VI agrifirm WIJ ZIJN TROTS DE BESTE PRODUCTEN Revolutie BINNENLAND 5 VRIJDAG 30 MEI 2014 OMMEN Waterpeil in oosten begint te zakken Het waterpeil in Overijssel en Drenthe begint op steeds meer plaatsen te zakken. Gemalen en pompen draaien weliswaar nog volop om het overvloedige water weg tewerken, maar de vooruitzichten zijn gunstig, liet het waterschap Vecht stromen donderdagmiddag we ten. Alertheid blijft wel gebo den. ZEIST Koudste 29 mei aller tijden Niet eerder was 29 mei zo koud, meldt weerbureau Weer Online. Het werd gisteren in De Bilt niet warmer dan 12 gra den. Dat niveau werd 's nachts al bereikt; overdag bleven de maxima steken op 10 tot 11 gra den Celsius. Alleen in het uiter ste zuiden van het land werd het plaatselijk nog 19 graden. FRANEKER Rendieren breken los uit Fries weiland De A31 is gistermiddag tussen Marssum en Franeker korte tijd afgesloten geweest omdat er een rendier op de weg liep. Het dier was samen met enke le soortgenoten losgebroken uit een weiland. Ze zijn op één na allemaal gepakt; het vermis te rendier zou naar Dronrijp zijn gelopen. DEN HAAG Meer vrouwen in gemeenteraden De lokale politiek wordt nog al tijd door mannen gedomi neerd, maar vrouwen zijn aan een gestage opmars bezig. Van alle gemeenteraadsleden die in maart werden gekozen, is 28,3 procent vrouw, berekende Pro- Demos. In 1994 was dat 22 pro cent. Linkse partijen hebben naar verhouding de meeste vrouwelijke raadsleden. ROERMOND Duitsers in file om te shoppen in Roermond Duitsers die op Hemelvaarts dag kwamen winkelen in Roer mond, moesten daar wel iets voor over hebben. Op de N280 vanuit Duitsland stonden automobilisten 's middags tot anderhalf uur in de file, meld de de ANWB. In Duitsland zijn de winkels dicht op feestdagen als deze. AMSTERDAM 'D66, SP en WD gaan hoofdstad besturen' D66, SP en WD zijn van plan een nieuw stadsbestuur te vor men in Amsterdam. Dat zei D66-voorman Jan Paternotte gisteren. Volgens hem is bij de eerste coalitieonderhandelin gen vooral gesproken over fi nanciën. Amsterdam kampt na melijk met een aantal finan ciële tegenvallers. FERRY MINGELEN Opgeruimd als al tijd stapte premier Rutte dinsdagoch tend de vergader zaal van de Twee de Kamer binnen. De Kamer had hem op het matje geroepen, maar hij maakte zich kennelijk weinig zorgen. Voordat Rutte naar Brussel zou vertrekken voor informeel overleg met de andere Europese regeringslei ders, wenste de Kamer ophelde ring over zijn campagnestunt je van vorige week. Rutte bepleit te toen in deze krant een korset voor Europa: geen verdere uitdij ing van het beleid, maar beper king tot vijf prioriteiten gericht op economische groei en ener- giepolitiek. Typisch WD en dat een dag voor de verkiezingen! PvdA-leider Samsom miste werkgelegenheid, buitenlands beleid, noemde het een 'karig lijstje" en de oppositie rook ru zie. Onder druk verbreedde de premier het karige lijstje snel met principes en randvoorwaar den en zo was de relatie tussen WD en PvdA weer gered. Pechtold (D66) probeerde dins dag nog wat te stoken in dit goe de huwelijk, maar daar had Rut te geen zin in. „Moeten we het echt nog over dat 'Haagse ding' hebben?" Rutte lijkt soms een belletjestrekker die hard weg loopt als de deur opengaat. En de Kamer liet hem gaan. Belangrijker is: verandert het Nederlandse Europabeleid nu door de uitslag van de verkiezin gen of niet? Nou, nee dus. De prioriteiten van Rutte hebben het Binnenhofstormpje door staan. De Kamermeerderheid steunt ze gewoon. Daarmee gaat de premier nu in Europa de boer op. „Als de nieuwe Europe se Commissie die prioriteiten aanvaardt, is dat een revolutie", zei hij enthousiast. Een liberaal die revolutie preekt? Maar dat is hard nodig volgens Rutte, er moet wezenlijk iets veranderen, Europa bemoeit zich met te veel zaken. Dat leidt tot weerstand, 'gedoetjes' in zijn woorden. Het is niet toevallig dat de liberale Het is niet toevallig dat Rutte en de Franse president in dezelfde richting denken premier van Nederland en de so cialistische president van Frank rijk Hollande in dezelfde rich ting denken. „Europa is afstan delijk en onbegrijpelijk gewor den", zei Hollande. „Europa moet zich terugtrekken van waar het niet nodig is." Maar hoe bereik je dat met 28 eurocommissarissen en hun ambtenaren, die natuurlijk ie der persoonlijk willen scoren met nieuwe initiatieven, regelin gen, richtlijnen. Die enorme Eu ropese beleidsdiarree wordt ver oorzaakt door ijverige, slimme, ambitieuze mensen, toom die maar eens in! Focus is volgens Rutte het toverwoord. Focus op handel, werkgelegenheid, ener giebeleid. Alles wat daaraan niet bijdraagt, kan beter achter wege blijven. Sleutelrol speelt de Europese Commissie, die moet zich op die prioriteiten richten. De strijd om de bezet ting van de Commissieposten is begonnen. Rutte houdt zijn kruit droog. Duidelijk is dat hij niet enthousiast is over de meest voor de hand liggende kandidaat, Juncker, leider van de christendemocraten in het Europees parlement. Een echt ouderwetse Europeaan, en dus allesbehalve een revolutionair. Wij van Agrifirm zijn trots op onze veehouders en telers die elke dag de mooiste producten maken. Producten waar dagelijks miljoenen mensen in binnen- en buitenland van genieten. Producten die wij als Agrifirm met onze expertise en innovaties mede mogelijk maken. Beleef het verhaal achter deze mooie producten op www.medemogelijkmaken.com mede mogelijk gemaakt door onze veehouders en telers schakel in succes Jm

Provinciale Zeeuwse Courant | 2014 | | pagina 5