Keukens Kunstpark: geen schouwburg maar sculpturen Stalen zenuwen brengen Gapinge 2 de zege I 20 WALCHEREN e STADSPARKEN e Keuben J ringrijden Tweede prijs Van Dixhoornbrigade De Van Dixhoornbrigade uit Middelburg is zaterdag als tweede geëindigd bij de ver kiezing 'Reddingsbrigade van het jaar1. De winst ging naar Weert. Middelburg was genomineerd voor de com municatie met de leden en de pers. 'De media-aandacht heeft bijgedragen aan een positieve beeldvorming over de Middelburgse briga de en haar vrijwilligers en is één van de oorzaken waar om het ledenaantal fors is toegenomen', aldus de Van Dixhoornbrigade. Politie vindt na uren vermiste vrouw Een 76-jarige vrouw uit Kwa- dendamme is zaterdag uren vermist geweest. De demen terende vrouw vertrok rond 13.00 uur op de fiets. Nadat haar partner rond 14.30 uur alarm sloeg zochten poli- tie-agenten in de omgeving van Kwaddendamme. Maar omdat de vrouw over een fiets met trapondersteuning beschikte, kon zij ook ver der weg zijn. Rond 21.00 uur vond een agent haar tussen Lewedorp en Heinkenszand. in goede gezondheid terug. Vlissinger gewond bij frontale botsing Een 52-jarige Vlissinger is vrijdagavond gewondge raakt aan zijn hoofd en arm bij een ongeval op de Euro- paweg Noord in havenge bied Vlissingen-Oost. De man zag bij het afslaan naar de Finlandweg, mogelijk door de zon, een vrachtwa gen over het hoofd. De voer tuigen botsten frontaal op el kaar. Het busje liep grote schade op. Harde wind bij zeilwedstrijden De Karei Doormangroep uit Bergen op Zoom heeft zater dag de Zeeuwse scouting- zeilwedstrijden in Yerseke gewonnen. Daarmee kwalifi ceren ze zich voor de lande lijke wedstrijden. De Karei Doormangroep won zowel in de categorie junioren als senioren. In de Wilde Vaart klasse won de Zandkreek- groep uit Kamperland. Met 5 bft waaide het hard. De Middeburgse scouts van de Lutem Groep zijn tweede en derde geworden bij junio ren. De Paul Kruger Groep uit Middelburg viel buiten de prijzen. ruime keuze, voor elk budget ook voor uiv totale keukenverbouiving „Dat heeft de gemeente ons toege zegd en daar houden we ze aan", zegt Oldenburger vrijdagmiddag. Genoeg politici aanwezig die het kunnen horen, maar ze richt zich op dat moment vooral tot de kin deren die zijn gekomen om sa men het KinderKunstPark te ope nen. „Ik heb gehoord dat sommi ge kinderen bang zijn dat hun kunstwerken weer worden wegge haald, maar nee, ze blijven staan", stelt Oldenburger hen gerust. Vijftien kunstwerken staan er nu, allemaal van afval of geryclede materialen. Een object van zwart geverfde plastic stoeltjes; een sculptuur van plastic emmers, deksels, bordjes en nog veel meer; een labyrint van gemetselde ste nen. Het KinderKunstPark is een primeur voor Nederland. Maar belangrijker, zegt Oldenbur ger, het is weer een stap verder naar de inrichting van een Stads park Molenwater. Want dat is wat de vereniging voor ogen staat: een park voor en door Middelburgers, waar ze kunnen spelen, verblij ven, genieten en ontmoeten. De vereniging is opgezet vanuit een burgerinitiatief en mag de koemnde tijd verder vormgeven aan het stadspark. Het nieuwe ge meentebestuur heeft in het colle ge van B en W een wethouder be last met de portefeuille burgerpar ticipatie; Arjan Beekman. Hij moet ervoor zorgen dat Middel burgers meer betrokken worden bij