eaaen Eerste klap in finale is voor Arnemuiden en Oostkapelle s ©sweetdealzeelnd f facebook.com/sweetdeal.zeeland 40 SPORT NACOMPETITIE Hulster vereniging wint ook in het derde duel met Unitas'30 niet. Na een 2-0-voorsprong wordt het 2-2. Arnemuiden-De Fendert 3-1: Op een sfeervol sportpark ging Arne muiden krachtig van start. Na zes minuten rondde Leon van Belzen 2 (Leon van Belzen 1 was vanwege zijn werk overigens afwezig) een knappe versnelling en dito voor zet van Bastiaan Grootjans doel treffend af: 1-0. „We hadden afge- sproken dat we het eerste kwar tier alles zouden geven", zei Van Belzen, „en daarna zouden we temporiseren." Dat laatste had Ar nemuiden beter niet kunnen doen, want na een halfuur maak te De Fendert gelijk via Koen Knook. In de eerste helft hield doelman Rick Balk zijn ploeg een aantal ke ren op de been en na de pauze deed hij dat opnieuw. Daardoor kreeg Leon van Belzen 2 vervol gens voorin de kans om beslis send te worden. Na zeventig mi nuten stuurde hij Grootjans weg, wiens voorzet door de zeventien jarige spits Maurice Elenbaas werd binnengelopen. Twee minu ten later soleerde Van Belzen van af links zelf naar binnen en haal de vanaf de rand van de zestien vernietigend uit in de korte hoek: 3-1. „Toen was De Fendert gebro ken", constateerde de matchwin naar tevreden. Oostkapelle-Nieuwdorp 3-2: Waar Oostkapelle het best uit de startblokken kwam, kwamen de bezoekers in de zestiende minuut op voorsprong. Martijn de Goffau rondde na goed voorbereidend werk van Stefan van der Klooster af. Heel lang kon Nieuwdorp niet van deze voorsprong genieten, want twee minuten later bracht Ralph Namrit zijn ploeg op gelij ke hoogte: 1-1. Even daarna zette Ruud La Grand Nieuwdorp op nieuw op voorsprong. De aanval ler kreeg de bal in de kluts voor zijn voeten en schoot beheerst binnen: 1-2. Na rust dicteerde Oostkapelle het duel en zorgde Wouter Verduijn al snel voor de gelijkmaker. Die zelfde Verduijn was er zes minu ten later verantwoordelijk voor dat Arjen Pattenier vanaf elf me ter mocht aanleggen en Oostka pelle naar de zege schoot: 3-2. Sfeervol 2-gangen keuze diner bij Rustauratie Het Station in Vlissingen. Nu €12,- p.p. HULST - In twee minuten kan er heel wat veranderen. Dat bleek gisteren wel toen HW'24 het in eigen huis opnam tegen Uni tas'30. De thuisploeg speelde al ze ventig minuten met een man meer en met een 2-0-voorsprong leek de zege in de tas. Tótdat er een paar noodgedwongen wissels plaatsvonden en de Brabanders binnen twee minuten plotsklaps op 2-2 stonden. Daardoor heeft Unitas'30 op papier de beste uit gangspositie om zondag promotie naar de tweede klasse af te dwin- gen. Angelo Verbraeken, die gisteren op de bank zat bij afwezigheid van hoofdcoach Luc Audenaerdt, schat de kansen van 'zijn' ploeg nog steeds op fifty-fifty. Dan zal HVV'24 zondag wel met een stuk meer bravoure en, vooral, slim- KARAKTERISTIEK heid moeten spelen. Unitas'30 speelde gisteren het ouderwetse Duitse voetbal. Zeuren op de scheidsrechter, geniepige duwtjes hier en daar uitdelen en gaan lig gen. Vooral veel gaan liggen. Spits lordy Bollaart lag meer op de grond dan Didier Droga in zijn Chelsea-tijd. Irritant? Zeker. Functioneel? Dat ook. Het haalde de thuisploeg uit het ritme. Het ritme van fel spelen en jagen, waar de ploeg het eerste kwartier zo goed in slaagde. Het leverde twee doelpunten op. De eerste kwam na zes minuten op naam van Jasper Sulmon, die een corner van Jari Vyane keihard en hoog binnenschoot. Frans Rok ven tekende twee minuten later voor de tweede. Na een verre uit trap van keeper Tim Siersema liep Vyane de trage verdediger Ed dy van Vugt er uit. Van Vugt greep de aanvaller vast in het strafschopgebied en kon met di rect rood vertrekken. Rokven haal de met enig fortuin de trekker over. Zijn penalty, a la Johan Nees- kens, belandde via de doelman en de lat in het doel. Met een man meer sloop er ech ter angst in de ploeg. „De wed strijden tegen Unitas'30 zijn altijd tactische steekspellen", zei aanval ler Dennis Buijs na afloop. „Na de tweede goal lieten we ze in de wedstrijd komen en gingen we achteruit lopen. We creëerden niets meer." Angelo Verbraeken wees zijn ploeg in de rust op het belang van het maken van de derde goal. Ver braeken: „We spraken af daar ook echt voor te gaan, maar het kwam er gewoon niet uit. Unitas'30 ging na de pauze met veel bluf spelen. Het is natuurlijk ook een goede ploeg hè. Fysiek zijn ze heel sterk en er lopen een paar goede voet ballers rond." Zoals Gino Spahic, die over het veld zwierf en zijn gang kon gaan. Hij was ook één van de voor gangers van het spelletje psycho logische oorlogsvoering, samen Kom naar dit vernieuwde restaurant en geniet van een heerlijk 2-gan- gendiner. Je krijgt allereerst een plankje met diverse luxe hapjes. Vervolgens krijg je een vis- of vleesplatter. Deze gang bestaat uit diverse heerlijke vis- of vleessoorten! Schrijf je nu gratis in op www.sweetdeal.nl App Store door Rudy Boogert en Arwin Willemsen MIDDELBURG - Arnemuiden en Oostkapelle hebben de eerste slag geslagen in de jacht op promotie naar de tweede klasse in het zater dagvoetbal. Arnemuiden won op ei gen veld met 3-1 van tweedeklas ser De Fendert, terwijl Oostkapelle veerkracht toonde door een 2-1-achterstand om te buigen in een 3-2-overwinning. Morgen wor den de (beslissende) returns ge speeld. X HW'24 moet door Bob Maes HW'24-Unitas'30 2-2 (2-0). 6. Jas per Sulmon 1-0, 8. Frans Rokven 2-0 (strafschop), 79. Matthijs Broos 2-1, 81. Jordy Bollaard 2-2. Scheidsrechter: J. Thoonen (Oost-Souburg). Gele kaart: Job In- ghels (HW'24). Rode kaart: Eddy van Vugt (Unitas'30). Aantal toe schouwers: 250. HW'24: Tim Siersema; Frans Rok ven, Job Inghels, Robin Mac Tag- gart (67. Jorn Knibbeler), Sam de Theije; Tim de Feijter, Jasper Sul mon (75. Dennis Buijs); Joost van Damme, Evert van den Berg (82. Jo Lon Gan), Bas van Acker; Jari Vyane. Verkrijgbaar in de I Diego van Wingen viert zijn doelpunt voor RIA W. met een aantal supporters, foto Peter Nicolai

Provinciale Zeeuwse Courant | 2014 | | pagina 78