Geest van soldaat 5254 zint nog steeds op wraak College moet plan voor Kijkduin aanpassen SCHOUWEN-DUIVELAND 29 k. Jeugdviswedstrijd in zoete gracht In de zogeheten zoete gracht in Zierikzee wordt za terdag vanaf Grachtweg /Jannewekkken een grote jeugdviswedstrijd gehou den in het kader van de Na tionale Hengeldag. De wed strijd staat open voor deelne mers van 5 t/m 12 jaar. Voor een dagvergunning wordt gezorgd. Aanvang 09.00 uur. Verkoop boeken in bibliotheken Vanaf vandaag tot en met en zaterdag 7 juni is er in alle vestigingen van de Biblio theek Oosterschelde ver koop van afgeschreven bibli otheekmaterialen. Met de opbrengst van deze uitver koop worden weer nieuwe boeken en andere materia len aangeschaft voor de bibli otheek. Rommelmarkt en verkoping Op het Kerkplein Salem aan de Molenstraat 6 houdt Stichting Ontmoeting zater dag een rommelmarkt Er zijn niet alleen tweede hands spullen te koop, maar ook allerlei artikelen als ge bak, kaarten, kaas en perk- goed. De markt begint om 09.00 uur en duurt tot 15.00 uur. Kunst- en cultuur wandeling De maandelijkse kunst-en cultuurroute voert zondag langs exposities van schil dersclub Tussen de Havens, Saskia Eggink, Harry Koster, het Cameramuseum en in de Dikke Toren. De deelne mers zijn herkenbaar aan de blauwe vlag met logo van de kunstwandeling. De route is van 13 -17 uur geopend. Minimarkt ten bate van Zwanenkerkje In de Beuze op het Haven plein vindt zaterdag een mi nimarkt plaats ten bate van het eeuwenoude Zwanen- kerkje in het Gat van Wes ten. Er zijn ditjes en datjes te koop zoals glaswerk, porse lein, aardewerk, kaarten, speelgoed, boeken en lek kers. Aanvang 8.30 uur. Rommelmarkt bij het dorpshuis In het Dorpshuis van Elle- meet wordt zaterdagoch tend weer een rommel markt gehouden. Van acht uur 's ochtends tot 13 uur 's middags zijn er al lerlei spullen en snuiste rijen te koop. Wie zelf wat wil verkopen kan er terecht tegen beta ling van vijf euro per tafel. ZIERIKZEE - De vier mavo-2 leerlin gen van Pontes Pieter Zeeman kij ken elkaar even bedenkelijk aan na de vraag waar hun korte speel film De Bunker nou eigenlijk over gaat. „Oorlog en horror spelen er een belangrijke rol in. Verder kun nen we eigenlijk niks vertellen. Dan zou de verrassing eraf zijn", zegt Max Laurijs. Marjan, Marie en Tomas zijn het daar volledig mee eens: 'Vooraf niet te veel prijsgeven'. Zij kijken klasgenoot Leroy Vis, die veel later aan schuift, dan ook indringend aan als hij er spontaan uitflapt dat hij het wel een 'heel dramatisch' ver haal vindt. Over het thema doen ze niet moeilijk. „Het gaat over wraak." Ze zijn het er over eens dat dit project alleen in goede samenwer king tot stand kon komen. „Nou ja, de één was natuurlijk wat en thousiaster dan de ander. Dat houd je altijd", constateert To mas. Dit project heeft hen allen het inzicht opgeleverd dat het ma ken van een film wel heel wat meer vergt dan je zou vermoe den. Zo moesten ze bij de opna men in en bij de bunker in het Slotbos in Haamstede ervaren dat het weer en de kleding van de spe lers belangrijk zijn voor de zoge heten 'continuïteit' in het verhaal. „Ik let nu ook op veel meer din gen dan alleen op de inhoud als ik zelf naar een film kijk", zegt Marie. De films van James Bond en van Harry Potter behoren tot haar favorieten. Dat geldt ook voor enkele andere klasgenoten, terwijl Max vol overtuiging Intou- chables als voorkeurfilm noemt en Leroy meer houdt van een actie film als Fast and the Furious. Tot slot wordt er nog klein stukje trailer vertoond. Daaruit blijkt dat de geest van 'soldaat 5254' zal rondwaren in de film en hij nog zint op wraak op de rechter die hem ooit ter dood veroordeelde. Het college heeft de opdracht ge kregen om de plannen voor de herinrichting van het terrein Kijk duin aan de Rampweg te herzien en meer parkeerplaatsen te creë ren. Daarnaast wordt het parkeer terrein op de hoek van Laone en de Rampweg opnieuw ingericht en beter zichtbaar gemaakt, zodat de mensen dit terrein weten te vinden. Dit besluit is het resultaat van een stevige confrontatie tus sen een deel van de gemeente raad en wethouder Ad Verseput. WD, SGP, CDA en CU zetten de discussie hoog in, met een motie waarin het college werd gevraagd het huiswerk over te doen. De irri tatie bij de fracties was dan ook groot. Langs de Rampweg komen een fiets- en voetpad. Dit gaat ten koste van het overgrote deel van de parkeergelegenheid in de ber men. Er verdwijnen ongeveer 260 parkeerplaatsen. Al in de commis sievergadering van mei wilden de fracties weten hoeveel auto's nu daadwerkelijk parkeren op de ver schillende terreinen langs de Rampweg. Zou het verantwoord zijn om zoveel parkeerplaatsen te schrappen? De gemeenteraad wil de een besluit nemen op basis van harde cijfers en niet op aanna mes. Woensdagavond bleek dat het college geen harde, actuele cij fers kan geven. Er zijn alleen aan names, gebaseerd op een luchtfo to uit 2002, twaalf jaar oud. Nieu were foto's zijn er niet en er zijn geen gegevens beschikbaar op ba sis van het gebruik van de parkeer automaten. Sinds 2002 is de situatie echter sterk veranderd. De strandpavil joens zijn het hele jaar open en trekken naast de zomergasten ook bruiloften en partijen en dat brengt veel geparkeerde auto's met zich mee. Omdat harde cijfers ontbraken wilden de vier fracties een her overweging van de plannen. Wet houder Verseput reageerde verbe ten. Uitstel van de herinrichting zou betekenen dat het fiets- en voetpad er niet zou komen. Er wa ren drie schorsingen nodig om tot een compromis te komen. De vier fracties kwamen met een aan gepaste motie die met steun van LSD werd aangenomen. Het fiets en voetpad komt er en bij Kijk duin wordt minder geschrapt. VRIJDAG 30 MEI 2014 ZIERIKZEE ZIERIKZEE NIEUWERKERK ZIERIKZEE ZIERIKZEE ELLEMEET Max maakt nog even een laatste shot van Marle voor de film 'De Bunker*Docente Cathy Kotoun kijkt toe. foto Dirk-Jan Gjeltema door Ali Pankow Donderdag 5 juni, Filmtheater Fizi, Zie rikzee, 20.00 uur (zaal open 19.30 u.); kaarten a 5,~ alleen na reservering: ckotoun@pieterzeeman.nl door Melita Lanting RENESSE - Er verdwijnen minder parkeerplaatsen bij strandovergang Kijkduin in Renesse dan het college van B en W van plan was. De meer derheid van de gemeenteraad bleek gevoelig voor het pleidooi van de twee strandpaviljoenhou ders om de parkeergelegenheid niet in te perken. Het herinrichtingsplan voor parkeerterrein kijkduin bij Renesse wordt aangepast op last gemeenteraad.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2014 | | pagina 59