HW'24 geeft zeker lijkende voorsprong toch nog uit handen II 40 SPORT NACOMPETITIE Ploeg van trainer Carlos de Jonge zet met 3-1 -zege op De Fendert volgende stap richting promotie. Angelo Verbraeken, die gisteren op de bank zat bij afwezigheid van hoofdcoach Luc Audenaerdt, schat de kansen van 'zijn' ploeg nog steeds op fifty-fifty. Dan zal HW'24 zondag wel met een stuk meer bravoure en, vooral, slim heid moeten spelen. Unitas'30 speelde gisteren het ouderwetse Duitse voetbal. Zeuren op de scheidsrechter, geniepige duwtjes hier en daar uitdelen en gaan lig gen. Vooral veel gaan liggen. Spits Jordy Bollaart lag meer op de grond dan Didier Droga in zijn Chelsea-tijd. Irritant? Zeker. Functioneel? Dat ook. Het haalde de thuisploeg uit het ritme. Het ritme van fel spe len en jagen, waar de ploeg het eerste kwartier zo goed in slaag de. Het leverde twee doelpunten op. De eerste kwam na zes minu ten op naam van Jasper Sulmon, die een corner van Jari Vyane kei hard en hoog binnenschoot. Frans Rokven tekende twee minu ten later voor de tweede. Na een verre uittrap van keeper Tim Sier- sema liep Vyane de trage verdedi ger Eddy van Vugt er uit. Van Vugt greep de aanvaller vast in het strafschopgebied en kon met direct rood vertrekken. Rokven haalde met enig fortuin de trek ker over. Zijn penalty, a la Johan Neeskens, belandde via de doel man en de lat in het doel. Angelo Verbraeken wees zijn ploeg in de rust op het belang van het maken van de derde goal. Ver braeken: „We spraken af daar ook echt voor te gaan, maar het kwam er gewoon niet uit. Unitas'30 ging na de pauze met veel bluf spelen. Het is natuurlijk ook een goede ploeg hè. Fysiek zijn ze heel sterk en er lopen goede voetballers rond." Unitas'30 kwam terug in de wedstrijd door een frommel goal van Broos, nadat Bollaart uit buitenspelpositie terugliep. Twee minuten later kopte diezelfde Bol laart de 2-2 binnen, na een strak ke voorzet van Joris van de Lande. Dennis Buijs bleef ondanks het gelijke spel strijdbaar: „Dit sei zoen hebben we al vaker veer kracht getoond. Ik denk dat we dat zondag ook zullen doen." ARNEMUIDEN - De frustratie over het gemiste kampioenschap is nog altijd groot bij Arnemuiden. „We voelen ons nog steeds gepie peld", zei speler Leon van Belzen 2 gisteren. Dat bracht het beste echter in hem boven. Met twee goals en de assist van de assist speelde hij een hoofdrol in de 3-1-zege van Arnemuiden op De Fendert in de eerste finalewed strijd. „Dit mogen we niet meer weggeven", vond hij. Morgen kan Arnemuiden in de re turn in Fijnaart alsnog de kroon op het seizoen zetten. De promo tie naar de tweede klasse had de ploeg echter aan het begin van de maand al willen vieren, als kam pioen van de derde klasse. „Maar Oostkapelle heeft MZC'11 in het KARAKTERISTIEK laatste kwartier gewoon laten winnen", aldus Van Belzen. „En Nieuwdorp liet het in de laatste wedstrijd lopen tegen MZC'11. Dat is toch competitieverval sing?" Arnemuiden-trainer Carlos de Jonge heeft die frustratie nog geen plekje kunnen geven. „Voor opgesteld: we hadden het zelf moeten afmaken." Maar vooral het gegeven dat Oostkapelle te gen MZC'11 met het oog op een plaats in de nacompetitie gebaat was bij een nederlaag, daar kan hij