Jong Oranje richt blik op Tsjechië en Rio SPORT 43 Quintana en een aantal ploeg maats van Movistar trokken zich daar weinig van aan. Ze reden ge woon door naar beneden en kwa men geen rode vlag tegen. Vele an dere vanuit de ploegleiderswa gens ingeseinde renners stopten boven op de top, trokken een jasje aan en gingen rustig naar bene den. Niet veel later twitterde de organisatie dat het bericht van de neutralisatie op een misverstand berustte. De betreffende motorrij ders zouden alleen in de eerste zes haarspeldbochten het tempo aanpassen aan de omstandighe den. Kelderman zei na afloop dat hij door alle verwarring Quintana nooit heeft zien wegrijden. „Om dat ik net als velen even gestopt was boven. Toen ik naar beneden reed zag ik geen hand voor ogen. Je reed maar een beetje achter el kaar aan. Volgens mij wist nie mand hoe het precies zat." Het zal altijd de vraag blijven of Quintana op de slotklim Uran Er is wel degelijk gemeld dat er een neutralisatie zou zijn in de afdaling niet alsnog de genadeklap had ge1 geven. Kelderman streepte daar al vast één vraagteken weg. „Zondag moet ik gewoon een iets mindere dag gehad hebben, want vandaag voelde ik me één van de sterkste op de slotklim", zei de man die op zes kilometer onder top weg sprong uit de groep met Uran, Ma- jka en Aru en zo de vierde plaats pakte. Vorig jaar in zijn eerste Giro werd de rit over Gavia, Stelvio en Martello geannuleerd. „Toen ik vandaag aan de afdaling van de Gavia begon, dacht ik nog dat ze hem ook dit jaar beter hadden kunnen overslaan. Bevroren han den, bril vol met sneeuw, ik zag niks. Dan denk: dat dit zo maar kan." Afgaande op de vele twitterberich- ten van renners na afloop was hij niet de enige die er zo over dacht. 26 jaar na de legendarische barre tocht van Johan van der Velden en Erik Breukink over de witte Gavia, zorgden de dolomietenreu zen weer voor veel opschudding in Giro. Toen sloegen veel ver kleumde renners in een busje de afdaling gewoon over. Niemand die er iets van zei. Zoals ook Quintana weg zal ko men met zijn stiekeme aanval op Uran/ PAISLEY - Waar voor het Neder lands elftal het serieuze WK-werk steeds dichterbij komt, maakt Jong Oranje zich nu al op voor twee duels 'om het echie'. In het Schotse Paisley moet bonds coach Albert Stuivenberg van avond met zijn ploeg de volgende stap vooruit zetten. Dinsdag wordt het seizoen in Maastricht afgesloten tegen Luxemburg. Maar waar spelen de beloften ook alweer voor? De stand van zaken in de kweekvijver van Oranje. DE TWEEDE HELFT Jong Oranje begint vanavond aan de tweede helft van het speelsche ma. De eerste vier duels leverden tot nu toe tien punten op. Drie overwinningen op achtereenvol gens Schotland (4-0), Luxemburg (0-1) en Georgië (0-6) werden ge volgd door een zwak optreden in en tegen Slowakije, waar doelman Warner Hahn de eerste tegentref fers moest incasseren (2-2). Het ongeslagen Jong Oranje bezet in groep 3 de tweede plaats. Koplo per Slowakije heeft drie punten meer, maar speelde ook al twee wedstrijden meer dan het Neder landse team. Na het duel in Schot land sluit Jong Oranje de kwalifi catiereeks af met drie thuiswed strijden. EK IN TSJECHIË Na het EK van afgelopen zomer in Israël, waar Jong Oranje in de halve finale tegen Italië sneuvel de, vindt het Europese eindtoer- nooi voor spelers tot 23 jaar in 2015 plaats in Tsjechië. Voor de ontwikkeling van jonge spelers is het goed om zo'n toernooi mee te maken, alleen is het winnen van deze poule opnieuw nog niet vol doende voor plaatsing. De tien groepswinnaars en de vier beste nummers twee plaatsen zich voor de play-offs. De zeven winnaars van die ontmoetingen gaan naar het EK, waarvoor het gastland au tomatisch geplaatst is. OLYMPISCHE SPELEN Waar het vorig jaar in Israël alleen om het winnen van de Europese titel draaide, heeft het