Nederlanders maken zich weinig zorgen over Thaise staatsgreep I! I I Noodhulp gesorteerd I|| Peter Langhout Reizen 8 BUITENLAND Verlies Wilders tegenvaller voor Franse en Engelse nationalisten. Marine Le Pen in verlegenheid. Britse UKIP scoort goed. De Nederlandse ambassade krijgt vooral praktische vragen van land genoten. „Zoals 'rijden de treinen volgens dienstregeling?' en 'is het vliegveld nog te bereiken?"', zegt de woordvoerder van het ministe rie. De ambassade heeft naar alle geregistreerde Nederlanders in het Aziatische land een sms ge stuurd. Daarin werd onder meer het aangepaste reisadvies gemeld, waarin staat dat ze lokale media moeten volgen en alert moeten blijven. Een woordvoerster van TUI Ne derland (Arke, Holland Internatio nal en Kras) zegt dat er weinig Ne derlandse toeristen in Thailand zitten. Het land is vooral een win- terbestemming. Van de toeristen die wel naar Thailand zijn ge reisd, zit het merendeel in Phuket en andere vakantieoorden aan de kust. Daar merken ze niets van de onrust in het land. De brancheor ganisatie ANVR meldt dat toeris ten alle plekken in Thailand kun nen bezoeken en kunnen doen wat ze willen doen. Daarom zijn er geen speciale annuleringsvoor- waarden. Militairen pleegden donderdag een staatsgreep tegen interim-pre mier Niwatthamrong Boonsongp- haisan en zijn regering, na maan den van politieke onrust en straat protesten. In heel Thailand is een avondklok ingesteld. Het leger arresteerde gisteren oud-premier Yingluck Shinawa- tra in de hoofdstad Bangkok. Vol gens de BBC zijn ook familiele den aangehouden, maar niet haar broer, de miljardair en oud-pre mier Thaksin Shinawatra, die in 2006 door het leger werd afgezet. Nederland heeft zich 'op admini stratief consulair niveau' laten bij praten door de militaire macht hebbers van Thailand. De woord voerder van het ministerie van Buitenlandse Zaken benadrukt dat er geen Nederlandse diploma ten of ambassadeur bij dat ge sprek aanwezig waren. gebracht een alliantie met het FN aan te gaan. Vraag blijft dus of ook het Eront National geen blauwtje gaat lo pen en of de door veel commenta toren aangekondigde 'Europese Tea Party' - een nationalistisch su- perverbond dat de Europese be sluitvorming in Brussel welhaast onmogelijk zou maken - nog wel tot de mogelijkheden behoort. Goede vrienden zijn het allemaal niet, want de Britse UK Indepen dence Party (UKIP), de partij die net als de PVV strijdt voor een vertrek uit de Europese Unie, moet weinig hebben van het Front National. Leider Marine Le Pen op haar beurt distantieert zich weer opzichtig van de neo-fascisten van Jobbik (Honga rije) en Gouden dageraad (Grie kenland). De Britse Daily Tele graph omschrijft het verlies van Geert Wilders als wonderbaarlij ke ommekeer in de verwachtin gen. „De extreem-rechtse anti-is- lamleider komt met 12,2 procent van de stemmen achter alle geves tigde pro-EU-partijen." De laatste stemmen worden in Groot-Brittannië nog geteld, maar duidelijk is dat UKIP de gro te winnaar wordt van deze verkie zingsronde. Het verlies van Geert Wilders is 'teleurstellend', maar deert UKIP niet al te veel. „Na tuurlijk zien we gelijkgestemden graag winnen elders in Europa", meldt een UKIP-woordvoerder. „Maar wij richten ons vooral op Groot-Brittannië en onze eigen bevolking, en wij hebben gisteren een fantastisch resultaat neerge zet." De charismatische leider Nigel Farage - wiens UKIP volgens de Britse premier Cameron bestaat uit 'halve garen en stiekeme racis ten' - domineerde gisteren de me dia en is niet meer weg te denken uit de Britse politiek. De vraag is nu wanneer UKIP een gooi zal doen naar een landelijke zetel, in het Britse Lagerhuis. In tientallen gemeenten heeft UKIP, bij gelijk tijdig gehouden lokale verkiezin