Slachtoffer straatroof Goes naar ziekenhuis Onze topper! m Wij heffen dinsdag het glas bovenop de alp hollands nieuwe. Forse schade door brand 34 SCHOUWEN-DUIVELAND Nieuwe voorman van instituut in Yerseke wil lokaal, nationaal en internationaal de boer op. Daar houden wij van! Hoi Sheila, Niet zo somberen, meid. Het komt écht goed. Zie het van de zonnige kant, we gaan gewoon lekker een paar dagen naar de Franse Alpen! Wijntje, stokbrood- je, beetje sporten, wijntje, stok- broodje, beetje luieren, even een bergje op wandelen en weer een wijntje, stokbrood je... Ik weet niet wat ik allemaal uit de kast moet halen om je vertrou wen een duwtje in de goede rich ting te geven, maar één ding is ze ker: wij heffen dinsdagmiddag bo venop de Alpe d'Huez het glas. Hopelijk zie je het bereiken van de top dan wél als een kroon op een intensief programma. Als je vijf maanden geleden naar boven had gemoeten, had je dertien kilo meer meegetorst. Bedenk je maar eens dat mijn dochter Norah van bijna drie net zoveel weegt! Zo, en nu niet meer zeuren. We gaan het gewoon doen. Ondanks die stomme verkoudheid, waar we deze week allebei ongemakke lijk van liepen. Hoesten, proesten, snuiten... Ik werd er gek van. Vo rig weekend helemaal, toen ik met mijn gezin en een heleboel vrienden in Zuid-Limburg ver toefde. Uiteraard heb ik die gele- genheid aangegrepen om nog wat klimmeters te maken op de fiets. Een rondje van 58 kilometer leid de onder meer langs de Camerig, Eyserbosweg, Keutenberg en Cau- berg. Vier stevige rakkers, maar ze gingen me bijzonder goed af. Ik merkte dat ik veel sterker ben ge worden in vergelijking met ander halve maand geleden, toen ik ook een dagje in de Limburgse heu vels heb getraind. En ook nog wat lichter trouwens, want sinds vori ge week laat de weegschaal mij geen drie, maar slechts twee cij fers zien! Ik heb er zin in. Vanavond mijn fiets inleveren bij het vertrekpunt en vanochtend al mijn koffer in pakken. Je mag trouwens maar vijftien kilo aan bagage meene men, hè Sheila. Hé, verrek! Ook dat is bijna net zoveel als jij bent afgevallen! Zie je morgenochtend om half zeven bij vertrek, stoere Sheil. Vast door nog heel kleine oogjes. Raymond Sheila en Raymond gaan morgen naar Frankrijk Vanuit Le Bourg d'Oisans berichten zij over hun spor tieve avontuur op het weblog www.pzc.nl/overdetop. De poging tot roof gebeurde rond 11.45 uur. Een 61-jarige man uit Roermond liep vanaf het NS-sta- tion in Goes naar de grote parkeer plaats tussen de Piet Heinstraat en de Trompstraat. Hij strompel de door een gipsvoet. In het mid den van de parkeerplaats kwam van achteren een scooter met twee jongemannen er op aanrij den. Tijdens het passeren wilde de bijrijder een tas uit de handen van de man grissen. Het slachtof fer liet niet los en viel op zijn buik. De daders reden verder de M.A. de Ruyterlaan op. Het slacht offer had pijn aan zijn rug en zij en zijn stoma is kapot. De daders reden op een blauwe scooter met gele kentekenplaat. Ze zijn onge veer 18 tot 20 jaar oud en hebben beiden een tenger postuur. De be stuurder droeg een witte helm en een donkerbruine jas met bont kraag. De bijrijder is blank en heeft donker, kort krullend haar. De politie zoekt de daders van de poging tot overval. Ze zijn 18 tot 20 jaar en hebben een tenger postuur YERSEKE - Afgelopen week was een Chinese delegatie te gast in Zeeland. De wetenschappers be zochten de provincie in het kader van het Delta Alliance-netwerk, een club die kennis over delta's wereldwijd wil uitwisselen. Uiter aard stonden de Deltawerken op het programma. Ook het Verdron ken land van Saeftinghe had hun aandacht. Ze deden echter ook Imares aan, waar Robert Trouw borst, de nieuwe eerste man van de Yersekse vestiging, ze met open armen ontving. „Ze waren heel enthousiast", ver telt Trouwborst. Volgens hem ging de aandacht van de Chine zen vooral uit naar 'building with nature'. „Oftewel, hoe