PZC 0 Speels Zelf noemt de Duitse ontwerp ster Milia Seyppel haar werk poë tisch, sensueel en speels. Het liefst zoekt ze de grenzen op van materialen en bedenkt ze nieuwe manieren om producten te gebrui ken. Haar visie dat alles van kwali teit moet zijn en dus lang mee gaat, is helemaal van deze tijd. Ze heeft nu een serie meubels en ac cessoires, geïnspireerd op het landschap van Noorwegen, het land waar ze het afgelopen jaar via een stipendium voor creatieve- lingen een paar maanden verbleef om te werken. Haar stoel 1 Sunnfjord is een kunststukje. O Vernuft De Keulse ontwerper Thomas Schnur houdt niet van poespas. Hij geeft zichzelf graag een vraag stuk en puzzelt vervolgens net zo lang tot hij een oplossing heeft. Dit wordt gewaardeerd, want hij is genomineerd voor de German Design Award in de categorie Nieuwkomer 2014. Met zijn Con struct Table vond hij het bistrota feltje opnieuw uit. Rails is een kapstoksysteem dat zonder schroeven tegen de muur klemt en kast Standard is gemaakt zon der materiaal over te houden. Ver nuftig. Maar vooral mooi én te ge bruiken in het interieur. 0 Kijkhoek In de nieuwe spiegel Hemisphere van Olga Bielawska kijk je twee keer. De eerste maal met verbaas de blik, daarna kom je dichterbij. Dat komt doordat de geboren Poolse er twee kijkhoeken in maakte. Draai het houten object om en het spiegelbeeld verandert. Ze houdt van het geven van karak ter aan haar ontwerpen. De spie gel maakt onderdeel uit van haar nieuwste collectie, Sphere and Quadrat. Nederlandse ontwerpers opgepast: creatieve Duit sers gaan de concurrentie aan. Houd deze jonge talenten goed in de gaten. O Vloermeubel Dat Sarah Böttger een achter grond als meubelmaker én indus trieel ontwerper heeft, zie je aan elk ontwerp. Of het nu de serie Juuri - opbergdozen voor het Deense merk Menu - is of een col lectie bijzettafels, alles is met veel zorg gemaakt en afgewerkt. Ze presenteert met de Duits-Ameri kaanse ontwerpster Hanna Emilie Ernsting een verbluffend vloer kleed: Dune. Knap, want hoe in noveer je het aloude kleed? De ontwerpsters wisten er een gestof feerd 'vloermeubel' van te maken. Ze verwerkten meubelschuim in lagen stevige wol dat normaal voor dekens en jassen wordt ge bruikt en stikten dat vervolgens tot een soort quilt. Hierdoor ont stond een 3D-effect, waarop het heerlijk liggen, zitten en leven is. 0 Cosmopolitisch Licht, vrouwelijk en poëtisch zijn de ontwerpen van de Cana dees-Duitse Joa Herrenknecht. Ze groeide op in het Zwarte Woud en heeft een vleugje Zuid-Ameri kaans bloed. Twee jaar geleden sleepte ze met haar eerste pro duct, een collectie lampen, direct de prestigieuze Ret Dot Design Award in de wacht. Nu springt ze er uit met haar wandmeubel met spiegel Cosmo. Aan deze metalen plaat met gaatjes kunnen met magneten allerlei vakjes en bakjes worden gehaakt of gehangen. Het is onderdeel van de collectie Flow, die ze in haar Berlijnse stu dio ontwikkelde. Naast producten ontwerpt Herrenknecht ook com plete interieurs in haar herkenba re lichte stijl. vrijdag 30 mei 2014 www.thomasschnur.com www.bielawska.de reageren? wonen@depersdienst.nl www.joa-herrenknecht.com Nog altijd verliefd op hun monument PAGINA 2 EN 3 www.miliaseyppel.com Wonen Gordijnen zijn echte sfeerbepalers PAGINA 4 EN 5 door Suzanne Dijkstra foto's DesignPress en PR www.sarahboettger.com

Provinciale Zeeuwse Courant | 2014 | | pagina 49