Pim Fortuyn maak te haar beroemd met zijn 'ga toch koken'. Het 'blon de beest' is tot rust gekomen. „Ik hoef nergens meer over te zeuren." 6 SPECTRUM Je moest niet in je schulp krui pen. Dan werd je niet serieus genomen door die stoere testosteron- bende Eigenlijk is het tegenna tuurlijk: een journalist die zelf geïnterviewd wordt. „Ik ben het ge wend", zegt Wouke van Scherrenburg. Ze haalt haar schouders op. Want ze is een Bekende Nederlan der. Met dank ook aan Pim Fortuyn, die haar in 2002, anderhalve maand voordat hij werd doodgeschoten, voor de tv-camera toebeet: „Mevrouw, ga toch lekker naar huis, koken." Een scè ne die zich in het geheugen van veel Nederlanders heeft genesteld. Van Scherrenburg (67) neemt een paar uur de tijd voor het interview op de doordeweekse middag waarop ze toch al in de Doetinchemse schouw burg Amphion moet aantreden als nieuwe ambassadeur van Eerlijk en lekker eten in de Achterhoek. Op het terras van hotel-restaurant Villa Ruimzicht geniet ze van een salade met Kemperlandhoen. Een mooi op warmertje. Wanneer schouwburgdi recteur Charles Droste even gedag komt zeggen, zijn een paar dikke zoe nen zijn deel. De twee hebben elkaar leren kennen in politiek café Piment in Amphion, waar Van Scherrenburg maandelijks landelijke en regionale politici grilt. Dit is Van Scherrenburg-privé op haar best. Warm, hartelijk, gul en met vol le teugen genietend van wat het leven in de Achterhoek te bieden heeft. „Goed geïntegreerd, hè?", vraagt ze re torisch als ze na de begroeting van Droste weer aanschuift. Dat vindt ze belangrijk en dus heeft ze daar aan ge werkt. Ze heeft wel moeten slikken toen haar echtgenoot Doetinchem uit koos als plek om te wonen, nadat het emigreren naar Frankrijk door het steeds maar heen-en-weer reizen geen onverdeeld succes bleek. „Cees was aan de beurt om te kiezen waar we gingen wonen. We wilden geen van beiden meer in de Randstad wonen, dat was helder. Ik dacht dat hij Wageningen zou kiezen, want daar zijn we getrouwd, is onze zoon geboren en hebben we veel vrienden. Dus ik liet het met een gerust hart aan hem over. Maar het werd Doetin chem, waar hij ook een grote vrien- door Saskia Wassenaar foto Luuk van der Lee/Hollandse Hoogte T—

Provinciale Zeeuwse Courant | 2014 | | pagina 62