30 JAAR LA VACA facebook www.lavaca.nl 66 Ik liep al jaren met het idee rond en nu is de tijd rijp voor een Zeeuwse variant Knip deze advertentie uit en ontvang 15% korting op uw aankoop GRATIS klosje garen La Vaca Kreatief, Herenstraat 4, Middelburg BEVELANDEN en THOLEN 29 SBO De TWeern genomineerd voor techniekprijs Beauty-avond voor meiden 11 t/m 14 Club Vibez tovert café om tot disco Zaterdag vindt in café Mem Co te Rilland de derde edi tie plaats van Club Vibez. Het evenement is weer geor ganiseerd door het dj duo Chillerz. Ze beloven het café om te toveren tot ware disco theek met housemuziek, lichten en speciale effecten. Aanvang 21 uur. Entree 3 eu ro. Mannenkoor treedt op met orkest Zaterdag geeft Mannenkoor 'Door Eendracht Verbonden' uit Sint Annaland een uit voering in de hervormde kerk van Kapelle, begeleid door het orgel. Ook het refor matorisch orkest Convocare treedt op. Aanvang 19.30 uur. Entree 5 euro (kinderen 2 euro). De opbrengst is voor een vakschool in India. Zaterdag is er in Jeugdcen trum Goese Polder aan de Jo seph Lunslaan 15 van 19.00-21.00 uur weer een beauty-avond voor meiden van 11 t/m 14 jaar. Bezoek sters kunnen hun haar laten doen, nagels pimpen of hen- natekeningen laten maken op hun hand. Van tevoren aanmelden is niet nodig. Kunstmarkt met workshops De Cultuurraad van Kapelle houdt zaterdag schilder- workshops op het Kerk plein. Marlou Pluymaekers geeft les. Er is ook een kunst markt Aanvang 10.00 uur; kosten 15 euro; toegang gra tis. Vanavond praat Nico Out in het gemeentehuis over het landschap in de schilder kunst 20 uur; 5 euro. Zomerconcert van zanger/gitarist Skeelertochten en vrijmarkt Ijs- Skeelervereniging Krabbendijke houdt zater dag de Skeelertoertocht Tus sen de Scheldes' vanaf het terrein Nieulandestraat 39c. Deelnemers kunnen kiezen uit tochten van 50 en 100 km. Aanvang 10.30 uur. Er zijn ook andere activiteiten, zoals een vrijmarkt. Die be gint om 13 uur. 'voerden'. De Vlissingse gemeen tearchivaris Ad Tramper tekende voor het thema Handel en Indus trie, de Goese burgemeester René Verhulst voor Boeken en Open baar bestuur, gemeentearchivaris Frank de Klerk voor Maritieme historie, Godsdienst en Toerisme, oud-AD-hoofdredacteur Peter de Jonge voor Sport, freelance tekst schrijver Arend van der Wel voor Strijd tegen het water, freelance historisch onderzoeker en publi cist Jan Zwemer voor Het platte land en journalist en Racoon-bio- graaf Eugène de Kok nam Popmu ziek en kleinkunst voor zijn reke ning. De teksten zijn een kruising tus sen geschiedkundige feiten en vaak humoristische anekdotes. „Ie dereen wilde graag meewerken, het feit dat ik de mensen bijna al lemaal persoonlijk ken hielp ook mee", zegt Fierloos. De totstandkoming was een tijd- rovend karwei, vooral voor Oreel. Hij deed naar eigen zeggen 'twee dagen te lang' over elke tekening. Daardoor liep het project al gauw drie weken vertraging op. „Het is niet zomaar een foldertje waar je voor bezig bent. Als ik ergens een hekel aan heb, is het aan afraffe len omdat het af moet." Op zoek naar Zeeland is niet volle dig en dat pretenderen de makers ook niet. Een geschiedenisboek is het evenmin, zegt Oreel. „Het zit op een ludieke manier in elkaar, je zult dingen tegenkomen waar van je denkt: 'goh, dat wist ik niet'. Er zijn ontzettend veel her kenbare personages, gebouwen, verwijzingen en gebeurtenissen, maar sommige zullen misschien altijd verborgen blijven. Zo zitten in de tekening bij het thema Boe ken maar liefst 25 boektitels ver stopt die een link met Zeeland hebben, maar die lang niet ieder een kent. Bij elk hoofdstuk is een zoekvraag opgenomen, waarvan de antwoorden zijn terug te vin den op www.paardvantroje.nl. En zoals het een echt 'zoekboek' be taamt, keert in bijna elke prent een aantal vaste elementen terug; een mol, een wak en een haaien- vin. Waarom? Dat is het geheim van de tekenaar. GOES - SBO de Tweern in Goes is samen met twee andere basisscho len in Amsterdam en Leeuwarden genomineerd voor de Techniektro fee 2014, ook wel de Ir. W. Maas Geesteranus-prijs, een nieuwe award voor scholen die uitblin ken in aandacht voor techniek. De trofee is een initiatief van Tech- niekTalent.nu en het Ir. W. Maas Geesteranus fonds, als stimulans voor scholen die hun leerlingen op een inspirerende manier met techniek in aanraking brengen. De jury had de keuze uit 35 inzen dingen. De winnaar van de bo kaal en een bedrag van €5000,- wordt op 18 juni bekendgemaakt. Zanger/gitatrist Dave Feen- stra geeft zaterdag in de Gasthuiskapel een zomer concert Aanvang 14.30 uur. Dave (44) is geboren in Tho- len en al meer dan 27 jaar ac tiefin de muziek. Hij speelt zowel eigen nummers als werk van bekende bands, maar wel in een eigen stijl. Entree gratis. (geldig t/m 7 juni 2014) VRIJDAG 30 MEI 2014 GOES RILLAND KAPELLE KAPELLE THOLEN KRABBENDIJKE I Eén van de tien prenten uit Op zoek naar Zeeland, bij het thema Strijd tegen het water, illustratie Danker Jan Oreel Anthoni Fierloos Op zoek naar Zeeland, Danker Jan Oreel e.a. Uitgeverij Het Paard van Tro- je, 80 blz., prijs 19.95, isbn. 9789071937248.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2014 | | pagina 65