€100 i 'Wie heeft Rutger zo aangepakt?' PI PZC Kras Kortingsdagen Financieel adviseurs dreigen massaal hun baan te verliezen. WOENSDAG 28 mei 2014 WÊÊÊKmËËÊtÊÊÊmÊÊÊm Vrouwen blij maken met bloemen uit eigen tuin Buiten Verenpracht in MoMu Antwerpen UitCids ZWOLLE - Tienduizenden finan cieel adviseurs dreigen hun baan te verliezen, omdat een grote meerderheid van hen zakt voor de verplichte vakexamens. De brancheorganisaties van de fi nancieel adviseurs noemen het percentage van 80 procent gezak- ten 'zorgwekkend'. Uiterlijk 31 de cember 2015 moeten 165.000 fi nancieel adviseurs hun diploma's halen, anders mogen ze geen fi nanciële adviezen meer verstrek ken voor onder meer hypotheken, pensioenen, zorg- en schadeverze keringen. Het gaat om tussenper sonen van verzekeraars en klant- adviseurs van banken. De vakexamens zijn sinds 1 janua ri verplicht, nadat toezichthouder AFM eerder had vastgesteld dat ten minste 20 procent van de fi nancieel adviseurs niet vakbe kwaam is. Ook in de voortslepen de woekerpolisaffaire bleek dat het geval. De Commissie Deskundigheid Financiële Dienstverlening (CD- FD), die toeziet op de examens, draalt met publicatie van de sla- gingscijfers. Vragen daarover blij ven onbeantwoord, 'want de woordvoerder is met vakantie'. Niet alleen adviseurs die al tiental len jaren actief zijn, zakken voor de vakexamens, ook studenten ha len massaal een onvoldoende. Op het Rotterdamse Albeda College zakten onlangs alle 30 leerlingen van de opleiding bank- en verze keringswezen. Alle 57 leerlingen van hbo-school Windesheim in Zwolle trof hetzelfde lot. Rabo bank heeft de examens voor haar klantadviseurs enkele maanden uitgesteld. Gezakten en docenten klagen over onbegrijpelijke en stu pide vragen. „Een van de vragen is: 'wat is een laadschop?' Wat moet je daar nou weer mee?", zegt mbo-docent Gert Willemse van ROC De Leijgraaf uit Oss. Scholen zeggen dat herexamens leerlingen op hoge kosten jagen. De examens kosten 100 euro per module. Gezakte mbo-leerlingen komen in de knoei met hun ver volgopleiding aan het hbo, zolang ze hun diploma niet hebben. Door de slechte resultaten zien opleidingsinstituten bovendien steeds minder inschrijvingen van nieuwe leerlingen. Tot korting p.p. Korting op alle reizen! Kras.nl/kortingsdagen of bel 0900-9697,5^ Uitgaansgeweld in Renesse hi 66 Er moet ontzettend veel geweld zijn gebruikt, zijn heie gezicht ligt in puin „Er moet zo ontzettend veel kracht zijn gebruikt. Zijn hele gezicht ligt in puin", verwijst Jonathan de Vrieze - die als vriend het woord voert na mens Rutger - naar onder meer zijn gebroken neus, de DESTELLING UW MENING 295 reacties Ik maak me geen zorgen over de klimaatveranderingen breuk tussen beide jukbeende ren en de diverse afgebroken kiezen en tanden. „Rutger heeft geen tandartsverzekering en dreigt nu zelf voor alle kos ten op te draaien. Zolang de da ders niet gepakt worden, kan er niets op hen worden verhaald", licht Jonathan de oproep van de vriendenclub toe. Rutger bracht met zijn voetbalteam een weekendje door in Renes se. Om twee uur vertrok het grootste deel van de club naar de camping. Een uur later wil de ook Rutger met twee laatste teamgenoten weg. Rutger wachtte buiten alvast de taxi op en daar moet hij te grazen zijn genomen. Zelf weet hij zich weinig meer te herinne ren. Jonathan denkt dat Rutger een willekeurig slachtoffer is. „Hij is altijd vrolijk en spon taan. Rutger is geen ruziezoe ker en geen jongen die gaat vechten. Zou er iets aan de hand zijn in onze vrienden kring, dan zou Rutger juist eer der de bemiddelaar zijn." De Epenaar reageert volgens zijn vriend nu nog vrij nuchter op de mishandeling. „Maar ik ben zelf wel bang dat dat spontane van hem er nu uit geslagen is." De politie heeft de zaak in on derzoek. Getuigen kunnen zich melden via: 0900 - 8844. Word ook abonnee! 71 555530' Editie: Walcheren 256e jaargang nr. 125 Los nummer 1,95 Abonneeprijs 1,07 Weer veel regen 17c Fiasco bij financiële examens door Chris van Alem en Chris Ottens pagina 10 en 11: eerste aflevering van een drie delige serie over woekerpolis- sen De wereld is Kras indaag t/m 3 ju,,,. Jonathan de Vrieze (vriend) door Esme Soesman RENESSE - Familie en vrienden van de afgelopen weekend in Renesse zwaar mishandelde Rutger Kluin (22) roepen getuigen op zich te melden bij de politie. De uit Epe af komstige jongen werd in de nacht van vrijdag op zaterdag buiten be wustzijn aangetroffen aan de Hoge- zoom. Ouders denken te makkelijk over de gevaren van comazuipen Zie pagina 29 Reageer op pzc.nl EENS 63% ONEENS ■■137% hemelvaartsdag geopend Ga naar www.pzc.nl/abonneren Sliedrecht S. Zaandam

Provinciale Zeeuwse Courant | 2014 | | pagina 1