Breskens blijft dromen Strafschop maakt de tongen los bij RIA W. SPORT 41 met beroeps-stervende zwaan Bol- laart en Matthijs Broos. Het werk te, want HW'24 speelde in de tweede helft meer tegen zichzelf dan tegen de ploeg uit Et- ten-Leur, waar het in de reguliere competitie niet van won. Ook gisteren dus niet. Robin Mac Taggart, Jasper Sulmon en Evert van den Berg moesten gebles seerd het veld verlaten en ook dat speelde Unitas'30 in de kaart. Het kwam terug in de wedstrijd door een frommelgoal van Broos, nadat Bollaart uit buitenspelpositie te rugliep. Twee minuten later kopte diezelfde Bollaart de 2-2 binnen, na een strakke voorzet van Joris van de Lande. Mac Taggart liep een spierblessure op in zijn kuit, maar dacht na afloop de wedstrijd van zondag wel te halen. Dat zal voor Van den Berg niet meeval len. Een tijd geleden onderging hij een oog-operatie en gisteren kreeg hij een bal keihard op het oog geschoten. Dennis Buijs bleef desondanks strijdbaar: „Dit seizoen hebben we al vaker veerkracht getoond. Ik denk dat we dat zondag ook zullen doen." OUDENBOSCH - Als het lukt mag het gerust een stunt genoemd worden. Geen moment maakte Breskens dit seizoen aanspraak op de titel in de vierde klasse van het zondagvoetbal, maar toch heeft het nog alle kans op promotie naar de derde klasse. Gisteren speelde het met 2-2 gelijk bij der deklasser Victoria'03. Het geloof in een stunt is daarom nog altijd aanwezig in het Breskense kamp. De West-Zeeuws-Vlamingen pro beerden het eigen spelletje te spe len tegen de, op papier, beter inge schatte tegenstander. Victoria'03 moet het vooral hebben van fysie ke kracht, ook gisteren. Breskens kwam na een kwartier op voorsprong door een doelpunt van Johnny de Jaeger. Na een voor zet van de rechterkant tikte hij binnen. Alex van 't Geloof maakte na een uur spelen de gelijkmaker. „Daarna was ik bang dat Victo- ria'03 over ons heen zou lopen, maar het tegendeel bleek waar", vertelde elftalleider Frank Ver- schorre. Wat heet. Zoon Kjeld Ver- schorre zette Breskens zes minu ten later weer op voorsprong. Hij kapte zijn man uit en schoot knap raak. Toch hervond Victoria'03 zich weer en kwam het opnieuw op ge lijke hoogte. Na een lange bal let te de verdediging van Breskens e\jen niet op. De bal werd terugge legd en Jerom Hermus haalde de trekker over: 2-2. De thuisploeg stuurde vervolgens de beide cen trale verdedigers naar voren in de hoop nog iets te forceren. Die op dracht hield echter geen stand, waardoor Breskens met een uitste kende uitgangspositie terug in de bus mocht. Verschorre: „Een gelijkspel was verdiend. Wij waren in de eerste helft beter, na de pauze waren de rollen omgedraaid. We zijn com pleet voor de return, hier en daar zijn wel wat pijntjes maar dat zal wel meevallen. We gaan er na tuurlijk alles aan doen om die pro motie veilig te stellen." De overigens goed leidende scheidsrechter Krijt uit Rosmalen gaf na afloop zijn visie op zijn be slissing. „De speler van RIA raak te van achteren de voet van de te genstander op het moment dat die de bal wilde trappen. Conclu sie: strafschop." RIA-speler Rodrian Uranie, die de strafschop veroorzaakte, verzekerde tegen stander Nicky Colijn niet te heb ben geraakt. „Het was een duel. De aanvoerder van Gastel duwde mij weg. We vielen allebei", zei de middenvelder later. Colijn zet te zelf de penalty om. Ook RIA-trainer Fonnie