Hulst krijgt een popkoor voor alle leeftijden Sluipverkeer aangepakt Ambtsgebed ter zwaartepunt viering op nieuwe parallelweg raad van Huist jubileum naar één dag ZEEUWS-VLAANDEREN 35 discussie in Scholen zwemmen om nationale titel Basisschool De Schakel uit Vogelwaarde en De Beren burcht uit Oostburg staan za terdag in de finale van de na tionale schoolzwemkam- pioenschappen in Veenen- daal. Ook 't Honk uit Kapel- Ie plaatste zich voor de eind strijd. Die school was win naar van de provinciale voor rondes die in april in Oost- burg zijn gezwommen. De Berenburcht werd toen tweede, voor De Schakel. Het team uit Vogelwaarde bestaat uit zes zwemmer- tjes, die in groep 3,5,7 en 8 zitten. Provenement 2014 in en om PKN-kerk De PKN-kerk in Axel houdt op Hemelvaartsdag traditie getrouw een Provenement. Vanaf 11.30 uur worden in en om de kerk aan de Kerkdreef/Koestraat culinai re hapjes en versnaperingen geserveerd. Het zijn lekker nijen uit verschillende lan den. In de kerk is een boe kenmarkt en een speelgoed beurs. Voor de jeugd is er een spelcircuit. Ook wordt een verloting gehouden. De opbrengst gaat onder meer naar de Cliniclowns. „Het idee is eigenlijk ontstaan naar aanleiding van het korenpro ject dat we de afgelopen maanden hebben gedaan in Hulst", vertelt ze. Marjolijn probeerde daarbij be drijven en instellingen warm te maken om met hun personeel een koor te formeren. Het leidde uiteindelijk afgelopen zondag tpt het optreden van drie gelegen heidskoren bij de Nieuwe Bier kaai in Hulst tijdens het WAK-weekend. Marjolein: „Veel mensen is het zo goed bevallen dat ze eigenlijk wel bij een koor willen blijven zingen. Je hebt hier in de regio bijvoorbeeld wel het popkoor Together, maar daar mag je niet ouder dan 34 zijn om lid te worden. Het alternatief is de Can- torij, maar dat is een koor waar de lat behoorlijk hoog ligt en niet ie dereen wil graag klassieke koor muziek zingen. Voor veertigers is er dus in Hulst op dat gebied niet zoveel." Wie belangstelling heeft kan contact opnemen via marj0lijn@sing2sing.nl. Daar kunnen ook mensen uit West-Zeeuws-Vlaanderen zich. melden die willen meedoen aan de zanglesssen die Marjolijn Polf liet na de zomervakantie begint in Oostburg. „Daar is helemaal niéts op dit gebied. Nu komen mensen uit het westen helemaal naar Hulst om zangles te volgen." De lessen worden gehouden bij Fi- tallin in Oostburg. Een berichtje op facebook vorige week leverde meteen al zeven aanmeldingen op. „Als er voldoende belangstel- Veel mensen hebben zich laten aanpraten dat ze niet kunnen zingen. ling is, wil ik ook een popkoor op richten in Oostburg." In tegenstelling tot een officiële opleiding aan de muziekschool hoeven mensen die bij haar op zangles komen geen toetsen af te leggen of examens te doen. En de lestijden zijn ook flexibel. „Vrij heid, blijheid, dat is mijn troef." Marjolein Polfliet wordt ook trai ner bij het landelijke project 123ZING. Dat traint personeel van basisscholen en buitenschoolse opvang om meer met kinderen te zingen in de klas. Er zit ook een hele digitale lesomgeving bij met lessuggesties, meezingvideo's en zanglessen. Voor digibord en com puter, met minimale voorberei dingstijd. Marjolijn: „En je hoeft helemaal geen zangtalent te zijn om de liedjes aan de kinderen te kunnen overbrengen." Burgemeester en wethouders ant woorden dat op vragen van raads lid Jos van Eek (Algemeen Belang Groot Hulst). De aanleg van de parallelweg maakt de aanleg mogelijk van een landbouwroute om Hulst en Sint Jansteen, zodat landbouwverkeer uit de woonkernen geweerd kan worden. Door alleen landbouw verkeer toe te