Sinke werkt met Indaver in Familieloop aan gezondheid PZC-lm&n Stadsloop goede generale Bertens overwint zenuwen én Cadantu 42 SPORT GIRO D'ITALIA familieloop CRUISEWINKEL.NL Quintana sluipt er handig vandoor in witte wereld van verwarring en pakt de roze trui in een bizarre rit. twitber Boek op www.cruisewinkel.nl Bel 020 421 11 15 zaterdag 21 juni 2014 Natalie Sinke is de aanjager van het project. De 39-jarige Vlissing- se, bij Indaver communicatie-advi seur en hoofd van het directiese cretariaat, heeft enkele collega's enthousiast gemaakt. Ze hoopt zelf ook mee te lopen, in de tien kilometer. Sinke heeft zelf ervaren dat bewe gen belangrijk is. De dochter van de in Zeeland en verre omstreken bekende tijdwaarnemer en PZC-medewerker Sjaak Sinke deed tot haar twaalfde mee aan triatlons en hardloopwedstrijden, waarna ze met twee geblesseerde knieën moest stoppen. Ruim twintig jaar trok ze geen hardloopschoenen aan, maar haar activiteiten in de sportschool leer den haar dat hardlopen best mo gelijk was. Extra getrainde benen konden knieklachten voorkomen. Met aardig wat vet op het lichaam begon ze aan een come back te werken en die kwam er ook. Een collega deed drie jaar ge leden mee aan een estafetteloop in Terneuzen en nodigde Sinke uit mee te doen. De Dam tot Damloop (Amsterdam-Zaandam) was loop nummer twee en niet veel later volgde een halve mara thon. „Volgens mij heb ik nu de smaak te pakken", stelt Sinke. „Inmid dels heb ik twee marathons gelo pen. Vorig jaar Parijs, dit jaar Lon den. In de herfst wil ik ook de Kustmarathon lopen. Kijken of mijn lichaam twee marathons in één jaar aankan." Dat ze steeds meer aankan, blijkt wel. Haar lichaam herstelt steeds sneller van een flinke inspanning. Vervelend blijft wel dat Sinke behoorlijk bles- suregevoelig is. Een maand voor 'Londen', tijdens de laatste kilome ter van de laatste zware duurloop, liep ze een scheurtje op in een kuitspier. „Ik kon net op tijd weer pijnvrij lopen, maar m'n doel om in Londen in minder dan vier uur te finishen kon de prullenbak in. Het werd 4.20." Die kuit is inmiddels geheel her steld, maar nu kampt de Vlissing- se met een pijnlijke peesplaat-in de voet. Daarom houdt ze nog even een slag om de arm als het over de Familieloop gaat. PZC FAMILIELOOP MIDDELBURG - De ZLM-Don Stads- loop, op vrijdagavond 6 juni, is een goede generale repetitie voor de PZC Familieloop. Het fraaie parkoers door de bin nenstad van Middelburg gaat voor senioren over drie ronden van 2500 meter, voor jeugd (13-14 jaar) over één ronde. De start is om 20.00 uur. Er kan individueel gelopen worden of in teams van vier lopers (mannen of vrouwen). Ook is er een gezins loop over 2 kilometer. Start 19.30 uur. Inschrijven via inschrijven.nl Meer informatie op de website www.dynamica-sport.nl Zomercruise Middellandse Zee 1.599,- Fjorden, Noordkaap en Spitsbergen Costa neoRomantica Norwegian Epic €1.109,- IJsland, Noordkaap en Spitsbergen Costa Pacifica „Ik ben wel opgelucht dat het ge lukt is", bekende Bertens. „Ik had in de eerste set toch wel weer last van de zenuwen. Toen ik die set won viel er wel wat spanning van mij af. Ik wilde zo graag winnen. Die zenuwen zijn toch altijd wel een probleem voor mij. Ik ben blij dat ik er overheen heb kunnen stappen." Igor Sijsling moest gisteren al het beste van zichzelf laten zien om kans te maken tegen de als vijfde geplaatste Spanjaard David Ferrer. De Amsterdammer had nog wel een goede start, maar kon op het centercourt niet boven zichzelf uitstijgen. Hij ging in drie sets (6-4 6-3 6-1) onderuit. Sijsling had zich voorgenomen om van de bijzondere ambiance te genieten. „Maar dat is heel moeilijk als je verliest. Ik baal dat ik niet wat dichterbij "ben geko men. Maar ik had niet zozeer het gevoel dat ik moest wennen aan het stadion, eerder aan het hogere niveau." Jean-Julien Rojer heeft zich giste ren met zijn Roemeense partner Horia Tecau geplaatst voor de tweede ronde van het dubbelspel. Het duo won met 6-4 6-0 van het Franse tweetal Adrian Mannarino en Benoit Paire. van de Giro-organisatie te schui ven. „Er is wel degelijk gemeld dat er een neutralisatie zou zijn in de afdaling van de