Verduijn luidt ommekeer bij Oostkapelle in SPORT 41 t Meer Kloetinge heeft op het ter rein van Bruse Boys de dis trictsbeker bij de reserves in de wacht gesleept. De reser ve-hoofdklasser was met 6-o te sterk voor reser ve-derdeklasser De Fendert 2. De doelpunten kwamen op naam van Robin Gode schalk, David Tolhoek, Wou ter Duvekot, Sofyan Azzaga- ri, Jeroen de Wild en Bas Biesterbosch. In de competi tie eindigde de ploeg als der de. is SffiNWi we vooral tegen ploegen die het schuim op de mond hadden om van ons te winnen. Dat maakte het dit seizoen niet makkelijk voor ons." In de eerste helft hield doelman Rick Balk zijn ploeg een aantal ke ren op de been en na de pauze deed hij dat opnieuw. Daardoor kreeg Leon van Belzen 2 vervol gens voorin de kans om beslis send te worden. Na zeventig mi nuten stuurde hij Grootjans weg, wiens voorzet door de zeventien jarige spits Maurice Elenbaas werd binnengelopen. Twee minu ten later soleerde Van Belzen van af links zelf naar binnen en haal de vanaf de rand van de zestien vernietigend uit in de korte hoek: 3-1. „Toen was De Fendert gebro ken", constateerde de matchwin naar tevreden. Morgen kan Arnemuiden de frus tratie van het gemiste kampioen schap én van twaalf mislukte na- competities wegspoelen in Fij naart. „We hebben dit seizoen al zo veel tegenslagen gehad", con stateerde Van Belzen. „En als je ziet hoe we daarmee zijn omge gaan... Mentaal zijn we sterk ge worden. Als we van onze eigen kracht uitgaan, misschien nog één keer scoren, dan mag het niet meer fout gaan." RIA W. beklaagt zich over strafschop RIA W. speelde gisteren met ï-i gelijk tegen SC Gas tel in het eerste finaleduel voor een plaats in de derde klasse van het zondagvoet bal. Dat gelijke spel gaf de verhoudingen in het veld weer, maar RIA W. beklaag de zich achteraf over de makkelijk gegeven straf schop waaruit Gastel vlak voor tijd op gelijke hoogte kwam. Na een half uur open de Diego van Wingen de sco re na een knappe individue le actie. Zondag is de return in Oud-Gastel. OUDENBOSCH Breskens heeft alles nog in eigen hand Breskens heeft nog steeds al le kans op promotie naar de derde klasse van het zondag voetbal. De Zeeuws-Vlaam- se ploeg speelde gisteren in Oudenbosch met 2-2 gelijk bij Victoria'03. Breskens kwam na een kwartier op voorsprong via Johnny de Jaeger. Alex van 't Geloof maakte na een uur de gelijk maker. Kjeld Verschorre zet te Breskens zes minuten la ter weer op voorsprong. Jer- om Hermus zorgde voor de eindstand. Zondag is de re turn in Breskens. Reserves Kloetinge winnen beker Morgen om half drie, slechst 48 uur later, treffen beide clubs el kaar opnieuw. „En dat is wel erg kort dag", sprak Nieuwdorp-trai- ner Thomas de Ridder zijn onge noegen. „Ik heb daar ook reke ning mee moeten houden bij het wisselen. Bij kleine pijntjes denk je dan toch al aan zaterdag, wan neer je er weer met elf sterke krachten moet staan." „De KNVB predikt wel dat je 72 uur rusttijd moet hebben tussen twee wedstrijden, maar nu plan nen ze zelf twee duels binnen die tijd. Ach ja, ze zijn er tenslotte voor de clubs hè. Dat blijkt hier wel weer", vertelde de oefenmees- ter cynisch. „Eigenlijk zou je als clubs een statement moeten ma ken en allemaal niet moeten gaan