ledereen is welkom bij de biljartclub van Duinoord verkeer JUBILEUM ACTIE SCHOUWEN-DUIVELAND 35 1.750,00* Bierproeverij in La Strada in Goes ContVOlC De ontmoetingsplek DUINOORD, BURGH-HAAMSTEDE BURGH-HAAMSTEDE - Het kwik van de thermometer reikt ver boven de 20 graden. Toch laat geen van de mannen het afweten deze maandagmiddag. Eén voor één druppelen ze verzorgingstehuis Duinoord in Burgh-Haamstede binnen. Daar komt namelijk twee keer in de week een biljartclub bij elkaar. Het begon ooit als activiteit voor bewoners van Duinoord, maar te genwoordig komen de biljarters overal vandaan. „Dat is het leuke van deze club", vindt voorzitter Jan Hart uit Burghsluis. „Iedereen die wil en een beetje met de keu overweg kan, mag een potje mee spelen." Zelf is Hart een getraind biljarter, maar dat schuift hij graag even op zij als hij met de club speelt. „Ie der heeft een verschillend niveau. Maar daar draait het hier niet om. Winnen is bijzaak. Het gaat erom dat alle leden de kans krijgen te spelen en tegelijkertijd een leuke middag hebben. Vooral voor dege nen die in het verzorgingstehuis zitten is dit een fijn uitje." Naast enkele mannen uit Duin oord komen er ook deelnemers uit Cornelia en Borrendomme we kelijks met de taxi richting de bil jart. De overige mannen wonen in de Schouwse dorpen. Sommi gen doen mee en wie daar niet meer toe in staat is, kijkt genie tend toe. „Ik houd de punten trouwens wel elke keer bij hoor", vertelt Hart. „Wie aan het einde van het jaar de meeste heeft, krijgt een leuke beloning." Duinoord is een fijne plek om bij een te komen vinden ze. „Er heerst hier een ongedwongen sfeer", merkt Van der Velden uit Ellemeet. „We hoeven niet per se een consumptie te nemen als we daar gaan zin in hebben. En als we willen, kunnen we hier de he le middag zitten. Daarnaast is het voor de bewoners ook makkelijk, die kunnen zo aanschuiven." Nadat de koffie en de koekjes op zijn, gaat er een opschrijfboekje rond. „We geven om de beurt een rondje. Een goede borrel hoort er toch een beetje bij, zo af en toe." Harts vader Martien is als eerste aan de beurt. Met zijn 97 jaar is hij de oudste van de club, maar hij speelt nog graag een spelletje biljart. Achttien jaar woont hij nu in Duinoord en er is veel veran derd, merkt ook hij. „Als ik mij nu had aangemeld, zou ik waar schijnlijk niet zijn aangenomen in het verzorgingstehuis. Daar kom je alleen nog binnen als je echt helemaal niets meer zelf kunt. En een paar jaar geleden had je iedere ochtend dezelfde verpleegster, nu moet je maar af wachten wie er voor je deur staat. Dat is soms best lastig. Al begrijp ik ook dat er waarschijnlijk geen keuze is met al die bezuinigin gen." Hij geniet zichtbaar van het spel en het gezelschap. De gesprekken van de biljarters gaan alle kanten op. Van de laat ste dorpsroddels tot de nieuwe broek van Van der Velden. Die is de mannen iets te blauw. „Er wordt hier flink wat afgela- chen, zoals je merkt", aldus Hart. „Dat is dan ook het voornaamste doel. Maar ook serieuze onderwer pen komen aan bod, hoor. Er wordt soms flink gediscussieerd. Alles is hier mogelijk. Dat is het leuke." Eén van de mannen maakt het aquarium in de zaal ondertussen schoon: „Die taak hebben wij op ons genomen. Op die manier doen we toch iets terug." Het clubje krijgt veel sympathie. Zusters lopen lachend langs, vra gend of de mannen nog iets no dig hebben. En ook bij dorpsbe woners blijven ze niet onopge merkt. Zo sponsorde een aantal mensen uit Burgh-Haamstede vo rig jaar nog een nieuw biljartla ken. Martien Hart gaat er even bij zit ten. Het is even genoeg, maar hij glundert: „Het gaat hartstikke goed vandaag. Ik ben het nog lang niet verleerd." Alle banken GOES - Café La Strada in de Sint Ja- cobsstraat in Goes houdt morgen weer een bierproeverij. De proeverij wordt geleid door bier-sommelier Jens van Stee van Bad Hair Brewing. Tijdens de proeverij komen zes verschillende bieren op tafel die blind geproefd en beoordeeld wor den. De bierproeverij begint om 15.00 uur. Nassaulaan Middelburg BRUINISSE - Bij een grote controle van de politie en de belasting dienst donderdag bij Bruinisse is door de belastingdienst op elf au to's beslag gelegd. Drie auto's zijn direct in beslag genomen en weg- getakeld. Drie personen hebben ter plekke samen ruim 3550 euro aan de belastingdienst betaald. De politie heeft twee combinaties van de weg gehaald die veel te zwaar beladen waren. In beide ge vallen ging het om een aanhanger met motorboot. In totaal zijn bijna 6000 voertuigen gecontro leerd en er zijn drie bekeuringen uitgedeeld. Eén persoon heeft een boete van 94 euro betaald. ZATERDAG 24 MEI 2014 In verzorgingstehuis Duinoord in Burgh-Haamstede komt twee keer in de week een biljartclub bij elkaar, foto Dirk-Jan Gjeltema In het verzorgingstehuis worden nog meer activiteiten georgani seerd, zo kunnen bewoners en oudere dorpsbewoners onder an dere meedoen aan een potje koersbal, schilderen en bloem schikken. Duinoord wordt op dit moment flink verbouwd. In de toekomst zal het complex bestaan uit zes wo ningen (ieder voor zeven mensen), een gezondheidscentrum, twaalf appartementen voor mensen met een lichamelijke beperking en 53 driekamerappartementen. Burgh-Haamstede beschikt over meerdere ontmoetingsplekken. Zo is Snackbar Klapwijk een veel genoemde plaats voor een biertje en een 'goed gesprek'. Wie daar rond de klok van vijf naartoe gaat zal veel dorpsbewoners treffen. door Sharon van Oost in combinatie met aankoop van een fauteuil. Dit geldt enkel voor de stoffen banken sommigen zijn direct leverbaar. KIJKDAG 30 MEI 16.30 UUR T/M 17.30 UUR. Wij nodigen u van harte uit diverse appartementen te komen bekijken. U kunt zich meiden bij Nassaulaan 93 te Middelburg. Kijk voor meer info: wwwJeStek.nl Koopsom vanaf 95.200,- NTERIEURS Langstraat 2, Arnemuiden www.joosseinterieurs.nl

Provinciale Zeeuwse Courant | 2014 | | pagina 93