24 maanden 50% korting *e •BOtf I 1 0 twv €399,- 'Het zal meevallen' ZEELAND 39 GRATIS Bestel snel op: www.vodafone.nl/pzc V. m van €557- voor p/mnd 360 MIN 240 SMS 400 MB Eindexamens iPhone Speciale aanbieding van Vodafone voor de lezers van deze krant éi Gebruik je minder? Kijk op de website voor goedkopere abonnementen met de iPhone. GOES - Yose Romero Liebanas is le rares Spaans aan het Ostrea Ly ceum. „Het examen was echt op vwo-niveau, maar goed te doen." Een aantal leerlingen kwam net naar haar toe om te zeggen dat het examen erg lang was. „Maar dat komt misschien ook omdat dit het laatste examen was. Ze zijn gewoon moe. Het zal best meevallen, denk ik." Liebanas verwacht niet dat er dit jaar meer herkansers zullen zijn dan andere jaren. „De teksten wa ren toegankelijk en het niveau was vergelijkbaar met dat van de oefenexamens." De komende dagen zal Liebanas de examens nakijken. „Ik kan na tuurlijk nog niks zeggen, want je weet nooit hoe de normering is. Maar ik heb er een goed gevoel over. Iedereen heeft tot het laatste moment hard gewerkt, ze waren goed geconcentreerd bezig. Ik ben heel trots op mijn leerlingen. Ze zijn ook echt toe aan iets anders. We hebben veel geoefend voor het examen, maar ook oefeningen gedaan die aansluiten bij hun toe komst. Zoals een opdracht waar bij ze in het Spaans een oproep voor een kamer moesten schrij ven." Het is stil in de gangen van het Ostrea Lyceam in Goes. Vandaag maken 29 vwo-ers hun eindexa men Spaans. Een kwartier voor de eindtijd komt Sophie Vermeu le de zaal uit. Ze heeft een overwe gend positief gevoel over het exa men. „Het ging wel redelijk. Ik had genoeg tijd en kon me goed concentreren. Maar het niveau was wel hoog en de open vragen waren best moeilijk. De kortere teksten waren ook lastig, want die moet je helemaal lezen en be grijpen." Hoewel ze tijd over had, heeft ze achteraf weinig meer ver anderd. „De vragen waarover ik twijfelde, heb ik nog een keer na gekeken. Maar de rest heb ik niet meer veranderd, want dan denk je het te verbeteren maar is het vaak juist fout." Sophie heeft zich goed voorbereid op Spaans, vertelt ze. „Vorig jaar heb ik een zomercursus Spaans ge daan, in Spanje. Ik wilde zeker we ten dat het goed zou komen. En de afgelopen dagen heb ik vier oe fenexamens gemaakt." Ze heeft een goed gevoel over het gemaak te examen en denkt ongeveer een zeven te hebben. „Maar ik ga het thuis niet nakijken. Dat heb ik bij andere examens ook niet gedaan. Dan ga ik me namelijk concentre ren op de dingen die ik fout heb en krijg ik er een heel slecht ge voel over. Ik wacht gewoon af." Ook Niels de Waard is ruim een kwartier voor de eindtijd klaar. Net als Sophie heeft hij een goed gevoel over het examen. „Het ging goed, ja. Ik heb aanleg voor talen. Frans is mijn beste vak, Spaans lijkt daar wel een beetje op. De langere teksten waren wat lastiger, maar een zeven of hoger zal het wel worden." Niels was niet zenuwachtig, vertelt hij. „Ik ben absoluut geen stresskip. De andere examens gingen ook goed, ik heb er wel vertrouwen in. Ge middeld moet je een 5,5 hebben, dus de lat ligt dus niet zo hoog. Het heeft geen zin om je druk te maken, ik wacht gewoon af." Als voorbereiding maakte Niels één oefenexamen. „Dat ging ver spreid over een paar dagen, een tekst per dag. Het heeft geen zin als je uren gaat leren, dan neem je toch niets meer op." Toen Niels klaar was met Spaans, heeft hij het examen niet meer doorgeke ken. „Ik gooide het neer en dacht: ik ben weg." Spaans was het laat ste examen voor de vwo-leerlin gen. Nu is het wachten op de ein duitslag. Als ze geslaagd zijn, gaat Sophie rechten studeren en wil Niels solliciteren bij de marine. Of anders Frans en Spaans stude ren. In ieder geval willen ze de ko mende tijd allebei genieten van hun welverdiende vakantie en veel leuke dingen doen. WOENSDAG 28 MEI 2014 Voor vragen en meer informatie bel: 0900-0603 0,45 per gesprek vodafone Kijk op de webstte ook voor aanbiedingen met toestellen en abonnementen. Abonnementen al vanaf 15, en altijd in combinatie met een toestel. Bovenstaande actie abonnementen hebben een contractduur van 2 jaar. De aansluitkosten bedragen 30 Zolang de voorraad strekt. Alleen online verkrijgbaar. Typ-, druk of zetfouten voorbehouden. ■al 0 iPhone_4S Zomercursus als aanloop Waarom Eric zo tevreden is over ons verzekeringspakket? Lees zijn verhaal op zlm.nl of vraag het uw ZLM adviseur. I u tevreden, mm I I I I wij tevreden verzekeringen door Joanne Karkdijk GOES - Vwo-leerlingen maakten gisteren het eindexamen Spaans. Sophie Vermeule en Niels de Waard verwachten ongeveer een zeven. Sophie Vermeule Niels de Waard foto 's Marcelle Davidse

Provinciale Zeeuwse Courant | 2014 | | pagina 39