ZEEUWS-VLAANDERE BHV Engelse folkrock met een punkrand Kind uit Hulst gewond bij ongeluk in huis almanak 32 en 33 36 en 37 Kabinet draait verhoging accijns op diesel en LPG niet terug. Toch is teruglopende verkoop groter dan in rest van het land. VRIJDAG 30 mei 2014 Delta Water Award voor nieuwe kijk op deltagebied Einde oefening voor Rafael van der Vaart DEN HAAG - Nu de accijnsverho ging voor diesel en lpg gehand haafd blijft, wil De Pooter van oliehandel DPO in Terneuzen vooral zo snel mogelijk rust. Pomphouders hebben namelijk gemerkt dat de vele publiciteit over de prijsstijgingen in Neder land meer mensen ertoe bracht in België te gaan tanken. Ze zitten daar niet opnieuw op te wachten. De Pooter: „We moeten verder." DPO exploiteert verschillende tankstations in Zeeuws-Vlaande ren. De Pooter: „We hebben er al les aan gedaan om de accijnsver hoging van tafel te krijgen. Dat is helaas niet gelukt. Triest." De verhoging van de brandstofac cijns levert volgens staatssecreta ris Eric Wiebes (Financiën) de. schatkist 'een aanzienlijke extra opbrengst' op. De negatieve grens- effecten zijn maar 'ten dele' het gevolg van de accijnsverhoging per januari. De accijnsinkom sten op diesel en lpg zijn in het eerste kwartaal met 51 miljoen eu ro gestegen. Dat is 5,8 procent meer dan in het eerste kwartaal van vorig jaar, schrijft Wiebes aan de Tweede Kamer. Hij neemt daarmee de oppositie partijen CDA, PW en SP en brancheorganisatie BOVAG de wind uit de zeilen. Die claimen dat de accijnsverhoging de schat kist geld kost omdat 'mensen mas saal over de grens tanken en daar ook hun boodschappen doen'. Pomphouders in de grensstreek gaan er failliet door, stellen ze. Wiebes erkent dat er grenseffec- ten zijn. De terugloop in de direc te grensstreek (tot 10 kilometer van de grens) is groter dan die in de rest van het land. Maar dat is niet nieuw, aldus Wiebes. Dat past in een 'meerjarige trend van teruglopende verkopen'. „Die ook zou kunnen samenhangen met verschillen in regionale economi sche ontwikkelingen." In het hele land is sprake van een dalende verkoop van alle brand stoffen, concludeert Wiebes. Ben zine, waarvan de accijns niet is verhoogd, daalt nog harder dan diesel. De dalende verkoop komt onder meer door de economische crisis. Ook zijn auto's steeds zuini ger geworden. Brancheorganisatie BOVAG laat juristen uitzoeken of de schade van de accijnsverhoging voor pomphouders in de grensstreek op de Nederlandse overheid is te verhalen. Transport en Logistiek Nederland (TLN) toont zich zeer teleurgesteld en vindt dat de staatssecretaris geen oog voor de feiten heeft. GRAAUWROCK In eerste instantie werd een trau mahelikopter opgeroepen, maar die hoefde bij nader inzien niet te komen. In plaats daarvan heeft de ambulance voor de medische af handeling gezorgd, zo meldde po- litie-woordvoerder Alwin Don. Over de aard van het ongeluk en en de identiteit van het slachtof fer kon de politie nog niets zeg gen. Het groepje collega's uit Zeeland en Brabant komt twee keer per jaar in Breda bijeen voor een bijspijkercur- cus bedrijfshulpsverlening. Dan wor den verbandjes gelegd, gereani meerd en brandjes geblust. De prak tijk wordt vooraf gegaan door een stevige portie theorie. Dit keer stond de veilige omgeving centraal. Eén collega houdt er thuis een Bed and Breakfast op na. En ook in die setting moet alles tot in de puntjes geregeld zijn, gaf de instructeur haar mee. „Want een dooie in jou business kan je niet hebben." Alhoe wel... De Brabander die het verhaal stilletjes had aangehoord zag daar mee gelijk een nieuwe bedrijfsvorm ontstaan: „Death and Breakfast." Pomphouders willen nu rust door Jeffrey Kutterink HULST - Bij een ongeluk in een wo ning aan de Van der Leijenlaan in Hulst is gisteravond rond half ne gen een kind gewond geraakt. Tip? redactie@pzc.nl GRAAUW - De vijftiende editie van Graauwrock trok gis teravond weliswaar wat minder bezoekers dan andere ja ren, maar de mensen achter de kassa waren met zo'n 1200 verkochte tickets toch dik tevreden. De organisatie had er al op gerekend dat het aantal bezoekers van de af gelopen jaren - gemiddeld een kleine 2000 - niet gehaald zou worden: er ontbraken écht grote namen op het affi che, en de concurrentie van onder meer het steeds maar groeiende Vestrock in Hulst, dat volgende week plaats vindt, wordt steeds groter. Desalniettemin was het gewoon gezellig druk op het festi valterrein. Hoofdact The Levellers (foto) zorgde met hun stevige, hier en daar punkachtige folkrock voor een lekker sfeertje. Naast de Britse band stonden nog zes acts op het podium: Smash, Steady New Sounds, Mister and Mis sissippi, WC Experience, The Dirty Daddies en de Walcher- se band Going Dutch. Die laatste won woensdag het aperi tief The Road to Graauwrock' en mocht als beloning op treden op het 'echte' festival. Overigens zit het vertier op het sportveld in Graauw er nog niet op. De Boomwaifeesten gaan vandaag verder met een fietstocht, tennisdinic en schieting. Ook morgen en zondag is er nog van alles te doen. foto Camile Schelstraete

Provinciale Zeeuwse Courant | 2014 | | pagina 69