Verstra- eten zag er geen strafschop in. „Dat werd bevestigd door de aan voerder van Gastel." Gastel-trai ner Eric Hellemons vond de straf schop voor zijn ploeg een kwestie van interpretatie. „De scheidsrech ter stond er vlak bij. Er was con tact." RIA voelde zich gedupeerd. Zo wees Verstraeten op het straf schopincident voor de rust, waar bij zijn speler Metin Yavuz betrok ken was. „Ik hoorde het kletsen." Ook daarover waren de meningen tot in de bestuurskamer verdeeld. „De speler van RIA liet zich val len", overzag de scheidsrechter de situatie. De Zeeuws-Vlamingen begonnen zonder Can Kiran, die woensdag zijn knie had verdraaid tijdens een partijtje zaalvoetbal. De thuisclub startte goed. De kansen waren echter op de vingers van één hand te tellen. Tommy de Smet kreeg de eerste kans. De aan voerder van RIA profiteerde van een misverstand tussen twee Bra bantse verdedigers, maar zijn in zet ging langs de verkeerde kant KARAKTERISTIEK van de paal. Het doelpunt van de Westdorpenaren was na een half uur een schaars hoogtepunt. Aan de treffer ging een goede aanval vooraf, maar kon grotendeels op het conto van de sterk spelende Diego van Wingen worden ge schreven. De Belg etaleerde zijn klasse door zijn tegenstander met kapbewegingen op het verkeerde been te zetten om daarna met zijn linker de bal in de korte hoek te schieten. De 1-0 was verdiend. In de tweede helft drongen de Brabanders aan voor de gelijkma ker, zonder echte kansen af te dwingen. RIA moest het midden veld prijsgeven, maar bleef verde digend tot aan de strafschop over eind. Aanvallend kon de thuis ploeg niets meer uitrichten. Helle mons had zijn spelers gevraagd om Mathieu Godfroid en Van Wingen korter te dekken. De meest creatieve RIA-spelers wer den aan banden gelegd. „We heb ben gans de wedstrijd niet gevoet bald. Er werd steeds de lange bal gegeven", deed Van Wingen later zijn beklag. Gastel kwam alsnog verdiend door de (omstreden) strafschop langszij: 1-1. „Het zal moeilijk wor den. Gastel is fysiek een sterke ploeg", keek centrumverdediger Gert-Jan Vael vooruit naar het duel van zondag. Beide trainers houden de kansen op fiftyfifty. Volgens Hellemons is zijn ploeg fysiek en conditioneel in orde voor de slijtageslag. „Ons veld is niet in ons voordeel. Het is nog slechter dan het veld van Hoek", beweerde de oud-trainer van HSV Hoek. Verstraeten: „RIA en Gastel horen in de derde klasse thuis. Jammer dat er maar één ploeg kan promoveren. Wij heb ben één voordeel: we scoren over al." VRIJDAG 30 MEI 2014 slimmer worden m ML I HW'24-aanvaller Jari Vyane (midden) kopt de bal op doel. Peter Nicolai door Bob Maes door Aector Dooms WESTDORPE - Het resultaat (1-1) stond gisteren niet ter discussie in het duel in de nacompetitie tussen RIA W. en SC Gastel voor promotie naar de derde klasse van het zon dagvoetbal. Beide ploegen moch ten niet meer claimen dan een ge lijkspel. Wel werd in het kamp van de Westdorpenaren de toegekende strafschop aan Gastel, die in de slotfase leidde tot de gelijkmaker, fel betwist. RIA W-SC Gastel 1-1. 32. Diego van Wingen 1-0, 86. Nicky Colijn 1-1 (strafschop). Scheidsrechter T. Krijt (Rosmalen). Gele kaart: Se- bastiaan Vanhijfte, Gert Jan Vael, Yannick Vanhijfte, Rodrian Uranie (allen RIA W), Koen Moerland, Ri chard Hamers (SC Gastel). Aantal toeschouwers: 250.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2014 | | pagina 79