Boonen wint sprint in Knokke, ophef om gedrag Van Hummel SPORT 39 Chardon in actie in Oosterland Hockeysters willen wereldtitel terug Met zes van de twaalf titels is de Nederlandse ploeg de onbetwiste recordhouder in de historie van het WK hockey voor vrouwen. Maar in 2010 moest Oranje de wereldtitel afstaan aan gastland Argentinië. „Nu wil len we de wereldtitel te rug", benadrukt middenveld ster Eva de Goede. „We heb ben er de kwaliteiten voor. Wij zijn in Den Haag de te kloppen ploeg." Nederland begint zaterdag tegen )apan. Nadal zonder setverlies verder Rafael Nadal heeft zich ge plaatst voor de derde ronde op Roland Garros. De Spaan se nummer één van de we reld rekende in drie sets af met de jonge Dominic Thiem. De twintigjarige Oostenrijker zag Nadal win nen met 6-2 6-2 6-3 in iets meer dan twee uur tijd. Na dal speelt nu tegen Leonar do Mayer. Goud voor Mulder als inlineskater Ronald Mulder heeft zich gisteren in Ni je veen weer eens als inlineskater laten gelden. Hij pakte tijdens de NK baan goud op de 300 me ter tijdrit door tweeling broer Michel, de olympisch kampioen langebaanschaat sen op de 500 meter, te ver slaan. Het verschil was mini maal: 24,892 tegen 24,934 se conden. Mark Horsten pakte het brons. Trainer Vujovic weg bij Serooskerke Mick Vujovic stopt per di rect als trainer van voetbal club Serooskerke. De oefen- meester uit Vlissingen ziet geen basis meer om verder te gaan met de ploeg waar mee hij vorige week degra deerde naar de derde klasse van het zaterdagvoetbal. Vujovic kwam tot die con clusie na een evaluatie met de spelersgroep. Vujovic was slechts één seizoen hoofdtrainer van Seroos. Goes staat in teken van basketbal Aan de Streetball Masters, het toernooi voor pleintjes basketballers, dat zondag 1 juni op de Markt in Goes wordt gehouden, zullen het Nederlands mannen- en het Nederlands vrouwenteam deelnemen. Beide teams zijn in voorbereiding op de wereldkampioenschappen, die van 5 tot 8 juni worden gehouden in Moskou. Voor het Nederlands mannen- team is de voormalige Vlis- singenspeler Jesper Jobse ge selecteerd. Het toernooi in Goes duurt zondag van 13.00 tot 20.00 uur. volgens mij heeft Nederland al veertig of vijftig jaar uitstekende specialisten." Dat Oranje een probleem heeft als Van der Weerden weg zou val len, erkent Litjens. „Maar dat heeft Argentinië ook als Messi zijn been breekt. Nee, dit is het creëren van een probleem dat er niet is." Siepman denkt daar dui delijk anders over. „Messi is een natuurtalent, een Mink is te trai nen", zegt de man die hem, sa men met de krachttrainer van zijn club Oranje Zwart, maakte tot de angst van alle doelmannen. En de man die Maartje Paumen nog altijd 'in de gaten houdt' en Lieke van Wijk tot haar opvolg ster probeert te kneden. En hoewel er in Nederland best wat mensen zijn met bovenge middelde kennis van de strafcor- ner, zal de hockeybond toch bij Siepman uitkomen als ze echt wat wil met de corner. „De schutters komen ook naar mij als er stront aan de knikker is." Wie weet gebeurt dat snel. Technisch directeur Arno den Hartog van de hockeybond sluit niet uit dat de strafcornerklas in de toekomst terugkeert. „We wil len naar een situatie van en-en. Kinderen leren de basisbeginse len bij de vereniging, dat is ook de kracht van ons hockeymodel. We zien alleen dat er in de hoofd klasse inderdaad vaker buitenlan ders komen voor de corner. Dus zullen we meer aandacht moeten geven aan specialismetrainingen. Alleen: het begint wel bij de talen ten zelf. Je moet willen investe ren, keihard willen werken. En die ruimte zou er toch echt in eer ste instantie moeten zijn bij de clubs." OOSTERLAND - Wereldkampioen Bram Chardon zal morgen deelne men aan Paarden Menevenement in Oosterland, dat voor de negen de keer wordt gehouden. Op de deelnemerslijst staan al meer dan zeventig combinaties. De opbrengst van het evenement komt geheel ten goede aan het goede doel. De wedstrijd voor enkel- en meer spannen paarden en pony's vormt net als andere jaren een belang rijk onderdeel van het program ma. Dit jaar is er weer divers deel nemersveld uit binnen- en buiten land. Er staan nationale en inter nationale combinaties aan de start onder wie ook wereldkampi oen ponymennen Bram Char don", aldus Jan Leen Boot voorzit ter van de Fok- en menvereniging Schouwen Duiveland. Net als voorgaande edities is ook weer een showprogramma samenge steld, vanaf 10.00 uur. Dankzij zijn zege in de tweede etappe blijft Boonen in de leider strui rijden. Hij wordt op twaalf seconden gevolgd door Bos. Steeg mans completeert de top drie in het klassement. Niki Terpstra staat ook nog bij de beste tien. Kenny van Hummel mocht giste ren niet meer opstappen. De orga nisatie maakte bekend dat de Ne derlandse sprinter was gediskwali ficeerd. Volgens de organisatie en de jury was Van Hummel in de eerste etappe betrokken bij een „ongeoorloofd incident". De orga nisatie had volgens Van Hummel de jury de opdracht gegeven om hem uit de koers te zetten, Aanlei ding was zijn gedrag bij een val partij in de eerste rit. De Neder landse sprinter van de Italiaanse formatie Androni Giocattoli werd naar eigen zeggen van zijn fiets gereden. Hij ging daarna verhaal halen bij degene die in zijn ogen de crash veroorzaakte. Daarbij duwde Van Hummel de veroorza ker een paar keer hard tegen de hekken. „Ik werd van de fiets gereden door een renner van het Bel gische Cibel-team. Ik heb hem daarna geduwd. Dat had ik niet moeten doen, maar als ik zo knul lig onderuit word gereden in zo'n gevaarlijke situatie, moet ik daar iets van zeggen", zei Van Hum mel zelf over het incident. VRIJDAG 30 MEI 2014 DEN HAAG PARIJS NIJEVEEN MIDDELBURG MIDDELBURG goud waard bij hockey Mink van der Weerden is de strafcornerspecialist van het Nederlands hockeyteam. Dit onderdeel van het spel bepaalt steeds vaker winst of verlies. foto VI Images KNOKKE-HEIST - Tom Boonen heeft gisteren ook de tweede etappe van de Ronde van België gewonnen.-De Belgische wielrenner van Omega Pharma-QuickStep bleef in de sprint in Knokke-Heist zijn landge noot Gert Steegmans (tweede) en Theo Bos (derde) voor. Boonen won woensdag ook al de eerste rit. Tom Boonen -SWfJEV T3l£l ?LD fl9'j iTJJXjSBfl fl9T

Provinciale Zeeuwse Courant | 2014 | | pagina 39