval." Na de wedstrijd tegen Nieuw Lek- kerland kwam de club met een trofee - met het opschrift: Jaco van der Schee 200 wedstrijden in de hoofdklasse - en een bos bloemen. „Ik vind het ontzettend leuk dat ik al die dingen heb ge kregen. Ik heb me bij Kloetinge al tijd al op m'n gemak gevoeld en speelstijl gelijk weer te promove ren. Kloetinge is door de jaren heen nog nooit een voetballende ploeg geweest. Dat was wel een van de doelstellingen aan het be gin van het seizoen, om er meer voetbal in te krijgen, maar daar door namen we wat meer risico's en gaven we ook meer doelpun ten weg." Kloetinge treedt vandaag aan zonder Timo Jansen (geschorst) en Maarten van Rosevelt (vakan tie). In een nek-aan-nekrace stuurde Lefeber in de eerste omloop de Painted Black-dochter met 64,11 procent naar de zege. In het kiel zog van de combinatie uit Koude- kerke eindigde een trio, bestaan de uit de Middelburgse Nadia van Schaik, de Goese Janis Lindhout en de Heinkenszandse Bianca Re lyveld, met een achterstand van ik voel me ook zeker gewaar deerd." Komend seizoen wordt alweer zijn tiende in dienst van de dorps club. Daarvoor was hij in de jeugd actief bij Zierikzee (tegenwoordig MZC'11), Vlissingen en RBC. Na het avontuur in Roosendaal koos hij weer voor de club van zijn dorp. „Joost Folmer belde me toen eens", graaft Van der Schee in zijn geheugen. „Hij zei: 'We hebben een keeper nodig bij Kloe tinge. Heb je interesse?' Dat had ik wel. Na negen jaar in het eerste elftal van Zierikzee was ik wel toe aan een nieuwe uitdaging." In het begin moest hij Merlijn Swennen voor zich dulden als eer ste keeper, maar toen die op 12 no vember 2005 in de wedstrijd te gen Doto geblesseerd uitviel, pik te Van der Schee zijn plekje in. De 'lijnkeeper', zoals hij te boek staat („Voetballend wat minder, maar op de lijn en één op één ben ik erg sterk"), zou nooit meer uit de doelmond wijken. Naast Swen nen hield hij ook Jacco Nelen, Lo renzo van Trijp, Edgar Verhage en Niels Zoutewelle op de bank. „Er zal een dag komen dat er iemand beter is, maar dat hebben de ande re vijf nog niet voor elkaar gekre gen." Dat heeft ook te maken met zijn persoonlijkheid. Van der Schee heeft een enorme drive en wordt gezien als een trainingsbeest. „Als ik train, wil ik voluit gaan", zegt hij daar zelf over. „Soms doen we anderhalf uur tang een partijtje. Dan denk ik: ik had net zo goed niet kunnen komen. Ik wil ge woon komen trainen en dan moe weer naar huis." Daarnaast is hij ietwat perfectio nistisch en op zichzelf. Van der Schee: „De trainer vraagt me wel eens waarom ik geen aanvoerder wil zijn. Ik doe gewoon graag mijn eigen ding en dat vind ik wel lekker. Nergens mee be moeien; concentreren op jezelf. Ik ben ook erg kritisch op mezelf. Soms roept keeperstrainer Jaap slechts 0,6 procent op een gedeel de tweede plaats. In de herkansing liep Relyveld en de ontketende Obelisk-zoon naar een score van 66,76 procent. De combinatie sloeg daarmee een gat van bijna vijf procent met naaste achtervolger Sabine van Eijkeren uit Heinkenszand. In de klasse M2 was in beide proe ven de hoogste trede van het eres- chavot voor Nadia van Schaik. In de eerste omloop stuurde ze de merrie Veersedams Shakira met 66,00 procent met het kleinst mo gelijk verschil naar de zege. Mi chelle Eversdijk uit Kapelle eindig de met de vosmerrie Dilana op de tweede (65,66 procent) stek. In de tweede omloop behaalde Van Schaik een score van 64,00 pro cent. Heidy de Jonge uit Wol- phaartsdijk werd tweede met 63,33 procent. Schee laat Jkkirnr\r Kot- /-\/-vrr an \ital/l/an Ad illna- door Marco Knippen PARIJS - Roland Garros gaf deze week een glimp weg van de toe komst. Met Taylor Townsend pre senteerde zich een tiener in wie een potentiële nummer één van de wereld schuilt. De amper achttienja rige Amerikaanse stal de show om dat ze zich onderscheidt van de rest. In meerdere opzichten. Taylor Townsend, een groot tennis talent. door Barry van der Hooft HOEK - De selectie waar Hoek ko mend seizoen de topklasse mee in gaat, is rond. Gisteravond legde de kampioen twee nieuwe spelers vast, waardoor de nieuw selectie nu uit twintig spelers bestaat. „Daar gaan we het mee doen", zegt Jacky Lambert, lid van de tech nische commissie. „Er komt nie mand meer bij." door Mitchell Minnaard door Lucien Roelandt VROUWENPOLDER - In de dressuur- wedstrijd van de RV Sé-Ros in ma nege de Eendracht in Vrouwenpol der werd in de klasse Z wisselend gepresteerd. Valeska Lefeber en de merrie Classic Black trokken in de warmloopronde nipt aan het lang ste eind. In de herkansing liep Bian- ca Relyveld en de ruin Bolero met een straatlengte voorsprong naar de overwinning.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2014 | | pagina 126