met zijn pet niet bij. „Dat gaat bij mij als sportman tegen alle lo gica in", liet hij de KNVB in een brandbrief weten. In de brief verzocht De Jonge de bond om dergelijke toestanden in de toekomst te tackelen. In een reactie toonde competitieleider Emile Agterberg zich bereid er se rieus naar te kijken. Het ontsloeg Arnemuiden er echter niet van om via het alternatieve traject als nog promotie te pogen te berei ken. Nadat Noad'67 in een dubbe le confrontatie werd teruggewe zen, werd gisteren het finale deel van de opdracht tegen De Fendert winnend gestart. Op een sfeervol sportpark ging Ar nemuiden krachtig van start. Na zes minuten rondde Leon van Bel zen 2 (Leon van Belzen 1 was van wege zijn werk overigens afwe zig) een knappe versnelling en di to voorzet van Bastiaan Grootjans doeltreffend af: 1-0. „We hadden afgesproken dat we het eerste kwartier alles zouden geven", zei Van Belzen, „en daarna zouden we temporiseren." Dat laatste had Arnemuiden beter niet kunnen doen, want na een halfuur maak te De Fendert gelijk. In die fase toonde De Fendert - de tweede klasser speelt voor lijfsbehoud - zich een technisch vaardige ploeg. Van Belzen: „Je kon merken dat ze gewend zijn een klasse hoger te spelen. Het tempo lag veel ho ger dan we gewend zijn. Deze ploeg is beter dan alle ploegen waartegen we in de derde klasse hebben gespeeld. Daarin kwamen Schrijf je nu gratis in op www.sweetdeal.nl App Store Sfeervol 2-gangen keuze diner bij Rustauratie Het Station in Vlissingen. Nu €12,- p.p. Kom naar dit vernieuwde restaurant en geniet van een heerlijk 2-gan- gendiner. Je krijgt allereerst een plankje met diverse luxe hapjes. Vervolgens krijg je een vis- of vleesplatter. Deze gang bestaat uit diverse heerlijke vis- of vleessoorten! @sweetdealzeelnd f facebook.com/sweetdeal.zeeland door Bob Maes HULST - In twee minuten kan er heel wat veranderen. Dat bleek gis teren wel toen HW'24 het in eigen huis opnam tegen Unitas'30. De thuisploeg speelde al zeventig mi nuten met een man meer en met een 2-0-voorsprong leek de zege in de tas. Tótdat er een paar noodge dwongen wissels plaatsvonden en de Brabanders binnen twee minu ten plotsklaps op 2-2 stonden. Daardoor heeft Unitas'30 op papier de beste uitgangspositie om zon dag promotie naar de tweede klas se af te dwingen. Arnemuiden is door Rudy Boogert Arnemuiden-De Fendert 3-1 (1-1). 6. Leon van Belzen 2 1-0, 29. Koen Knook 1-1, 70. Maurice Elenbaas 2-1, 72. Leon van Belzen 2 3-1. Scheidsrechter W.H. Kuijntjes. Ce- Ie kaart: Werner van Belzen, Pa trick Siereveld, Leon van Belzen 2 (Arnemuiden), Remon Heinsius, Jeroen Beerendonk (De Fendert). Aantal toeschouwers: 500. Arnemuiden: Rick Balk; Jasper Pruijssers, Jannick Schaier, Werner van Belzen, Sjoerd de Ridder; Da vy Schroevers, Patrick Siereveld; Bastaan Grootjans (73. Max Roovers), Colin van Koeveringe, Leon van Belzen 2 (76. Jarno Boog aard); Maurice Elenbaas (84. Joab Ventevogel. Verkrijgbaar in de I Wouter Verduijn probeert de bal te controleren in het duel met Nieuwdorp. De aanvaller van Oostkapelle zorgde gisteren voor de gelijkmaker en verdiende de strafschop waaruit de winnende treffer kwam. foto Izaak Verkeste

Provinciale Zeeuwse Courant | 2014 | | pagina 40