I I 'Eerst maar eens goed oriënteren' DE NOBELAER 30% Schaapskudde is in voor tekenbestrijding SCHOUWEN-DUIVELAND 33 Educatieproject 'Kunst op je boterham' it's spring sale bij m zierikzee - Heeft het gemeentebe stuur van Schouwen-Duiveland al een leuk plan voor een duur zaamheidsproject in gedachte ter besteding van die jaarlijkse 30.000 euro ter compensatie voor Windpark Krammer? En moet de gemeente dat geld eigenlijk wel aannemen als ze zo tegen speci fiek die vier windmolens op de Grevelingendam is? „Ik heb er officieel nog niks over vernomen, weet helemaal nog BURGH-HAAMSTEDE - Kunstenares Rosalinde van Ingen Schenau leidt sinds deze week het educa tieproject 'Kunst op je Boterham'. Zij doet dat bij de groepen 7 en 8 van cbs Onder de Wieken in Burg-Haamstede vooruitlopend op de Kunstschouw 2014 die van 14 t/m 22 juni wordt gehouden. De scholieren kregen eerst een in troductieles waarin zij geleerd hebben dat het maken kunstwer ken met behulp van voedsel al heel lang gedaan wordt. Daarna gingen de leerlingen zelf aan de slag met het maken van een schetsontwerp. Die worden bij de Kunstschouw geëxposeerd. niet wat de bedoeling is, dus kan nu ook niks zeggen over eventue le besteding van dat geld", luidt de reactie van wethouder Ad Ver- seput. Hij wil zich eerst maar eens goed oriënteren en mogelijk ook daar de dorpsraad van Brui- nisse bij betrekken. Feit blijft dat de gemeente beslist geen voorstander is van plaatsing van windmolens op de Grevelin gendam. „Windmolens in de Krammer bij het sluizencomplex en op de Philipsdam, daar hebben we geen moeite mee. We kunnen vanaf zaterdag 4 24 mei SAN-award voor Ton's Mosterd Ton's Mosterd in Zierikzee heeft een SAN-award gewon nen voor zijn 'zwarte tv-spot' vorig jaar. Eigenaar Ton Schröer won in 2012 bij een vei ling voor serious request een tv-spoL Eigenaar Ton Schröer liet 30 seconden zwart beeld zien waarmee hij aandacht vroeg voor energiebesparing. De SAN is een organisatie van adverteerders in Nederland. Kerkdienst over 'Feestboek' In de Thomaskerk in Zierikzee wordt morgen een gezamenlij ke kerkdienst met mensen met een verstandelijke beperking gehouden. Het thema is 'Ie kunt ons vinden via feestboek'. De dienst is het vervolg op het jaarthema 'mensen die bij je horen' van de bijbelgroep Schouwenoord. De dienst in de Thomaskerk in Zierikzee be gint om 17.00 uur. Verkoop ten bate van immigranten In Zonnemaire is op dinsdag 27 en woensdag 28 mei weer een verkoping van producten uit Is raël. Het gaat onder andere om jam, wijn, kruiden, huidverzor gingsproducten en cadeautjes. De opbrengst van de verkoop komt ten goede aan immigran ten in Israël. De verkoping is bij de familie Baas, I.M. van der Bijlstraat 9 tussen 14.00 en 17.00 uur. Concert in de Manhuistuin Het Middelburgs Muziekkorps speelt morgen in de Manhuis- tuin in Goes. Het concert be gint om 12.00 uur en duurt tot 13.15 uur. De toegang is gratis. De ingang van de Manhuistuin bevindt zich bij het poortje rechts van het gebouw van het Luzac College aan de Zuster straat 11. Bij slecht weer wordt uitgeweken naar de Grote of Maria Magdalenakerk. immers ook heel goed de positie van de provincie begrijpen, die aan haar verplichtingen moet vol doen, maar we blijven tegen plaat sing op de Grevelingendam", be nadrukt Verseput. De vier windmolens komen bij de aansluiting van de Philipsdam op de Grevelingendam, ter hoogte van restaurant De Grevelingen. Het gaat om exemplaren met een ashoogte tussen de 80 en 120 me ter. De gemeente vindt de plaat sing schadelijk voor het toerisme op de dam. De Wageningse onderzoeker Sip van Wieren heeft een theorie over de inzet van 'lokschapen', wier vacht behandeld is met een bestrijdingsmiddel tegen teken. Als die een tijdje door een met te ken besmet gebied trekken, wor den de bloedzuigende insecten ge dood in de vacht, nog voor de schapen zelf gebeten worden. Op die manier kan een kudde veel teken wegvangen die zich in dat gebied niet verder zullen voortplanten. Van Wieren kon digt in een artikel in dagblad Trouw vrijdag aan met een proef te beginnen op campings in Dren ten, Lochum en Ootmarsum en in bosgebieden bij Gieten, Zee- wolde en Emmen. De Zuid-Bevelandse kudde zou campings en natuurbeheerders prima kunnen bedienen, denkt Nijssen. „Het zou een mooie op lossing zijn, want er zijn veel te ken deze lente. Dat merken we aan de honden." De extra inkom sten die de kudde op die manier kan verdienen, zijn welkom. De kudde heeft een exploitatietekort van 20.000 euro per jaar, nu de overheidssubsidie is weggevallen. Sinds drie jaar draagt de stichting dat verlies zelf. VTafelen^ 'ftceuw i* ZATERDAG 24 MEI 2014 foto Dirk-Jlan door Ali Pankow wij zijn 7 dagen geopend! www.denobelaerdomburg.nl t A ZIERIKZEE ZIERIKZEE ZONNEMAIRE GOES door Claudia Sondervan HEINKENSZAND - De Zuid-Beveland- se kudde is zeer bereid om ten strij de te trekken tegen teken in bosge bieden en op campings. Zo kan de verspreiding van de Borelliabacte- rie en daarmee de ziekte van Lyme worden beperkt. Dat zegt Yvonne Nijssen van de stichting Zuid-Beve- landse Kudde in Heinkenszand. V>L<r restaurant Lekker uit eten in Middelburg? Bezoek restaurant Tafelen! Geniet onbeperkt van wereldgerechten, tegen een vaste all-ln prijs. Prijzen Bij Tafelen betaalt u niet voor wat u eet, maar voor de duur van uw verblijf. Onderstaande tarieven gelden bij een verblijf tot 2 uur. Maandag t/m donderdag 26,50 Vrijdag t/m zondag 29,50 Kinderen t/m 3 jaar gratis Kinderen 4 t/m 9 jaar 15,50 Kinderen 10 t/m 12 jaar 19,50 Restaurant Tafelen Podium 31 4337 WV Middelburg T 0118850 7Y2 www.tafelenrestourant.nl

Provinciale Zeeuwse Courant | 2014 | | pagina 91