Festival Ovezande neemt weer bezit van de straat Podiumagenda 54 Het familiefestival met muziek en inter ma nationaal theater wordt alweer voor de 27ste keer gehouden op de eerste zondag van juni. Ovezande is die dag 'the place to be' voor iedereen die van theater en muziek houdt. Uit alle hoeken van de wereld komen de acts. Van Australische jongleurs en een stuntpiloot uit Argentinië tot een Duitse boeienkoning en in roze gehulde Belgische liefdespolitie. Volgens de organisatie weet de internationale top de weg naar het festival ge makkelijk te vinden. Alle voorstellingen zijn op speelplekken op straat, die zijn ingericht tussen de braderie of kindermarkt. Tenten die gebruikt werden voor Klomppop zijn nu het domein van het straatspektakel. Aan het einde van de zondag middag begint het muziekprogramma, maar eerder op de dag is er in de kerk 't Wit Arjae- ntje al een programma met singer-songwri- ters. Bij Ovezande hoort ook rock-'n-roll: da mes in pin-up stijl en heren met vetkuiven in de band bij Liptease. Small Time Crooks is een ruige bluegrass band, die werd geadopteerd door de populai re barbiers van het Rotterdamse Schorem. Rockbands Mamilla en RORL zorgen voor een stevige Zeeuwse inbreng in het program ma, dat feestelijk wordt afgesloten met een mash-up van hits door Weekend Warriors. Klomppop zet voor de 33ste editie in op een breder muziekprogramma met podia in drie tenten. Naast headliners zoals hiphop artiest Kraantje Pappie, hitmaker, zanger en multi-instrumentalist Jett Rebel en de knallende rock van John Coffey op het hoofdpodium in Heinkenszand verschijnt ook Wolf in Loveland. Met het al vroeg vastleg gen van Jett Rebel haalde K1 o m p po p een topper van de nieu we lichting in huis. Schaamteloos catchy, laverend tussen Prince, Mi- ka, de jaren tachtig glamrock en electorock. Twee albums Mars en Venus - met een handvol nieuwe 'guilty pleasures gaan als warme broodjes over de toonbank. De za len waar Jett Rebel verschijnt, pui len uit. In de schaduw van dat hitsucces heeft ook de band Wolf in Love land het laatste jaar veel bereikt. Terecht staat dus ook die band, die drijft op de toegankelijke door folkrock gekleurde songs van Zeeuw Jan Minnaard, op het Klomppop-affiche. Lovende recen sies na het debuutalbum in 2013 met een mooie en even succesvol le toer tot gevolg. Binnen het jaar verscheen album 2 ('We Set Out In The Naked Dawn') met nog meer hosanna van fans en criticas ters. Een Rotterdamse band, maar wel met de handtekening van de van oorsprong Zeeuwse zanger, song writer en gitarist Jan Minnaard (22). Met zes muzikale vrienden en studiegenoten aan het Rotter dams Conservatorium, onder wie ook de Zeeuwse zangeres Janine van Osta, is een hecht team ont staan. „Voor het eerste album heb ik de songs geschreven en opgeno men en vervolgens daar de band bij gehaald. Het tweede album na men we veel directer en als band op. Dan hoor je meer een een heid. De manier waarop in de ja- Karei Casier is ook van de partij bij het Straatfestival van Ovezande. Straatfestival Ovezande, zondag 1 juni, dorpskern en sportpark De Fazant. Van 11.00 tot 23.00 uur. www.straatfestivalovezande.nl WOENSDAG 28 MEI Middelburg Literair Festival SLAZ in kader Maand van de Vrijheid, met Jelle Brandt Corstius, Laura Starink, Michel Krielaars en Kysia Hekster. Wandelkerk, 19.30 uur Terneuzen Lezing auteur Özcan Akyol over zijn boek 'Eus'. Porgy en Bess, 20.00 uur VRIJDAG 30 MEI Kapelle Lezing 'Het landschap in de schilder kunst' door kunstrecensent Nico Out. Hal Gemeentehuis, 20.00 uur Middelburg Grootkoor Zeeland opent Middelburg VOLkoren. Nieuwe Kerk, 20.00 uur Concert Gruppo Di Pawlowski. De Spot, 21.00 uur (zaal open) Vlissingen Radio Moscow en Monsun. De Piek, 21.00 uur ZATERDAG 31 MEI Goes Coverband Copy Cat. Café Het Postkantoor, 22.00 uur Kapelle Jaarlijkse schilderdag. Tuin van de NH-kerk, 10.00-17.00 uur Concert Mannenkoor Door Eendracht Verbonden uit Sint Annaland. Hervormde Kerk, 19.30 uur Middelburg Middelburg VOLkoren. Diverse locaties binnenstad, 12.30-17.30 uur Dansvoorstelling 'Minoes Het Nieuws- ballet' door leerlingen Kunsteducatie Wal cheren. Schouwburg, 14.00 uur en 19.30 uur Nieuw- en SL Joosland Concert Singer-songwriter Ad Vander- veen. De Wegwijzer, 20.30 uur Zierikzee Concert Wibi Soerjadi. Nieuwe Kerk, 20.15 uur ZONDAG 1 JUNI Goes Brassband Excelcior Kloetinge. Manhuistuin, 12.00 uur Middelburg Middelburg VOLkoren. Diverse locaties binnenstad, 13.00-17.30 uur Veere Muziekpodium Zeeland, concert Arosa Trio. Grote Kerk, 15.30 uur Vlissingen The Pretty Things en Simeon Soul Charger. De Piek, 21.00 uur MAANDAG 2 JUNI Biezelinge Lezing met illustraties over werken componist Felix Mendelssohn Bartholdy door Patrick van der Linden, dirigent Zeeuws Vocaal Ensemble. Mozeskerk, 19.30 uur Met Wolf in Loveland op door René de Dreu

Provinciale Zeeuwse Courant | 2014 | | pagina 54