gen, bijna honderd zetels gewon nen, waarmee de partij de beste uitslag uit haar bestaan scoorde. PARIJS/LONDEN - Kan het Front Na tional (FN) van Marine Le Pen in eigen land een soortgelijk blauw tje lopen als de PW van Geert Wilders in Nederland? De onverwacht lage score van Ma rines kompaan in EU-hakken was gisteren belangrijk nieuws voor de Franse media. Een FN-zegs- man weigerde te reageren op de exitpolls uit Nederland, maar ci teerde wel de opiniepeilers in ei gen land. „Onze score zal heel hoog zijnOf we als eerste eindi gen of als tweede partij, is irrele vant. Zeker is dat we veel beter scoren dan ooit bij Europese ver kiezingen", wist Florian Philip- pot, vicevoorzitter van het FN. Het dagblad Le Monde publiceer de een geactualiseerd portret van Wilders: „Hij leek aanvankelijk jo viaal, maar heeft zich opgesloten in zijn rol van kruisvaarder tegen moslims, buitenlanders en Euro pa." Volgens de laatste peilingen zou het FN met 22 tot 24 procent van de stemmen de grootste partij van Frankrijk kunnen worden. Het UMP van ex-president Nico las Sarkozy zou tussen de 17,5 tot 21 procent uitkomen. Die peilingen waren gedaan voor een grote verkiezingsbijeenkomst van de partij in Marseille deze week, waar erevoorzitter Jean-Ma- rie Le Pen suggereerde dat een epidemie in Afrika, veroorzaakt door het dodelijke ebola-virus, het immigratieprobleem kon op lossen. De opmerking bracht zijn doch ter in verlegenheid. Marine Le Pen had er jaren aan gewerkt haar partij respectabeler te maken, door afstand te nemen van de kroegtaai van haar vader. Dat had Wilders er, naar eigen zeggen, toe compleet v.a. ïutiim» mam 'i 10-daagse busreis All inclusive Andorra compleet v.a. Boek nu voordelig de mooiste excursievakanties incl. vele extra's Tea Party in Europa onzeker BELGRADO - Terwijl de Servische re gering de landelijk afgekondigde noodtoestand heeft ingetrokken, werken vrijwilligers in een overdekt stadion van Belgrado aan het sorte ren van de binnenstromende nood hulp. Kleding en andere goederen worden aangeleverd uit alle delen van het land en uit Europese landen BANGKOK - Nederlanders die in Thailand verblijven, zijn nauwelijks bezorgd over de gespannen situa tie daar. Dat zei een woordvoerder van het ministerie van Buitenland se Zaken gisteren. 7-daaqse busreis Schotland 10-daagse busreis Adriatische Kust compleet v.a. t inclusief €549 Verblijf in Hotel Pinocchio op basis van halfpension Comfortabele overnachting op de heen- en terugreis Excursiepakket t.w.v. 50,- o.a. naar Ravenna, Florence o.l.v. een gids, Gubbio, Rimini, Gradara, San Marino, Venetië incl. boottochtje Reiscode: Vertrek van juni t/m sept BE39474 door onze correspondenten Cees van Zweden en Michiel Willems Nog niet alle stemmen zijn geteld in Groot-Brittannië, maar anti-Europapartij UKIP is de grote winnaar Inclusief Verblijf in The King Robert Hotel op basis van halfpension Overtocht Ijmuiden-Newcastle v.v. Excursiepakket t.w.v. 35,- o.a. naar Loch Lomond, Pitlochry, Edinburgh o.l.v. een gids, een whiskydistilleerderij, The Trossachs, Braemar en Ballatei Vertrek van juli t/m okt. Reiscode; BE39318 Poster van het Front National in Parijs. Het waarschijnlijke verlies van Geert Wilders is een tegenvaller voor het FN. foto Mario Fourmy/HH Inclusief Verblijf in hotel Magie Massana op basis van all inclusive Avondentertainment in het hotel 7x ontbijt, lunch en diner, gratis drankjes in hotel tussen 17.00 en 23.00 uur Excursiepakket t.w.v. 50,- o.a. naar Ordino, Vall de Nuria incl. tandrad treintje, Meritxel, Seu d'Urgell Reiscode: Vertrek van juli t/m sept BE40863 vr- ja* Vraag nu gratis de brochure aan! 7,, §t m Betaalbaar gen,eten! peterlanghout.nl of 0172-468800 wtotNum

Provinciale Zeeuwse Courant | 2014 | | pagina 8