plannen en beleid van de ge meente. Het KinderKunstPark is een extra reden naar het Molenwaterpark te gaan. Kunstcriticus Nico Out van de PZC, werkzaam bij Scoop Zee land, onderstreept de kwaliteit van wat de kinderen hebben ge maakt. „Sommige beelden lijken op iets uit de natuur: een vogel, een bloem. Maar ook op iets wat mensen maken, een huis. Of het is iets wat jullie zelf hebben be dacht en dan is het verrassend om naar te kijken. Zonder jullie kunst was een tak een tak en een fles een fles. Maar door jullie is het anders en gaan wij er anders naar kijken. Eigenlijk zijn jullie to venaars." De 39 beste ringrijders, verdeeld in dertien drietallen, streden om de prijzen. Vanaf de vijfde beurt waren het de rijders van Dom burg 1 die de dienst uitmaakten. Zij mochten in de groene sjerp rij den, het teken van de koploper. Vijftien beurten en drie missers later kwam Gapinge 2 om de hoek kijken en mochten zij samen in de groene sjerp verder. In de 23e beurt liet Domburg nog een steek je vallen en dat betekende de kop positie voor Gapinge 2. Die gaven ze niet meer uit handen en na der tig beurten bleken zij met 87 rin gen de beste te zijn. Sebastiaan Sturm, Abco Jobse en André van Maldegem staken respectievelijk 30, 29 en 28 ringen. Domburg 1 werd met 85 ringen reservekam pioen, voor Souburg 1 en Gapinge 1, die beide 84 ringen staken. De broers Coen en Martijn Minder- houd staken voor Domburg 28 rin gen, Roel Willemse 29. Onderin was het ook een span nende strijd. Oostkapelle 1 had niet zijn beste dag en reed de hele dag aan de staart van het klasse ment. Zij werden met zeventig ringen dertiende en degradeer- den naar de ie klas. Domburg 2 stevende 's morgens af op degra datie, maar doordat zij na de lunch fantastisch reden en slechts twee ringen misten, bleven zij in de ereklas. Biggekerke 2 redde het niet door in de laatste twee beur ten twee cruciale ringen te mis sen en als twaalfde te eindigen. In het persoonlijke klassement was er wel succes vöor Biggeker ke. Roald Leendertse wist het kampioenschap binnen te slepen door als enige de 26mm ring te steken. Sebastiaan Sturm werd re servekampioen, vóór Krijn Cop- poolse. Alledrie de rijders staken dertig van de dertig ringen. Zaterdag 31 mei staat het eerste klaskampioenschap op het pro gramma, in Kapelle. De 39 deelne mers strijden dan voor promotie naar de ereklas. MIDDELBURG KWADENDAMME NIEUWDORP YERSEKE Spoorstraat 18c P\ IAS 4431 NK 's Gravenpolder T (0113) 312547 »M 06 53314189 Openingstijden zie www. beubenplus.com I Kinderen spelen een potje rugby in Park Toorenvliedt. foto Izaak Verkeste MIDDELBURG - Het Molenwaterpark dreigde deels te verdwijnen omdat er een nieuwe schouwburg in ge bouwd zou worden. Maar nee, echt waar, benadrukt Caja Oldenburger van de vereniging Stadspark Molen water, het park blijft een park. door Rian Janse GRIJPSKERKE - Dankzij stalen zenu wen hebben de ringrijders van Ga pinge 2 zaterdag het ereklaskam- pioenschap in Grijpskerke binnen gehaald. Zij troefden de concurren ten van Domburg 1 af, die lang aan de leiding gingen. Agenda ZRV: 30 mei, Oostkapelle, camping In de Bongerd, 10.00-17.00 uur; 30 mei, Meliskerke, boerderij de Koe hoorn, 10.00-17.00 uur; 31 mei, Kapelle, 1e klas kampioen schap, 8.00-17.30 uur.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2014 | | pagina 20