Ere-voorzitter HSV Hoek is woedend op wethouder sport 42 SERVICE Benefietconcert Profpeloton over for Jayden Zeeuwse wegen Ibnnel open op Open Havendag Dag van de Bouw bijDamen Sporen naar het verleden Dit weekend en komende week is er weer van alles te doen in onze provincie. Zoals de Open Havendag en Racoon for Jayden. Zondag wordt op de Grote Markt van Goes een bene fietconcert gehouden: Racoon and Friends for Jay den. Onder andere Racoon, Guus Meeuwis en Nielson zullen optreden. De opbrengst gaat ge heel naar stichting Jayden, die streeft naar de verhoging van de genezingskans van neuroblast- oom kinderkanker. Dit evene ment is volledig uitverkocht, maar na het laatste optreden is er een gratis afterparty in El Toro aan de Oude Vismarkt. Zo'n 150 profwielrenners /A L komen zaterdag rond 13.00 [_l de provincie binnengere den. Bij de Brouwersdam begint het peloton aan de Zeeuw se doorkomst in de World Ports Classic. Deze tweedaagse wed strijd gaat vandaag van Rotter dam door Zeeland naar Antwer pen en morgen van Antwerpen door Brabant terug naar Rotter dam. De renners gaan over Schou- wenrDuiveland, Walcheren en Zuid-Beveland. Bravenboer: „Ik wist niet wat ik las. Begijn weet niet waarover hij het heeft. Onze accommodatie zou destijds 'niet up to date' zijn gebracht. Ik was in die tijd voorzit ter en we hebben de - ik dacht - vier ton van de gemeente direct geïnvesteerd in de accommodatie. We hebben toen vier kleedka mers gebouwd, een tweede veld aangelegd en het trainingsveld ge renoveerd. Ook hebben we geld gestopt in de veldverlichting. En dan wordt nu door Begijn gesug gereerd dat we dat niet hebben ge daan. Schandalig." Het geeft, volgens Bravenboer, al leen maar voeding aan de eeuwi ge geruchten dat HSV Hoek het geld zou hebben gebruikt voor het aantrekken van spelers. „Maar dat is altijd het werk geweest van de sponsorstichting, niet van de vereniging, die verantwoordelijk is voor de accommodatie." Die ac- commodatie werd begin jaren ne gentig geprivatiseerd. Vanaf dat moment draaide de club zelf op voor het onderhoud. Ook de vel den en gebouwen van W Terneu zen en Terneuzense Boys werden, halverwege de jaren negentig, ge privatiseerd. Bravenboer: „Die twee clubs ontvingen allebei on geveer een miljoen. Wij kwamen er dus bekaaid af. Ik heb het al eer der gezegd: HSV Hoek is door de gemeente Terneuzen altijd stief moederlijk behandeld, terwijl wij een belangrijk uithangbord zijn. Iedereen kent Hoek. Maar voor het geld hadden we beter HSV Terneuzen kunnen heten." Begijn wil 210.000 euro beschikbaar stel len voor het opknappen van de ac commodatie. Hoek noemt dat be drag 'een lachertje'. Nog een jaar en auto's rij den door de Sluiskiltunnel. Wie de tunnel nog in aan bouw wil zien, kan van daag, zaterdag, van 10.00 tot 16.00 uur zijn slag slaan. Op de Dag van de Bouw. In Zeeland zijn nog vijf andere bouwwerven te bezichti gen: de getijdenduiker Plan Water- dunen bij Breskens, zorgcentrum Goedertijt in Breskens, hotel/ brasserie Katoen in Goes en in Middelburg 42 zorgwoningen aan het Noordbolwerk en nieuw bouw aan de Maisbaai. Vandaag is de Open Haven dag bij Damen Shiprepair, Ritthemsestraat 500 in Vlissingen-Oost Tussen 10.00 en 16.00 uur zijn er allerlei activiteiten, presentaties en de monstraties. Er kan meegevaren worden met de havenrondvaart, u