mflMECff in dunbevolkt gebied Kind gewond in speeltuin Nieuwland PZC Kras Kortingsdagen Wonen Nederlanders in de lappenmand krijgen veel minder hulp uit eigen kring dan ze verwachten, blijkt uit onderzoek. Korting op alle reizen! VRIJDAG 30 mei 2014 Zonnig en droog 20c Gordijnen bepalen de sfeer in een huis Word ook abonnee! UTRECHT - Driekwart van de Ne derlanders denkt dat familie, vrienden of buren bijspringen als ze hulpbehoevend zijn. De prak tijk is dat maar vier op de tien mensen die langdurig kampen met ellende, naastenhulp krijgen. Dit blijkt uit onderzoek van het Sociaal en Cultureel Planbureau naar de Wet Maatschappelijke On dersteuning (WMO). Die regelt steun bij lichamelijke, psychische, verstandelijke of psycho-sociale beperkingen. Het minst op hun medemens re kenen 75-plussers, mensen met een matige tot ernstige lichamelij ke beperking, alleenwonenden en mensen met een langdurige psy chische aandoening. Zij geven het vaakst aan dat ze geen hulp van naasten willen of kunnen krijgen. Dit zou voor de overheid een fi nanciële tegenvaller zijn, want juist voor hen is dan veel profes sionele hulp nodig. De onderzoe kers: „Wellicht heeft een deel van deze mensen een kleiner net werk, waardoor ze minder vaak ie mand kennen op wie ze een be roep kunnen doen. Ook is het mo gelijk dat zij zó veel hulp nodig hebben, dat zij hun netwerk daar niet mee willen belasten." In 2005 kreeg 27 procent van de thuiswonenden met lichamelijke gebreken informele hulp. Dit steeg in 2011 naar 40 procent. De ze groep mensen doet daarnaast nog wel net zo vaak als vroeger een beroep op de gemeente. Toch kloppen minder mensen bij de gemeente aan voor huishoude lijke hulp, woningaanpassing of een scootmobiel. Mogelijk zien zij ervan af, omdat ze soms een vrij hoge eigen bijdrage moeten beta len. Wie wél bij het WMO-loket aanklopt, heeft een goede kans van slagen. Gemeenten verkopen nog weinig 'nee' door mensen te verwijzen naar het eigen netwerk of naar algemene voorzieningen zoals tafeltje-dek-je. Gemeenten honoreerden in 2012 acht van de tien hulpvragen. Er is geen ver schil tussen gemeenten die al wel of nog geen keukentafelgesprek voeren om te bepalen wat met het eigen netwerk is op te lossen. In 2011 deden circa 390.000 Neder landers een beroep op de WMO. DESTELLING UW MENING 391 reacties EENS 80% ONEENS M 20% Van Gilst v.o.f. Een nieuw plafond in één dag! www.plameco.nl Tel. 0113-2700 00 Het Planbureau voor de Leefomge ving suggereert een gerichte verster king van dijken. In Zeeland zou de veiligheidsnorm voor zeker honderd kilometer zeewering omlaag kunnen. 10-jarige jongen is gisteravond rond kwart voor acht ernstig ge wond geraakt in de speeltuin aan de Scheldepoortstraat in Nieuw en Sint Joosland. Dat gebeurde toen het kind van de draaimolen viel. Aanvankelijk werd de traumaheli kopter opgeroepen om bijstand te verlenen. De jongen is uiteinde lijk echter met de ambulance over gebracht naar het ziekenhuis in Goes, zo meldde een woordvoer der van de politie. Over de aard van de verwondin gen was gisteravond nog niets na ders bekend. Kras.nl/kortingsdagen of bel 0900-9697.scPm pagina 26 en 27: Andere aanpak in strijd tegen water Editie: Walcheren 256e jaargang nr. 126 Los nummer 1,95 Abonneeprijs 1,07 Ga naar www.pzc.nl/abonneren Hulp van naaste valt zwaar tegen door Wilma de Cort Een vrouw trotseert de storm op de dijk in Westkapelle. archieffoto Hollandse Hoogte Ik zorg graag voor een behoeftig familielied Reageer op pzc.nl Ouders denken te makkelijk over de gevaren van comazuipen PLAFONDS NIEUW EN SINT JOOSLAND - Een s fTÏ E

Provinciale Zeeuwse Courant | 2014 | | pagina 1