kun je na tuur gebruiken voor kustverster- king. Een brede zone getijdena- tuur biedt ook mogelijkheden voor voedselproductie, toerisme of andere toepassingen die banen scheppen", zegt hij. De Chinezen zijn volgens Trouw borst 'interessante toekomstige partners'. Hij heeft al een uitnodi ging op zak voor een tegenbe zoek. Het past precies in de ambi tie van het nieuwe hoofd van de afdelingen Delta en Aquacultuur om meer de samenwerking met internationale partners te zoeken. „Als je kennis deelt en het wordt onder andere omstandigheden in het buitenland toegepast, dan kunnen wij daar ook weer veel van leren", is zijn stelling. Ook op lokaal en nationaal niveau (Imares is een onderdeel van Wa- geningen Universiteit) wil Trouw borst relaties met andere kennisin stituten, overheden en bedrijfsle ven warm houden en zo mogelijk uitbreiden. „In tegenstelling tot bijvoorbeeld universiteiten werkt Imares heel vraaggestuurd. We maken geen rapporten die in een la belanden, maar zorgen ervoor dat onze kennis een weg naar de markt vindt." Trouwborst is in april aan de slag gegaan als hoofd van Yersekse ves tiging. „Hiervoor was ik afdelings hoofd bij Deltares in Utrecht, waar ik me bezig hield met bo dem- en grondwatersystemen." Trouwborst maakte de overstap naar Zeeland omdat hij naar eigen zeggen de zoute lucht miste. „Ik ben geo-chemicus, gepromoveerd in oceanologie. Tijdens mijn stu die heb ik onderzoek gedaan naar algen in het Veerse Meer en zuur stofloosheid in de diepere delen van het Grevelingenmeer." Imares is de afgelopen jaren sterk gegroeid in Yerseke. „Hier werkt nu zo'n 35 man." Volgens Trouw borst staat het buiten kijf dat de locatie aan de Korringaweg, met zicht op de Oosterschelde, de juis te plek is voor Imares. „Kennis kun je alleen goed opdoen als je erin geworteld zit. Met je laarzen in de modder en met de beestjes in je handen." Het nieuwe laboratorium van Ima res is inmiddels volop in gebruik. Medewerkers van Imares moesten tot april voor onderzoeksfacilitei ten bij de buren van het NIOZ zijn, waar het wel eens aan capaci teit ontbrak. Het nieuwe laboratorium van Ima res wordt later dit jaar officieel ge opend. De nieuwe Huawei Ascend G6 Bestel snel op hollandsnieuwe.nl/pzc Imares zoekt de connectie PZC-verslaggevers Sheila van Doors- selaer en Raymond de Frel hebben zich een gezamenlijk doel gesteld: eind mei beklimmen ze de Alpe d'Huez. Ze haken aan bij het Zeeuws-Vlaamse sportproject Koes- terchallenge. Zij berichten in deze rubriek over hun drijfveer om meer te sporten en anders te eten. GOES - Twee jongens hebben giste ren op het Stationsplein in Goes ge probeerd een man van zijn tas te beroven. Het slachtoffer is gewond geraakt en naar het ziekenhuis ge bracht. De daders zijn spoorloos. door Joeri Wisse Maak bovendien kans op de laatste kaarten voor Toppers in Concert! 275 MB/min/sms extra 500 MB HUAwei holiandsnieuwe is trotse partner van de Toppers en daarom hebben we een topaanbieding voor je! De Ascend G6, met 4,5 inch touchscreen, is het nieuwste model van Huawei. Dankzij de 8 megapixel camera met panoramafunctie en 5 megapixel frontcamera deel je de mooiste seifies en foto's. Je krijgt hem nu voor maar €16,- per maand, inclusief 275 MB, belminuten of sms'jes en 500 MB extra! De bezorgkosten zijn €30,- en de aansluitkosten krijg je cadeau Het totaalvoordeel is ruim €390.-! En als je NU bestelt, maak je ook nog kans op de allerlaatste veldkaarten voor Toppers In Concert 2014! OOSTERLAND - Het magazijn van bakkerij Bouwman aan de St Joosdijk in Oos- terland heeft gistermiddag grote schade opgelopen bij een binnenbrand. Ook in de bakkerij is roet- en waterschade. De winkel is gespaard gebleven. Een persoon is onderzocht door ambulancemedewerkers, maar hoefde niet naar het ziekenhuis. De oorzaak van de brand is niet bekend, foto Dirk-Jan Gjeltema

Provinciale Zeeuwse Courant | 2014 | | pagina 92