kunt binnenkijken bij bedrijven die normaal voor bezoekers geslo ten zijn en 40 havenbedrijven pre senteren zich in de presentatie tent. Ook is er een rondvlucht met een helikopter te maken, te boeken via prince-helicopters.nl. Stoomtrein Goes-Borsele houdt in het Hemelvaartweekend (29 mei tot en met 1 juni) het jaarlijkse treinevenement 'Sporen naar het verleden'. Het thema is 'kleuren van weleer'. Er zijn verschil lende locomotieven te bekijken, die hiervoor naar Goes zijn ge haald. De stroomtrein rijdt een uitgebreide dienstregeling op de museumspoorlijn naar Hoedekenskerke. Ook op het museumterrein in Goes is van alles te zien en te doen, zoals antieke brandweerauto's, workshops en een vossenjacht voor kinderen. Dit evenement is aan de Albert Plesmanweg 23 in Goes, alle dagen van 10.00 tot 18.00 uur. AGENDA Schrijf je nu gratis in op www.sweetdeal.nl App Store Meer agendanieuws vindt u op onze website. Geniet van een heerlijk saladebuffet, aan een spies geregen vis en vlees bereid op de Braziliaanse barbecue. Braziliaanse BBQ oftewel Churrascaria is een nieuwe en aparte manier van uit eten gaan. Het unieke aspect zit hem in de speciale manier van bereiden en serveren van ge rechten. Het menu is inclusief 4 drankjes per persoon naar wens! @sweetdealzeelnd f facebook.com/Sweetdeal.zeeland door Wout Bareman Jayden en sporen r HOEK - Ere-voorzitter John Braven- boer van voetbalvereniging HSV Hoek is woedend over opmerkin gen van sportwethouder Jack Be gijn van Terneuzen. Die wees er eerder op dat het geld dat Hoek be gin jaren negentig in het kader van privatisering van de accommodatie ontving niet is gebruikt voor het opknappen daarvan. John Bravenboer Verkrijgbaar in de ZATERDAG 24 MEI Kamperland Music for Weels 2.0 met: The Black Carrots, Powerfull Legends, Hot Fuzz en Surrender, Havenplein, 20.00 uur Nisse Toneelvoorstelling De Overval (crimi nele komedie), Toneelver. Kunstvrienden, Dorpshuis, 20.00 uur Oosterland Concert Chr. Gemengd koor V.Z.O.S met solisten Arianne Dogterom-Stouten en Lydia van Mourik; Kinderkoor Sjofar, Jodocuskerk, 19.30 uur Tholen Siebe Henstra geeft clavichortconcert, voormalig Stadhuis, 20.15 uur Vlissingen 'Geloven op Walcheren' met interview Franca Treur door Annemiek Schrijver. St. Jacobskerk, vanaf 10.15 uur Taptoe Vlissingen met: Deltaband, Jeugd-Deltaband en Interscaldis uit Vlis singen, Juliana uit Middelburg en Beatrix uit Dongen, Stadhuisplein, 20.00 uur Optreden Zeeuwse band YELLOW met EP-presentatie, De Piek, 20.00 uur Dance-evenement00's Night', Arsenaaltheater, 22.00 - 02.30 uur ZONDAG 25 MEI Goes Concert Middelburgs Muziekkorps o.l.v. R. Vrijhoef, Manhuistuin, 12.00 uur Middelburg Concert in serie KinderKlassiek: 'Druk werk' door BRISK Recorder Quartet, Zeeuwse Concertzaal, 14.30 uur 'Topgirls', Toneelvereniging Pauze, Minitheater, 14.30 uur Nieuw- en SL Joosland Interactieve foto-presentatie 'Over-vloed' door Lies Davidse, De Wegwijzer, 15.00 uur Oost-Souburg Lunchconcert vocaal ensemble Musica Cordis brengt een repertoire met muziek uit de 15e t/m de 20e eeuw, Historische Kerk, 11.30 uur Veere Muziek Podium Zeeland: Concert Goeyvaerts Trio, Grote Kerk, 15.30 uur Zonnemaire Bach-cantatedienst Luscinia en orga nist Sander van den Houten, Hervormde Kerk, 16.30 uur

Provinciale Zeeuwse Courant | 2014 | | pagina 96