m Warme momenten op koude avonden STELLING Liever James Bond dan avondje Europacupvoetbal Balkonscène in Groningen 3PORTFOTO VAN DE WEEK 50 SPORT FARMERS ON Het Europacup seizoen zit er bijna op. Real en Atlético sluiten vanavond het Europese seizoen af Was het genieten geblazen of een saai jaar? ARMfcKS ON ou* >*0i FARMERS ON m Saai? De Champions League is toch niet saai? Dat was-ie niet, dat is-ie niet en dat gaat-ie ook nooit worden. Natuurlijk zitten er soms tegenval lende duels bij, maar je kunt tijdens elke speelronde wel je vingers aflik ken. De ene keer geniet je van de fraaie acties, de andere keer spreekt het scoreverloop tot de verbeelding. En de schaamteloze overtredingen, arbitrale blunders en rare fratsen van de coaches maken ook de tongen los. Misschien wel de mooiste wedstrijd van dit seizoen - ik heb natuurlijk niet alles gezien - was Schalke 04-Real Madrid. Die eindigde in 1-6. Op een koude februariavond in Gel- senkirchen zorgden Cristiano Ronal- do, Gareth Bale en Karim Benzema voor warme momenten. Na de veili ge 0-3 hadden ze het genoeg kunnen vinden, maar de mannen hadden er zoveel lol in... Ze bleven vlot combi neren, speelden elkaar met hakballe- tjes vrij en schoten de ballen ook nog eens fraai binnen. En toen de Duitse equipe compleet in de touwen leek te liggen, volleyde Klaas-Jan Huntelaar nog even de fan-tas-tische eretreffer binnen. Is het kampioenenbal dan saai in de zin van voorspelbaar? Nee, ook niet. Wellicht is het niet verrassend dat Real Madrid vandaag in de finale staat - alhoewel de club in de voor gaande twaalf seizoenen niet zo ver reikte - maar wie had gedacht dat stadsgenoot Atlético de laatste twee zou halen? Elke jaargang zijn er wel verras singen in de Champions League. Bayer Leverkusen haalde bijvoor beeld de eindstrijd in 2001, FC Porto en AS Monaco waren twee jaar later de finalisten. Het zegt al heel wat dat er na 1992, toen de Europa Cup I werd vervangen, achttien verschillen de finalisten zijn geweest. En als Atlé tico vanavond in Lissabon wint, is de nieuwe kampioen van Spanje al de veertiende winnaar. Hoewel het misschien wel eens zo lijkt, zijn het dus niet altijd dezelfde clubs die de boventoon voeren. Roeland van Vliet DE STELLINO Reageer op pzc.nl/sport UW MENING Hoe vaak heeft u het afge lopen seizoen op het puntje van de stoel geze ten tijdens een duel in de Champions League of een Europa League-wedstrijd? Het antwoord is vast op de vingers van een hand te tellen. Elke speelronde ging de voet balliefhebber er weer eens goed voor zitten: een topduel op dinsdag, een kraker op woensdag en als toetje op donderdag in de Europa League een spektakelstuk. Laat me raden: Vaak keek u 's mid dags tijdens de lunchpauze al uit naar een topaffiche om vervolgens 's avonds na negentig minuten geploe ter teleurgesteld op de bank te zitten. Hadden we toch maar die goeie film opgezet... Het begon al met de poulewedstrij den, die vaak een gruwel waren om helemaal uit te zitten. Maar: als de knock-out-fase begint, dan gaan de vonken ervan afvliegen!, klonk het dan. Het is het afgelopen seizoen mis schien twee keer gebeurd. Ok, het duel tussen Ajax en Barcelona was nog wel aardig, maar dan vooral door de onverwachte stunt van de Amsterdammers. Maar tientallen an dere wedstrijden waren niet om aan te gluren. De meeste ploegen in Europa spelen tegenwoordig alleen maar om niet te verliezen. Coach José Mourinho van Chelsea loopt voorop als het om an ti-voetbal gaat. En hij is er nog trots op ook. Of neem recent nog de finale van de Europa League tussen Sevilla en Benfica. De wedstrijd deed pijn aan de ogen en in heel veel huiska mers gingen om half elf de lampen uit, omdat niemand nog zat te wach ten op een verlenging van twee keer een kwartier. Zelfs de verwachte spanning tijdens de penaltyserie kon de ogen niet openhouden. Laten we hopen dat Real Madrid en stadgenoot Atlético er vanavond wel een memorabel duel van maken. De voetballiefhebber snakt er naar. Want anders kunnen we nog beter voor de tiende keer naar de herha ling van een James Bondfilm kijken. Daar is spektakel namelijk wel gega randeerd. Maurice Steketee GRONINGEN - Doorgaans zijn balkonscènes gereserveerd voor lieden van koninklijke bloede. Woensdag kregen de voetballers van FC Gro ningen in hun stad echter een majestueuze ontvangst op het balkon van het stadhuis. Duizenden supporters kwamen hun helden toejuichen om het Europese ticket dst was veroverd samen te vieren. FC Groningen kwalificeerde zich vorig week einde voor de voorronde van de Europa Lea gue van komend seizoen door in de dubbele finale van de play-offs het AZ van trainer Dick Advocaat terug te wijzen. foto Erwin Otten/VI Images i$s3«4 vem om ut** om Wit «AtJlMtf** v—-r_M rw '«WW 'Pi '94» e s Het Europacupvoetbal wordt steeds saaier FC Dordrecht en Excelsior hebben niets te zoeken in de eredivisie EENS ONEENS 57% 43%

Provinciale Zeeuwse Courant | 2014 | | pagina 50