r* Hoofdveld aangelegd Dat was de laatste keer dat we Lion in leven zagen 30 JAAR LA VACA Hemelvaartsdag geopend 32 BEVELANDEN en THOLEN LION POLAK Noord-Bevelandse Boerenroute Mechielsen RWS op tournee Noord-Beveland over toekomst La Vaca Interieur, Langeviele 77, Middelburg g. Het hoofdveld werd in 2007 met de verplaatsing van de voetbalvel den aangelegd. Sindsdien kampt de club met hardnekkige drainage problemen. Vooral in de herfst is het veld zo nat, dat bijna alle wed strijden op een trainingsveld moe ten worden gespeeld. Het college van B en W heeft gis teren definitief besloten om het probleem grondig aan te pakken, vertelt wethouder Izak Vogelaar (WD, sport). „De toplaag is nu, zoals ze dat noemen, te rijk en slaat bij regen daardoor snel dicht. Daarom wordt de toplaag zo'n 15 centimeter afgegraven en vermengd met een andere grond soort." Ook de sleuven boven de twaalf drainagebuizen onder het veld worden aangepakt. „Bij de aanleg is daar een te fijnkorrelige zandsoort gebruikt." Boven deze afwateringsbuizen wordt het veld dieper afgegraven en wordt het fij ne zand vervangen door materia len die beter water doorlaten. Naar verwachting is het werk eind juni klaar en kan een nieuwe grasmat worden ingezaaid. Afhan kelijk van het weer kan het veld in september of oktober weer worden gebruikt. „En mensen kunnen dan ook weer zitten", zegt Vogelaar. Eerder dit jaar kwa men supporters in opstand. Ze waren het zat om naast het 'derde veld' te staan terwijl er ook een tribune is bij het hoofdveld. Het werkt kost volgens Vogelaar zo'n 40.000 euro. „We hebben nu voor een stevige aanpak gekozen omdat we van het probleem af willen." De oorzaak van het pro bleem ligt deels in fouten die ge maakt zijn bij de aanleg. „We gaan in gesprek met het bedrijf dat dit heeft gedaan." Of dit leidt tot compensatie in de kosten, durft de wethouder niet te zeg gen. „Na zo'n lange tijd is schade claimen een lastig verhaal." Dat blijkt uit de memoires van Da vid Polak. Het boek heeft hij in 2002 aan Helma en Wim Wonder gem-Rotte gegeven, toen zij hem bezochten in de Verenigde Staten. Het boek is in het Engels geschre ven. Zo werd Lion opgepakt: En zo gebeurde het op een zondag morgen halverwege april 1945 toen we zaten te ontbijten, dat vier SS-sol- daten onze boot op stormden en zij binnen vroegen naar 'Verkade'. Daar door wisten we meteen wie Lion had verraden. We hadden de SS'ers te laat aan boord zien komen. Lion sprong in een kast, maar dat moeten ze hebben gezien, want ze deden de deur open en zeiden dat hij eruit moest komen. De andere drie solda ten doorzochten alles, maar vonden niet wat ze zochten. Radio, typema chine, papier en voltooide nieuwsbul letins waren verstopt achter een hou ten wand van de boot. Lion werd ge arresteerd en de SS'ers namen hem mee. Toen Lion vertrok, waren zijn laatste woorden: 'Mijnheer en me vrouw Dijkstra (mijn ouders), be dankt voor alles wat u voor mij hebt gedaan!' Dat was de laatste keer dat we Lion in leven zagen. Tien minu ten nadat de SS weg was, pakten we onze fietsen en verlieten de woon boot, zonder iets mee te nemen. We gingen naar schuilplaats nummer 11 in Zuilen, vlakbij Utrecht. Dan rijst bij mij de vraag: wat zou er ge beurd zijn als we op de boot waren gebleven? Mensen uit Loosdrecht heb ben ons na de oorlog verteld dat de SS'ers ons kwamen zoeken een paar uur nadat we waren vertrokken. En als de SS ons had gevonden, zouden ze ons dan hebben gespaard? Het antwoord op die vraag zal onbeant woord blijven tot de dag dat mijn ziel deze aarde verlaat. COLIJNSPLAAT - Voor fietsers (25 km) en wandelaars (10 km) is er vrijdag de Noord-Bevelandse Boe renroute. Inschrijven van 10.30 tot 13.00 uur; fietsers bij proefboerde- rij De Rusthoeve, Noordlangeweg 42, Colijnsplaat, akkerbouwbe drijf Driedijk, Zuidlangeweg 10, Colijnsplaat of molen De Koren bloem, Molendijk 1, Kortgene. Wandelaars kunnen zich alleen inschrijven bij De Rusthoeve. van 10.00-17.00 WISSENKERKE - Woningcorporatie RWS houdt een tournee op Noord-Beveland met bijeenkom sten over de plannen met de huur woningen in de dorpen. Van avond is RWS is de gemeente raadsvergadering in Wissenkerke voor een toelichting op het wo ningbestand (19.30 uur). RWS vraagt inwoners van Noord-Beve land om hun mening. Dat is voor Kamperland woensdag 4 juni in het Casembroothuis, donderdag 5 juni in de Pompweie in Kortgene, dinsdag 10 juni in-De Brug in Co lijnsplaat en donderdag 12 juni in Wissenkerke, zaal Onder de To ren. Steeds om 19.30 uur. tot 1 juli 2014 incl.: Gratis meten en monteren ••XZ. ■ife MODE VOOR JE RAAM £„]Tke 'David heeft zijn broer Wim Wondergem, Bep Rotte-Sukkel en Helma Wondergem-Rotte bekijken het boek dat David Polak schreef over zijn leven en over de moord op zijn broer Lion door het Nederlandse SS-commando Pieters in april 1945. foto Lex de Meester MIDDELBURG - Dat de Nederlandse SS'ers van het Commando Pieters Lion Polak een keer op het spoor zouden komen was een kwestie van tijd. De woonboot waarop Lion met zijn ouders en broer David zat ondergedoken, lag aan dezelfde dijk en maar twee mijl verwijderd van Het Witte Huis, het hotel-res taurant waar het commando zijn gruweldaden uitvoerde. Kampeerceritrum Gïldeweg 35, Vlissingen - Bouwmansweg 18, Burgb-Haamstede T 0118-44 0100 E info@mechielsen.eu www.mechlelsen.eu door Joeri Wisse YERSEKE - Het hoofdveld van W Yerseke aan de Hogeweg gaat van af volgende week volledig op de schop. De gemeente Reimerswaal wil daarmee voorgoed een eind ma ken aan wateroverlast.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2014 | | pagina 74