Promes mag blijven dromen over Rio de Janeiro SPORT 37 1 op een belangrijk kruispunt in zijn loopbaan. Dinsdag 27 mei, het trainings kamp van Oranje in Lagos. De griep is verdwenen, maar lang duurt zijn rentree niet. Uitgere kend tijdens de laatste training in Portugal, als bijna alle journalis ten al op weg zijn naar huis, gaat het mis. Van der Vaart raakt ge blesseerd aan de kuit en verlaat zwaar teleurgesteld het veld. Bij thuiskomst haalt de bonds coach een streep door de naam van zijn meest ervaren internatio nal. De tijd om te herstellen is te kort, het risico te groot. Na Kevin Strootman is Louis van Gaal op nieuw een oogappel kwijt. Want die Promes is toch in bloed vorm? Die moet meteen mee naar Brazilië, klonk het ook op de so ciale media. Mooi, dat opportunis me dat onlosmakelijk verbonden is met het voetbal. Maar helemaal terecht is het niet. Natuurlijk maakte Promes drie heerlijke goals, maar van de ruimte die hij vaak kreeg zal hij zelf zijn ge schrokken. Twee sleepbewegin- gen, kort achter elkaar op de rand van het strafschopgebied nadat hij langs een man of vijf was ge rend, hoeft hij er op een WK niet uit te gooien. Van backs die op het allerhoogste niveau acteren krijg je niet zoveel ruimte. Dat ondervond Promes aan den lijve tijdens zijn debuut in het Nederlands elftal, bijna drie maanden geleden in Frank rijk. In Parijs begon hij toen onbe vangen, maar echt gevaarlijk kon hij ook niet worden. In Schotland kapte en draaide hij woensdag avond als een zaalvoetballer. Met links afwerken? Geen probleem. Daar nog een keer? Nee, ik leg die bal toch liever nog even voor mijn rechter. De Schotse verdedi gers stonden erbij en keken er naar. Drie keer knalde hij raak. Promes gaf daarmee zijn visite kaartje nog maar eens af. Hoe de den de andere drie spelers het die nog steeds bij de 29 namen tellen de voorlopige WK-selectie van Van Gaal staan? Karim Rekik maakte weer een paar schoon heidsfoutjes, zoals ook Tonny Vil- hena en Jean-Paul Boëtius dat de den. Het hoort bij jonge voetbal lers, die vaak nog wat druistig zijn. Rekik stond met een heerlij ke crosspass echter ook aan de ba sis van Promes' tweede treffer en maakte meteen na rust na een cor ner de 0-4. Boëtius en Vilhena konden hun stempel niet op het duel drukken en werden een kwartier voor tijd gewisseld. Hakim Ziyech, de ver vanger van Vilhena, scoorde ver volgens twee keer met een fraaie volley. Door een fout van Sven van Beek moest doelman Warner Hahn in de slotfase toch nog een bal uit het net plukken (1-6). Voor 'De Kleine Vier', die van het Ne derlands elftal werden overgehe veld naar Jong Oranje, worden het nu spannende dagen. Boëtius en Rekik lijken vanwege de hevige concurrentie bij Oranje niet op een uitverkiezing voor het WK te hoeven rekenen. Maar wat doet Van Gaal na het wegvallen van de geblesseerde Rafael van der Vaart? Is de eveneens linksbe nige Vilhena, die bij Feyenoord al vaker in het 5-3-2-systeem heeft geacteerd, een serieuze optie? Of beloont de bondscoach Promes? Het voordeel van de Twente-spe- ler is dat hij eigenlijk een num mer 10 is. Precies, net als Van der Vaart. Van Gaal heeft aangekondigd dat hij morgen de definitieve WK-se- lectie bekend zal maken. De kans is aanwezig dat Albert Stuiven- berg voor het thuisduel met Luxemburg (dinsdag in Maas tricht) dus één of misschien wel twee spelers af moet staan. Hij zal het zonder morren doen, want zijn selectie bulkt van het talent. Verdedigend oogde het niet altijd even sterk, aanvallend was long Oranje sterk, snel en effectief. En dan vooral Promes, die nog steeds mag dromen over Rio de Janeiro. Jaap Stam gaat Jong Ajax trainen Jaap Stam wordt trainer van Jong Ajax. De oud-verdedi ger gaat aan de slag als opvol ger van Alfons Groenendijk, die afscheid heeft genomen van de ploeg die in de Jupi- ler League uitkomt. Stam was het afgelopen sei zoen de derde assistent van hoofdcoach Frank de Boer bij het eerste elftal van Ajax. Hij beschikt nog niet over de vereiste papieren. Ajax is daarom op zoek naar een ge diplomeerde trainer die met Stam kan samenwerken. Positie Seedorf nog onduidelijk Bij AC Milan bestaat nog steeds grote onduidelijk heid over de positie van trai ner Clarence Seedorf. Vol gens diverse Italiaanse me dia staat het ontslag van de Nederlandse oud-internatio nal al enige tijd vast. De clubleiding hult zich echter nog steeds in stilzwijgen. Mogelijk duren de onderhan delingen met het kamp-See- dorf over de afkoopsom lan ger dan gedacht Profvoetballers vaker werkloos Profvoetballers zijn na hun carrière vaker en langer werkloos dan andere werk nemers. Twaalf procent van de oud-voetballers vindt geen baan, blijkt uit onder zoek van adviesbureau Be renschot De gemiddelde Ne derlandse werkloosheid ligt op 8,2 procent. Ruim een kwart van de voormalige profs heeft meer dan een jaar nodig om een baan te vinden. Froome niet getest op dopinggebruik Wielrenner Chris Froome verbleef twee weken op Te- nerife om te trainen, maar werd daar tot zijn eigen ver bazing nooit gecontroleerd op doping. „Erg teleurstel lend", liet de Britse Tourwin naar van vorig jaar op twit ter weten. Froome meldde verder dat er drie kansheb bers op de Tourzege aan het trainen waren op de berg Teide op Tenerife. Toch wer den zij niet getest. FC Dordrecht huurt tweetal van Vitesse FC Dordrecht heeft zich voor komend seizoen ver sterkt met twee spelers van Vitesse. De promovendus huurt Robin Gosens en Mo- hamed Hamdaoui van de ploeg uit Arnhem. De negentienjarige Gosens uit Duitsland speelde het laatste halfjaar ook al op huurbasis voor de 'Schapen koppen'. Hamdaoui speelde afgelopen seizoen bij Jong Vitesse. jp VRIJDAG 30 MEI 2014 I Rafael van der Vaart sloot woensdag een seizoen vol rampspoed in stijl af. De 109-voudig international heeft een kuitspier in zijn rechterbeen verrekt. Bondscoach Louis van Gaal neemt hem niet met Oranje mee naar het WK in Brazilië, foto Leo Vogelzang door Barry van der Hooft PAISLEY - Dat Jong Oranje woens dagavond in Paisley een klinkende zege boekte op Schotland, was voor een belangrijk deel te danken aan Quincy Promes. De aanvaller van FC Twente schoot voor rust al drie keer vernietigend raak (0-3), waardoor Jong Oranje in de twee de helft onbedreigd verder weg kon lopen van de matige Britten. Het duel eindigde in 1-6 en leverde veel gespreksstof op. AMSTERDAM MILAAN RIJSWIJK MADRID ARNHEM

Provinciale Zeeuwse Courant | 2014 | | pagina 37