voetballen, maar daar zijn we niet daadkrachtig genoeg voor." Diezelfde daadkracht leek Nieuw dorp gistermiddag in het veld te ontberen. In de tweede helft kwam de ploeg van Thomas de Ridder er duidelijk niet meer aan te pas, terwijl Nieuwdorp in het eerste bedrijf tweemaal op voor sprong was gekomen. Eerst via Martijn de Goffau (0-1), die alleen voor de keeper was gezet door Ste fan van der Klooster, en later via Ruud La Grand (1-2). In de tussentijd had Ralph Nam- rit de thuisploeg op gelijke hoog te gebracht. Na rust maakte Nieuwdorp een zwakke indruk en was het Oostka pelle dat dicteerde. Binnen zes mi nuten resulteerde deze dominan tie in de gelijkmaker, toen Wou ter Verduijn zijn schot via een ver dediger in het Nieuwdorpse doel zag belanden. Verduijn was er zes minuten later ook verantwoordelijk voor dat Ar- KARAKTERISTIEK jen Pattenier vanaf elf meter mocht aanleggen en de thuis ploeg op 3-2 bracht. Verduijn ging alleen op de keeper af, maar werd gevloerd door Roderiek Gakeer. Doelman Ruben Otte raakte de in zet vanaf de stip van Pattenier nog wel, maar onvoldoende om de uiteindelijk winnende treffer te voorkomen. In het restant probeerde Nieuw dorp het nog wel, maar de groot ste mogelijkheid was in de slotmi nuut voor Oostkapelle. Invaller Michey Klaasen liet een grote kans op een nog betere uitgangs positie echter onbenut. Maar daar maalde Klaasens ploeg genoot Wouter Verduijn niet lang om. „Als we zaterdag net zo spe len als we vandaag in de tweede helft hebben gedaan, moet het goed komen. Dan zijn we beter dan Nieuwdorp." Ook Hazelaar roemde het spel van zijn ploeg in de tweede helft. „We zaten er bovenop en hebben veel kansen gecreëerd. Daarbij hebben we Nieuwdorp eigenlijk geen mogelijkheid gegeven om te voetballen." Volgens De Ridder was het een wedstrijd met twee gezichten. „In de eerste helft hadden we niet heel veel van Oostkapelle te duch ten, maar in de tweede helft had den we geen antwoord op hun spel. We lieten het toen na om het spel vanuit het voetbal te bere deneren, daar waar juist onze kracht ligt. We moeten nu goed uitrusten en zaterdag weer fris en fruitig aan de aftrap staan. We hebben nog alle kans op promo tie." Die mening had ook Hazelaar: „Dit is een goede uitgangspositie, maar het is zeker nog niet ge speeld. Zaterdag beginnen we weer opnieuw." VRIJDAG 30 MEI 2014 uit op gerechtigheid f. I De werklust van de zeventienjarige Arnemuiden-spits Maurice Elenbaas (links) werd gisteren beloond met een doelpunt, foto Izaak Verkeste ■- WESTDORPE BRUINISSE door Arwin Willemsen OOSTKAPELLE - Voetbalclub Oostka pelle heeft zich in een aardige uit gangspositie gemanoeuvreerd voor een ticket in de tweede klasse van het zaterdagvoetbal. In het eerste nacompetitieduel met Nieuwdorp boekte de formatie van trainer Har- ro Hazelaar een 3-2-overwinning. Oostkapelle-Nieuwdorp 3-2 (1-2).14. Martijn de Goffau 0-1, 16. Ralph Namrit 1-1, 27. Ruud La Grand 1-2, 51. Wouter Verduijn 2-2, 58. Arjen Pattenier 3-2 (straf schop). Scheidsrechter: R. J. Collé. Gele kaart: Thijs Verduijn, David van den Broeke (Oostkapelle), Ro derick Gakeer, Stefan Klooster (Nieuwdorp). Aantal toeschou wers: 375.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2014 | | pagina 41