WONEN 7 Kleurrijke kasten van Italiaanse hand Computer voor besproeien van tuin De bloemkool die wij van de groenteman kennen, is wit Maar dat wordt hij niet van nature. Bloemkool is geel en wordt ge bleekt door het blad van de plant over de kool te vouwen. Ook be staat er groene bloemkool, waar bij dat vouwen onnodig is. Als je dan toch al die moeite doet om een bloemkool te telen, zou ik meteen voor de allermooiste bloemkool gaan: torentjesbloem kool - of romanesco - is een groe ne bloemkool waarvan de smaak het midden houdt tussen bloem kool en broccoli en waarvan de kool uit een serie afzonderlijke to rentjes is opgebouwd. Een meer decoratieve groente ken ik niet: het is bijna zonde hem op te eten. Romanesco kan tot het einde van juli worden gezaaid. De oogst valt laat in de herfst. HEBBEN OP DE THEE IN FRIESLAND VRIJDAG 30 MEI 2014 Designkastenfabrikant Kewlox komt met een nieuwe collectie kasten, die zijn ontworpen door meerdere beken de Italiaanse designers. Onder hen Al- lessandro Mendini, ontwerper van het Groninger Museum, en Paola Navone. Zij ontwerpt al bijna 40 jaar meube len, lampen, serviezen en sieraden en werd in 2000 Designer van het jaar. De kasten zijn kleurrijk en het fraaie van Kewlox is dat altijd losse deuren aan te schaffen zijn voor bestaande kasten. Zo verander je op eenvoudige wijze je interieur. De kasten kosten 599 euro. www.kewlox.nl Tuinspecialist Gardena introduceert een serie besproeiingscomputers. Ze zijn volgens de producent zó eenvou dig in te stellen, dat een instructie boekje overbodig is. Je installeert de computer aan de buitenkraan, sluit de tuinslang met sproeier aan en de tuin krijgt vervolgens geheel automatisch water. De serie bestaat uit de Easy- Control, FlexControl en SelectCon- trol. Het laatstgenoemde model is het meest geavanceerd en heeft vijf basis standen, die zijn gebaseerd op diverse tuintypen: moestuin, gazon, balkon en terrasplanten, hagen en bloemstrui ken. Moestuin automatisch besproei en? Selecteer simpel met de draai- Kewlox-kast Mendini. foto's PR ter is naar eigen inzicht in te stellen: starttijd, sproeitijd en frequentie. Ook dat gaat volgens Gardena eenvoudig en is snel voor elkaar. De besproeiings computers zijn er vanaf 39,99 euro. www.gardena.nl knop! Voor het automatisch waterge ven heb je behalve de computer ook een tuinslang en een sproeier nodig. Dankzij het kliksysteem sluit je alles snel op elkaar aan. De computers wer ken op een 9V-batterij. Van het basis programma afwijken kan, de compu- Besproeiingscomputer. Alvast voor in de agenda: het Kera miekmuseum Princes- sehof pakt vanaf 6 september 2014 groots uit met een tentoonstelling over theeculturen. Comple te theeserviezen, kommen en kopjes, unieke theepotten en bijzondere theebus sen vertellen over het gebruik van thee in China, Japan, Enge land en Nederland. De reis door de thee geschiedenis begint in China, bakermat van de thee. Ooit was het een me dicijn, later werd de drank onderdeel van theeceremonies. In het begin van de zeventiende eeuw bracht de VOC thee en de bijbehorende keramiek naar Nederland. De theecultuur blijft volop in beweging. Vriendinnen kletsen bij tijdens een high tea, de verse munt thee is niet aan te sle pen en trendy thee huizen steken overal de kop op: thee is hot! De tentoonstelling is te bezoeken tot en met 31 mei 2015. Meer informatie: www.princessehof.nl 1Dubbelwandige theepot Duet: sinds jaren vijftig een klassieker. 2. Chapeau is de jubileumeditie van de Duet Classic-theepot. 3. Klassieker Bella Ronde doet het prima in een eigentijds interieur. 4. Het Princessehof: veel theepot ten in Op de thee. foto's DesignPress

Provinciale Zeeuwse Courant | 2014 | | pagina 55