Stelvio", foe terde Bramati over het moment waarop zijn kopman en klasse mentsleider Rigoberto Uran con current Nairo Quintana doodge moedereerd de hoogste berg van de Giro liet afrijden. Samen met nog een handvol 'on- gehoorzamen' pakte de Colombi aan meer dan een minuut voor sprong op Uran en zijn volgelin gen, onder wie Belkin-kopman Wilco Kelderman. Op de slotklim naar Val Martello bouwde Quinta na die marge uit naar boven de vier minuten. Hij boog daarmee zijn achterstand op Uran om in een voorsprong van anderhalve minuut. Met nog twee bergetap pes en een klimtijdrit te gaan, lijkt Quintana op weg om de eer ste Colombiaanse Giro-winnaar te gaan worden. Maar daar had bijna niemand het over in Val Martello. Zo groot was de opwinding over de etappe, die volgens velen vanwege de kou en sneeuw nooit door had mogen gaan. En die daarnaast ook nog eens werd ontregeld door achteraf onduidelijke mededelingen aan de ploegleiders. Het door de koers- radio verstuurde bericht dat in de afdaling van de Stelvio motorrij ders met rode vlaggen niet moch ten worden gepasseerd door de renners, werd uitgelegd als een neutralisatie van de koers. Hele maal toen de Giro via haar offi ciële twitterkanaal liet weten dat die afdaling geneutraliseerd was. VAL MARTELLO - Davide Bramati was furieus. Met veel Italiaans misbaar probeerde de ploegleider van Omega Pharma Quick Step achter de finishlijn in Val Martel lo de schuld van het verlies van de roze leiderstrui in de schoenen 8 dagen vanaf door Koen de Vries NlEUWDORP - Gezond zijn is fijn. Natuurlijk voor jezelf, maar ook voor je werkgever. Hoe gezonder het personeel, hoe lager het ziekte verzuim. Daarom ontplooit afval verwerkingsbedrijf Indaver BV aller lei initiatieven voor gezonde activi teiten voor het personeel. Zo pro beert het bedrijf uit Nieuwdorp de werknemers aan het bewegen te krijgen. Op 21 juni wordt daar werk van gemaakt in de PZC Fami lieloop. Een aantal personeelsleden gaat daarin van start. Datum: zaterdag 21 juni Afstanden: 3,10 en 21,1 kilome ter. Starttijden: 3 kilometer 9.30 uur, 21,1 kilometer 10.15 uur, 10 kilo meter 10.30 uur. Start en finish: Arsenaaltheater in Vlissingen. Inschrijven: Tot en met dinsdag 8 juni via www.pzc.nl/familieloop. Kosten: 3 km: 5 euro; 10 km: 8 eu ro, 21,1 kilometer: 10 euro. Extra: Elke finisher krijgt een me daille. Meer info: www.pzc.nl/ familie loop Laatste hutten, dp op! KL Zeezichthut-actief 15 dagen vanaf 'Alieen te boeken bij cmsewrnkei.ni' 'Prachtige m&xmiA Amsterdam r&aroè. Rmnrgsvag en Bergen Vertmfc 7 juS Alterfaatste huifenhutten, op - op' Steóerfcrum langs o s. Barcelona. Napels. Rome en Maliorca Vertrek: wekelijks van 8 jura t/ro 19 oktober irtoiitstef vlucht en Mchetin reisgids |van: nu al vanaf Prachtige cruise tweraé. Lerwick. Reykjavik, NyAfmtmd er, Hotrmngsvag inclusief bustramfer vanaf Amsterdam m Utiecht naai- Kral en v. v Vertrek: 23 junt - 17 dagen PARIJS - Kiki Bertens boekte giste ren een grote overwinning op zich zelf. Vorig jaar was ze in Parijs nog ontroostbaar omdat ze aan de span ning ten onder was gegaan, maar gisteren was de 22-jarige Watering- se de spanning eindelijk de baas. Ten koste van de Roemeense Alexandra Cadantu (7-6 6-1) haal de ze voor het eerst in haar loop baan de tweede ronde van het grandslamtoernooi in Frankrijk. Verwarring op de Stelvio door Ad Pertijs kijk voor de voorwaarden op cruisewinkel.nl r Johnny Hoogerland Wat zijn wij renners soms toch achterlijk dat we zoiets als vandaag accepteren. Wedstrijdleiding Giro Geen neutralisatie. Excuses voor de verkeerde informatie. Omega Pharma-baas Patrick Lefevere over Giro-baas Mauro Vegni: Ik weet niet of dit het nieuwe wielrennen is, Mauro Vegni. Ga je schamen, Giro! Michael Boogaard Om zoals vandaag te schitteren als @W1 Icokelderman ben je wielrenner geworden. Schijt aan de kou en gewoon rammen! Dat is koers! Johnny Hoogerland Achteraf heb je wel de mooiste verhalen aan elkaar te vertellen na zo een etappe. Pnw*en Sjjfi vanaf, per persoon ob v 2 personen per hoi en o fc.v. beschikbaarheid en wijzigingen. inclusief alle belastingen en vofóenworv

Provinciale Zeeuwse Courant | 2014 | | pagina 42