laten op de parallel weg krijgt die weg eenzelfde ge bruik als de Wittebrugstraat ten noorden van de hoofdweg naar Hulst. Ook daar mogen alleen fiet sers en landbouwvoertuigen ko men. Vooral de landbouwsluizen moe ten automobilisten ervan weer houden gebruik te maken van de nieuwe parallelweg. Op verzoek van de ZLTO en loonwerkersorga nisatie Cumela worden die uitge voerd in de vorm van een 25 me ter lang stuk doorgroeistenen in plaats van asfalt. HULST - Het ambtsgebed dat de burgemeester bij de opening van het vergaderingen van de Hulster gemeenteraad uitspreekt, staat ter discussie. „Het gebed moet ge schrapt worden", wierp Mare de Maat (Progressief Hulst) een balle tje op in de commissie Algemene Bestuurlijke Zaken. „Anders den kenden en anders gelovigen moe ten niet gedwongen worden mee te gaan in het gebed." Marina Strooband (Algemeen Belang Groot Hulst) wees er op dat de meeste raadsleden gelovig zijn omdat ze de eed hebben afgelegd. „Van mij mag het gebed blijven." De fracties zullen zich beraden. Het culturele festival zou plaats hebben op 18,19 en 20 juli in Bres- kens, maar de organisatie heeft er voor gekozen alleen zondag 20 juli in te vullen. Voor diverse ker nen bleek het moeilijk om voor drie dagen de activiteiten inhoud te geven en voor voldoende bezet ting te zorgen. Ook zijn in hetzelf de weekend veel andere evene menten, zoals de Omloop van de Braakman in Philippine. „Dat wis ten we van tevoren, maar we kon den het toch proberen?", aldus Frans Reijniers, voorzitter van Stichting Zeeuws-Vlaanderen 2014. „We hadden ook star aan drie dagen kunnen vasthouden, maar we zijn realistisch. We heb ben liever één geweldige dag, dan drie mindere dagen. Het duurt nog twee maanden, dus kan ik zeggen dat we op tijd gehandeld hebben." Het festival valt samen met de zwemtocht van Vlissin- gen naar Breskens. WOENSDAG 28 MEI 2014 I Zangdocente Marjolijn Polfliet zingt tijdens een optreden in Hulst Franse chansons, foto Gino van den Broecke VEENENDAAL AXEL door Eugèfte Verstraeten HULST - Inwoners van Hulst en om streken die graag in een koor wil len zingen, hebben nu beperkte mogelijkheden. Maar daarin komt verandering. Zangdocente Marjo lijn Polfliet wil nog voor de zomer vakantie een popkoor oprichten. Het wordt een koor waarbij het vooral gaat om de gezelligheid van het samen zingen. Marjolijn Polfliet (zangdocente) Uit het exploot d.d. 22-05-2014 van gerechtsdeurwaarder A .A .A .M .G van Damme te Terneuzen, blijkt dat ten verzoeke van Thera Isa bella Maria Jean Kemp, h.o.d.n. Taxatiebureau Compiet en Kemp, wonend te Temeuzen, aan Johnny Jacob Hubrecht Adrianus Debora Willemsen, thans zonder bekende woon- of verblijfplaats in Nederland en daarbuiten, is betekend het proces verbaal d.d. 21-05-2014 waarbij ten verzoeke van requirante ten laste van gerequireerde beslag werd gelegd onder de daarin gemelde derde. Van dit exploot kan belanghebbende afschrift verkrijgen op onderstaand adres: VAN DAMME CS. GERECHTSDEURWAARDERS Alvarezlaan 1 te 4536 BA Terneuzen T: 0115 613651 E: deurwaarders@vandamme-holland.nl door Eugène Verstraeten HULST - De geplande parallelweg ten zuiden van de N290 bij Hulst wordt geen sluiproute op drukke 'Belgenweekends'. Er komen land- bouwsluizen en borden met de me dedeling dat de weg alleen voor landbouwverkeer is bestemd. door Bob Maes BRESKENS - Het zomerfestival Fier op Zeeuws-Vlaanderen, dat wordt gehouden in het kader van twee honderd jaar Zeeuws-Vlaanderen, krijgt een andere invulling. Het wordt niet op drie, maar op één dag gehouden.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2014 | | pagina 85