eerstvolgen de jeugd-EK nog iets meer te bie den. In Tsjechië kan ook meteen een ticket worden bemachtigd voor de Olympische Spelen van 2016 in Rio de Janeiro. Na de Twee de Wereldoorlog deed Nederland slechts drie keer mee aan het voet baltoernooi op de Spelen: in 1948, 1952 en 2008, toen onder leiding van Foppe de Haan in Peking de kwartfinale het eindstation was. De KNVB wil in Brazilië heel graag met de voetballers van de Bij Jong Oranje kunnen deze spelers hun plek voor Brazilië bemachtigen partij zijn. Niet voor niets loopt het huidige contract van Stuiven berg tot de zomer van 2016. DE KLEINE VIER Werd vier jaar geleden voor het WK in Zuid-Afrika rond Oranje gesproken over De Grote Vier (Sneijder, Van Persie, Robben en Van der Vaart); Stuivenberg heeft sinds vorige week de beschikking over De Kleine Vier. De jonkies Vilhena, Rekik, Promes en Boëtius behoren nog steeds tot de dertig namen tellende voorselec tie van Louis van Gaal voor het WK, maar het kwartet moest het trainingskamp van Oranje vorige week weer verruilen voor dat van Jong Oranje. „Omdat ik Jong Oranje zo sterk mogelijk wil ma ken", zei Van Gaal. „Door goed te spelen bij Jong Oranje kunnen de ze spelers hun plek in de selectie voor Brazilië bemachtigen." Er staat vanavond in Schotland dus meer op het spel dan alleen drie belangrijke punten. UEFA dreigt met straf voor Simeone Trainer Diego Simeone van Atlético Madrid moet vrezen voor een straf van de UEFA. De Argentijn werd zaterdag in het slot van de verlenging van de finale van de Cham pions League door arbiter Björn Kuipers weggestuurd, nadat hij het veld was opge stormd. De Uefa bekijkt of er een tuchtzaak komt. Ook Xa- bi Alonso van Real Madrid staat nog wat te wachten. De middenvelder zou zich vol gens de bond langs de lijn hebben misdragen. Spurs kiezen voor Pochettino Frank de Boer wordt niet de nieuwe trainer van Totten- ham Hotspur. De formatie uit de Engelse Premier Lea gue verkiest de Argentijn Maurico Pochettino boven de trainer van Ajax. Pochetti no heeft bij de club uit Lon den voor 5 jaar getekend.Dat meldde Tottenham gisteren. De 42-jarige Pochettino - volgt bij de Spurs de ontsla gen Tim Sherwood op. Zwaargewonde bij uitje Duitse ploeg Een sponsoruitje van enkele spelers van de Duitse natio nale voetbalploeg is gisteren in een drama geëindigd. Ver dediger Benedikt Höwedes mocht op een circuit meerij den in de Mercedes van DTM-coureur Pascal Wehr- lein. Die botste echter vol op een man, die zich op het afgesloten circuit bevond. Het 63-jarige slachtoffer is zwaargewond met een trau mahelikopter afgevoerd. Höwedes en Wehrlein kwa men er zonder verwondin gen vanaf. Kuitblessure voor Van der Vaart Rafael van der Vaart heeft gisteren een kuitblessure op gelopen tijdens de afsluiten de training van het Neder lands elftal in Lagos. Van der Vaart volgde een aangepast trainingsprogramma omdat hij maandag lichte koorts had. Tijdens de oefensessie kreeg hij last van een kuit De perschef van het Neder lands Elftal verwacht van daag meer duidelijkheid over de blessure. Trainer Janssen per direct weg bij NEC NEC en trainer Anton Jans sen hebben in onderling overleg besloten niet langer met elkaar door te gaan. Dat meldt NEC gisteren op de website. Janssen wordt ver antwoordelijk gehouden voor de degradatie van de Nijmeegse club uit de eredi visie via de play-offs. Janssen volgde afgelopen sei zoen Alex Pastoor op. WOENSDAG 28 MEI 2014 De renners tijdens de beklimming van de Stelvio onder barre omstandigheden. Op de foto onder meer klassementsleider Rigoberto Uran (met roze stuur) met daarachter Wilco Kelderman, die gisteren knap vierde werd. foto Tim de Waele/VI Images Davide Bramati door Barry van der Hooft Louis van Gaal NYON LONDEN SANKT LEONHARD LAGOS NIJMEGEN

Provinciale Zeeuwse Courant | 2014 | | pagina 71