Minicruise illegale immigrant naar Engeland op het ss Rotterdam BUITENLAND 9 Voordelige zomer aanbieding *ja WestCorc! Hotdovernad^jjjÉ^ inclusief uitgebreid ontbijtbuffet zomerse welkomstcocktail. VANAF daaruit kunnen oversteken naar een land dat niet eens meedoet aan het grenzenloze Europa." Een grens is geen onneembare horde voor een jonge Afghaan die aan de oorlog in zijn land is ont snapt en jaren ondergedoken heeft gezeten in Pakistan en Iran om in een gammel bootje Grie kenland te bereiken - dit alles te gen betaling van een paar jaarsala rissen. Wie het sluiten van de in terne grenzen als wapen tegen im- Een kwart van de immigranten had schurft, de stank was ondraaglijk, toeristen bleven weg migratie propageert, suggereert Cazeneuve, moet in Groot-Brit- tannië gaan kijken. Dat land heeft evenveel illegale immigranten als Frankrijk. Die Britse burcht lijkt onneembaar. De haven van Calais is afgegrendeld met een hek van tweeëneenhalf meter dat ook an derhalve meter de grond in gaat. Achter dat hek, waarop een rol prikkeldraad ligt, lopen bijtgrage honden rond. Sommige immigranten proberen naar Groot-Brittannië te zwem men of door de Kanaaltunnel te lopen, wat gelijk staat aan zelf moord. De meesten kiezen ervoor zich in of onder een vrachtwagen te verstoppen, wat ook gevaarlijk is. De Britse politie heeft een arse naal aan vrachtwagen-scanners. De Heart Beat kan de hartslag van een verstopte vluchteling registre ren, maar werkt niet bij koelwa gens met hun geïsoleerde wan den. Om vluchtelingen te pakken die de oversteek wagen bij een temperatuur van min 35, heeft de Britse politie een ander wapen: een sonde die de hoeveelheid kooldioxide in een laadruimte meet en dus de aanwezigheid van een mens. Sommige vluchtelingen blijven ongemerkt door zich in een plas tic zak te hullen, een techniek die tot de verstikkingsdood kan lei den. Elk jaar komen tientallen vluchtelingen om, elk jaar berei ken duizend anderen via Calais de Britse eilanden. De rest blijft in en rond de Franse stad. lilv A;-\ overleed nog een Marokkaanse .grenswachter toen de auto waar in hij naar een bestorming reed omsloeg. Twaalf anderen raakten gewond. Tijdens die bestorming keerden Marokkaanse wijkbewo ners zich tegen de migranten. Buurtbewoner Hassan Mimoun: „Ze gooien met stenen, vernielen auto's, huizen. Vorig jaar hebben ze mijn auto nog gesloopt. De be woners hier hebben er genoeg van." De migranten wonen in de bos sen op de heuvel Gourougourou met uitzicht op Melilla. Na de dood van de grenswacht zijn de controles op de weg er heen ver scherpt. De migranten wonen er onder barre omstandigheden. In hun tenten van plastic zeil is het 's winters bitter koud. Wie de berg oprijdt, komt bij het kamp hongerende mannen tegen die in groepjes om eten bedelen. Een van hen is Stephane N'Zin- keu (26) uit Niger. Hij woont al drie jaar in Gourougourou, op de momenten na dat hij werd opge pakt en uitgezet naar Algerije of naar Rabat werd gebracht. Tiental len keren beklom hij de hekken naar Spanje, zegt hij. Hij laat de littekens zien van de snijwonden die het prikkeldraad in zijn vlees trok. Volgens eigen zeggen stond hij ze ven keer op Spaans grondgebied, maar werd hij even zo vaak weer uitgezet. „Dat is illegaal. Is Marok ko een nieuw hek aan het bou wen? Dat zal ons niet tegenhou den." Marokko zelfheeft de aanleg van het nieuwe grenshek niet willen bevestigen. En de Europese Com missie is 'niet bij het door u ge noemde project betrokken', zegt een woordvoerder na vragen van deze krant. Maar het Spaanse mi nister van Buitenlandse Zaken be vestigde onlangs de bouw van het hek, en de Marokkaanse partij Isti- qlal gaat vragen stellen over het onderwerp. Al Khayari: „De poli tiek is niet ingelicht, en omwo nenden ook niet. Dat is kwalijk." Verkrachte Indiase nichtjes opgehangen Twee Indiase nichtjes zijn door een groep mannen ver kracht, vermoord en opgehan gen in een boom. Dat hebben Indiase media gisteren gemeld. De meisjes van naar verluidt 14 en 15 verdwenen dinsdagavond uit hun huis. Woensdag wer den ze dood gevonden. De poli tie zou enkele arrestaties heb ben verricht Vier ontvoerde meisjes ontsnapt Vier schoolmeisjes die in Nige ria waren ontvoerd door de ter reurgroep Boko Haram, zijn ontsnapt Dat hebben de onder- wijsautoriteiten in de deelstaat Borno bekendgemaakt Het is niet bekend hoe ze zijn ontko men en hoe het met hen is. Nog 219 ontvoerde meisjes wor den vermist Piranha bijt hengelaar in Vogezen Een Franse visser is door een piranha gebeten in de Vogezen, in het relatief koele noordoos ten van Frankrijk. De tropische roofvis beet in de vinger van Jean-Claude Charpy, toen die de vis wilde onthaken. Moge lijk is de piranha uitgezet door een aquariumbezitter die er van af wilde. Gestenigde vrouw was zwanger De 25-jarige Pakistaanse vrouw die dinsdag werd gestenigd om dat ze was getrouwd met de man van wie ze hield, was vijf maanden zwanger, aldus haar stiefzoon. Farzana Iqbal werd door haar vader, twee van haar broers en haar ex-verloofde ge stenigd pal naast een van de hoogste rechtbanken in Paki stan. Peres en Abbas op 8 juni naar Vaticaan De Israëlische president Shi mon Peres en de Palestijnse president Mahmoud Abbas ko men op 8 juni naar het Vati caan om samen met paus Fran- ciscus te bidden voor vrede in het Midden-Oosten. Franciscus had beide leiders zondag, tij dens een rondreis door het Midden-Oosten, uitgenodigd. CAIRO Grote overwinning Sisi bij lage opkomst De Egyptische generaal die vo rig jaar een staatsgreep pleeg de, Abdel Fattah al-Sisi, heeft in de presidentsverkiezingen bijna alle stemmen gekregen. De lage opkomst, 44 procent, is een blamage voor het regime dat mensen vrije dagen gaf en de stembusgang tot drie dagen oprekte om kiezers te lokken. VRIJDAG 30 MEI 2014 op Fort Europa O zie onze website/forteuropa Bekijk de speciale internet- productie met interviews, foto's en video's van Syrische vluchtelingen NEW DELHI MAIDUGURI SAINT-DIE-DES-VOSGES LAHORE VATICAANSTAD

Provinciale Zeeuwse Courant | 2014 | | pagina 9