PZC Neuromarketing Zeeland wacht talloze ontslagen Rijke criminelen uit Geld dempt protest Zeeland in het vizier tegen windturbines V Rond deze tijd, zo kon den we onlangs in de PZC lezen, begint men met een onder zoek waarbij de activi teit van de hersenen van een aan tal proefpersonen wordt gemeten bij het zien van foto's en films van Zeeland. Doel is uiteindelijk om verfijnder en uitgekookter toeris tische campagnes te kunnen voe ren. Emotie en beleving, zo heet het, worden steeds belangrijker. In ie der geval belangrijker dan in vroe ger dagen, toen men veel meer ge hard was en in Zeeland hartstoch ten uit den boze waren. Tot nu toe werd nagegaan of de campagnes wel werken aan de hand van vragenlijsten, maar dan krijg je antwoorden waarover is na gedacht. Bij de nieuwe manier van onderzoeken kun je aan de hersen- activiteit zien welke beelden emo ties oproepen en welke niet. En zo krijg je reacties waarover niet is nagedacht en dat is bijzon der nuttig voor het toeristenbeleid in Zeeland. Zo kan men zich afvra gen of bij het zien van een foto van een vol terras met mooie, schaars geklede of speels geta toeëerde mensen de hersenactivi- teit anders is dan wanneer een leeg terras in de regen in beeld komt. En zo kan men zich bijvoor beeld afvragen of een strak blauwe lucht meer emotie oproept dan een grijze. Men laat dan foto's van blauwe en grijze luchten zien en meet de hersenactiviteit. Mocht het nu zo uitvallen dat de proefpersonen meer emotie tonen bij een blauwe lucht dan kan men daar, toeristisch gezien, zijn voor deel mee doen en kan het beleid gericht zijn op meer blauwe lucht. Het is maar een voorbeeld. Het onderzoek is experimenteel. De conclusies zullen niet alleen voor het toerisme in Zeeland van belang zijn. Ook de politiek kan met neuromarketing haar voordeel doen. Omdat emotie en beleving meer en meer belangrijk worden, heeft het voor politieke partijen veel meer zin om af te gaan op de emo ties van de potentiële kiezers dan om uit te gaan van een duidelijk programma. In feite zijn, als het gaat om de hand van de kiezer, po litieke ideeën helemaal niet meer van belang, maar alleen die zaken, en dan vooral beelden, die heftige gevoelens oproepen. FOTO VAN DE WEEK Morgenrood met mist in 's-Hee- renhoek. foto Piet Grim UW MENING 282 reacties Dierenasiels doen goed werk 90% Zeeland wacht ontslaggolf 2. Verwarde man (55) snijdt zichzelf op Markt in Kruiningen 3. Snelle terugkeer weggehaalde run deren verrast veehouder Van Iwaar- den 4. Zomer in Zeeland 5. Mogelijk onweer in Zeeland Zeeland wacht nog talloze ontslagen, met name door bezuinigingen van het kabinet op de zorg. Gedeputeerde Ge orge van Heukelom: „Er komt een le vensgroot probleem op ons af." Voorlopige schatting: de bezuinigingen in de ouderenzorg, jeugdzorg en thuis zorg zullen landelijk leiden tot een ver lies van 60.000 tot 120.000 banen. Voor Zeeland komt dat neer op honderden arbeidsplaatsen. De hardste klappen vallen straks in de verpleging en verzor ging. Sluiting van zorgcentra ligt op de loer, omdat het kabinet ouderen langer thuis wil laten wonen en verzorgen. Een speciale eenheid van de politie Zeeland/West-Brabant stort zich op rij ke Zeeuwse drugscriminelen. De Task- force richtte zich eerder vooral op Bra bantse criminelen die met de winsten uit de drugshandel zich 'nestelen' in de bovenwereld. Het ging daarbij met na me om criminelen in de grote Brabant se steden. Door samenvoeging van de politiekorpsen is het volgens woord voerder Van Hooijdonk 'logisch' dat er nu ook gekeken wordt naar Zeeuwen die met hun criminele activiteiten veel geld verdienen en dat gebruiken om on der meer onroerend goed te kopen. Sporen tussen China en de VS Schooltoernooi eist leven China wil een spoorlijn die het land via Sibe rië, de Beringstraat en Canada verbindt met de Verenigde Staten. Ook wordt gedacht aan twee Euraziatische lijnen. De noordelijke via Moskou, Kiev, Warschau, Berlijn en Parijs naar Londen. De zuidelijke via Kazachstan, Oezbekistan en TVirkije naar Duitsland. Zodra de 35 turbines van Windpark Krammer draaien, krijgen de inwoners van Anna-Jacobapolder korting op hun elektriciteitsrekening. Het bedrag vari eert van 240 tot 800 euro per jaar. Hoe dichterbij de molen, hoe hoger het be drag. Volgens Frank van Gennip van Windmolens NEE is de compensatiere geling uniek in Nederland. Aanvanke lijk streed hij tegen de komst van wat het grootste windmolenpark van Zee land moet worden. Van Gennip is blij met de regeling die nu op tafel ligt. Zijn stichting stelt zich nu 'terughou dend' op. Het zou uit de speakers hebben geschald: 'Niet op de dug-outs zitten'. Toen dat wel gebeurde ging het fout. Woensdag stortte het dak van een dug-out in op het sportpark in Twijzel (Fr.) tijdens een korfbaltoernooi. Vijf scholie ren raakten daarbij gekwetst. Een meisje overleed later aan haar verwondingen. Files rond Heinenoordtunnel De brand die woensdag woedde in de Heine noordtunnel is vermoedelijk veroorzaakt door een klapband van een truck. Die kantel de, botste tegen een wand en vloog in brand. De 62-jarige chauffeur kwam daarbij om het leven. De tunnel was tot donderdagochtend gesloten, hetgeen tot veel files leidde. vvi EENS ONEENS 10% MEEST GELEZEN OP WWW.PZC.NL IN BINNEN- EN BUITENLAND

Provinciale Zeeuwse Courant | 2014 | | pagina 72