Begin Gemist 68e Hemelvaartsdagtoernooi Zierikzees 44 SPORT KAPELLE-MAN PIET KRAMER Biervliet loopt uit voor Stadsloop Kedem Gutkind schaakkampioen Goes wil zo snel mogelijk terug naar hoofdklasse Voetbalclub Kapelle bestaat volgende maand 7 5 jaar. Clubman Piet Kramer blikt met veel plezier terug op het verleden. kp n .co m /beg Inge mist Lindy van Anrooij naar EK Triatlon De zeventienjarige Lindy van Anrooij doet op zondag 1 juni mee aan het EK offroad triatlon in Sardinië. De Kapelse atlete zal haar Europese titel bij de junio ren niet verdedigen, maar met dispensatie uitkomen bij de se nioren en U23. De wedstrijd bestaat uit 1500 me ter zwemmen in zee, 30 kilome ter mountainbiken door de ber gen en 10 kilometer hardlopen over het strand. Tom Blomaard terug naar Bruse Boys Voetballer Tom Blomaard komt volgend seizoen weer uit voor Bruse Boys. De aanvaller is aan zijn tweede seizoen bij hoofdklasser Kloetinge bezig. Vorig seizoen was hij er topsco rer met zestien goals, dit sei zoen heeft hij geen basisplaats. Blomaard kwam twee seizoe nen geleden over van Bruse Boys. Daarvoor speelde hij bij Kwadendamme, Vlissingen (A-jeugd) en Heinkenszand. In het jaar dat korfbalvereni ging Swift tachtig jaar bestaat, houdt de Middelburgse club voor de 68e keer het Hemel vaartsdagtoernooi, dat in het verleden ook wel eens anders genoemd werd. Tal van senioren- en jeugdploe- gen, van binnen en van buiten Zeeland, komen naar sportpark De Sprong. In de belangrijkste poule spe len Swift 1 (net kampioen ge worden in de eerste klasse), Swift 2 en de teams van Fortis 1 en Fortis 2. Het toernooi begint om 10.30 uur en loopt rond 16.00 uur af. Na afloop zijn er nog tal van feestelijke activiteiten in ver band met het jubileum van de club. BIERVLIET - De dag voor Hemel vaartsdag en Geuzenfeesten is Biervliet het decor voor de Stads loop. Het hardloopevenement wordt voor de zesde keer gehou den en trekt bijna ieder jaar meer deelnemers. De loop staat bekend om de gezel lige sfeer en het leuke parkoers, kronkelend door het stadje, met als bonusaanbieding de beklim ming van de Molenberg. De orga nisatie is in handen van loop groep De Kuitenbijters. Deelne mers kunnen vanavond kiezen uit vier afstanden: 2,5, 5, 7,5 en 10 kilometer. Voor de jeugd is er een route van 750 of 1500 meter uitge zet. Om 18.30 uur start de jeugd, een uur later de volwassenen. ZIERIKZEE - In de laatste competi tiewedstrijd van de Zierikzeese schaakcompetitie is Kedem Gut kind kampioen geworden. Gutkind begon zijn laatste wed strijd tegen koploper Hans Aan- geenbrug en moest winnen om de titel binnen te halen. Oppo nent Aangenbrug was de uitgepro- ken favoriet omdat hij bij de eer dere duels dit seizoen twee keer remise speelde en één keer won. Maar Gutkind, die met wit speel de, verraste door deze partij naar zich toe te trekken nadat Aangeen- brug een mogelijk mat-in-een miste. Daardoor pakte Gutkind de overwinning en de titel. KAPELLE - „We hebben veel mooie dingen gerealiseerd bij Kapelle, maar mijn eigen rol vind ik daar in niet zo belangrijk", vertelt de 82-jarige Piet Kramer zittend aan de tafel van zijn appartement, op nog geen 300 meter van de voet balvelden van Kapelle. Kramer heeft een hoop betekend voor de Bevelandse vereniging, die over morgen haar 75-jarig jubileum viert. Desondanks blijft de gebo ren Goesenaar er behoorlijk nuch ter onder. Met een tafel vol oude foto's en krantenknipsels begint Kramer aan zijn verhaal. „Ik heb me goed voorbereid, hoor", grijnst hij. Kra mer pakt een van de foto's en er verschijnt een kleine glimlach op zijn gezicht. „Dit was nou het leu ke van voorzitter zijn", zegt hij. Op de foto geeft Kramer een zoen aan de kantinejuf. „Ze nam hier afscheid en ik bood haar een bloe metje aan", herinnert hij zich. Kramer was in totaal tien jaar lang voorzitter van Kapelle, met één tussenjaar. In totaal bekleed de hij zeventien seizoenen achter een bestuursfuncties bij de club. „Na een dienstverband van vijf seizoenen in het eerste elftal, ik was toen 34 jaar, ben ik in het tweede gaan spelen. En later nog in het derde. Toen ik stopte bij het eerste ben ik penningmeester geworden. Van het een kwam ver volgens het ander. Ik ben secreta ris geworden en daarna werd mij gevraagd of ik er iets voor voelde om voorzitter te worden. Ik heb Vrijwilligers van de vereniging zijn in de zomer van 1972 druk bezig met de bouw van de kleedkamers. dat goed met mijn vrouw (Truus) overlegd en uiteindelijk heb ik be sloten om het te gaan doen." „Het was een hoop geregel, maar ik heb een prachtige tijd gehad", blikt Kramer terug op zijn perio de als voorzitter. We praten dan over de jaren zeventig. „Ik was ie dere dag met de club in de weer, zelfs als ik eigenlijk een avond vrij was. Maar ik kon het niet la ten om iets dat gedaan moest wor den te laten liggen, dat kan ik niet aanzien. Ik trek graag dingen naar me toe." In Kramers bestuurlijke periode is er een hoop gebeurd. „We had den in die jaren een sterk be stuur, dat durf ik gerust te stellen. Er was in die tijd ook meer animo voor het bekleden van bestuurs functies dan nu het geval is. Er is in die periode veel van de grond gekomen." En daar slaat Kramer de spijker op de kop. Want het MIDDELBURG - De naar de eerste klasse gedegradeerde voetbalver eniging Goes wil zo snel mogelijk terugkeren in de hoofdklasse. Dat meldde voorzitter Henk Zwartelé gisteravond. „De selectie is bijna rond. We heb ben nu negentien spelers en wil len er nog één bij hebben. Dat wordt waarschijnlijk een spits. Frits Paap heeft al bijgetekend en we hebben Jelmer van der Baan aangetrokken. Hij komt over van de A-junioren van Kloetinge", al dus de voorzitter. Zwartele heeft goede moed voor het komende seizoen. „Met deze groep maken we zeker een goede kans." SARDINIË MIDDELBURG KLOETINGE 'Ik heb een prachtige tijd gehad' door Arwin Willemsen •Deze aanbieding geldt voor Alies-in-t Thuis Standaard. Na 6 maanden betaal je 59, /mnd. Ca naar kpn.com voor de voorwaarden en beschikbaarheid

Provinciale Zeeuwse Courant | 2014 | | pagina 72