Dennis Delmotte verzamelt truien - en bloemen in openingsetappe kies je cadeau DELTA SPORT 49 zeelandnet- ulant? Bekijk uw www.DELTA.nl/allesin1 Kies een Samsung Galaxy tab 4* of interactieve HD-ontvanger* bij een 2-jarig AUes-in-1 Premium contract voor 54,95 p.m. Canola wint rit in Giro na lange vlucht Marco Canola heeft de mooiste overwinning uit zijn wieler- loopbaan geboekt. De Italiaan se renner won de dertiende etappe in de Ronde van Italië. Canola hield de Venezolaan Jackson Rodriguez en de Frans man Angélo Tulik achter zich. Het drietal was overgebleven uit een kopgroep van zes ren ners. Uran behield de rose trui. Het Zeeuwse Honk slaat naar de buren De Honk- en Softbalvereniging Het Zeeuwse Honk uit Terneu- zen slaat vandaag naar de bu ren. De club speelt in het kader van het 45-jarig bestaan een vriendschapstoernooi tegen de buurverenigingen Animo (ten nis) en Olympia (hockey). Er wordt vanaf 14.00 uur op sport park Oude Vaart een milde va riant van softbal gespeeld. Nieuwe spelers voor AVC Aardenburg Voetbalclub AVC Aardenburg heeft twee spelers toegevoegd aan de selectie voor volgend seizoen. De Zeeuws-Vlaamse club heeft Ilias Yavuz als spits aangetrokken. Hij speelde eer der bij Biervliet, Groede en Breskens. Ook zal de verdedi gende middenvelder Ibrahim Ucar de club versterken. Eversdijkzietafin Ronde de l'lsard Na twee etappes staat wielren ner Matthijs Eversdijk 34e in de zware rittenkoers Ronde de l'lsard. In de eerste etappe werd hij 44e. De tweede rit was volgens inwoner van Wil- helminadorp loodzwaar met klimmen met stukken tot twin tig procent stijging. Hij werd in die rit 33e. „Doodmoe maar tevreden", aldus Eversdijk. Fulham neemt afscheid van Heitinga John Heitinga moet op zoek naar een nieuwe werkgever. De dertigjarige verdediger ver trekt bij Fulham, de Engelse club waarvoor hij het afgelo pen halfjaar op huurbasis speelde. HoewelTieitinga een sterke indruk maakte, kon hij niet voorkomen dat de 'Cotta gers' degradeerden uit de Pre mier League. Van den Ham naar FC Utrecht Harry van den Ham vertrekt bij FC Dordrecht. De trainer gaat bij FC Utrecht deel uitma ken van de technische staf. Van den Ham leidde de club na een afwezigheid van negentien jaar naar de eredivisie. Gérard de Nooijer blijft wel aan als assistent-trainer bij Dor drecht. De juniorenkoers met een sterk internationaal veld kenmerkte zich door veel valpartijen en wei nig ontsnappingen. De rit ging gisteren over in totaal zes kas seienstroken. Al bij de doorkomst in de Kasteelstraat in Philippine (na 25 kilometer) meldde de speaker dat er al serieus gevallen was. Daardoor zat er achter de gro te groep al een aantal renners in de problemen tussen de auto's. Desondanks was het in de EH- BO-tent lang rustig. Jacqueline de Groot en Marie Christine Bakker van de Koewachtse EHBO-afde- ling hadden in de eerste negentig minuten welgeteld één Deen met schaafwonden te verzorgen. „Hij was in het begin betrokken bij een valpartij en liet zich door ons verzorgen", weet Bakker te vertel len. „Schaafwonden komen het meest voor. Maar soms ook grote open wonden met keitjes erin. Dat is er erg pijnlijk." Collega De Groot helpt al lang bij de Drie daagse. „Niet van het begin, hoor. Ik doe het nog maar een jaar of tien." Winnaar Delmotte had de kas seienstroken goed verteerd. „Ik vond de kasseien niet echt lastig. Het peloton trok niet echt door", zei de renner na de huldiging, ter wijl hij een tweede bos bloemen aan zijn blij verraste moeder gaf. Koud had Delmotte het ook niet met al die truien aan. Want naast de ritoverwinning pakte de Zan- nata-renner ook de gele én de groene trui. „Die gele trui zal ik morgen (vandaag) wel kwijtraken in de tijdrit. Want dat is niet echt mijn ding. Maar als ik 's middags nog kan starten in de groene, dan kan ik die zondag misschien wel mee naar huis nemen." De eerste Zeeuw in de daguitslag was Tim Janssen. De achttienjari ge Goesenaar eindigde als 102e. Kort daarachter werd Roel Koens uit 's Gravenpolder 125e. Allebei de renners eindigden in het pelo ton op veertig seconden van de winnaar. Jelle Smalheer uit Hulst eindigde op plaats 182 op 13.28. ZATERDAG 24 MEI 2014 Samen scoren metAlles-in-1 Zolang de voorraad strekt verbindt CANAVESE TERNEUZEN MIDDELBURG AMSTERDAM LONDEN DORDRECHT door Willem Adriaansens AXEL - De eerste etappe van de in ternationale Juniorendriedaagse van Axel is gewonnen door Dennis Delmotte. De Vlaamse renner uit het Zannata Lotto team was in de sprint de snelste van een kopgroep van zestien man. „Ik had niet ver wacht dat ik de snelste was", sprak de jonge Belg verbaasd. „Ik zag ook niet echt waar de finish was, maar ben gewoon maar aangegaan en doorgegaan." Het peloton dendert door de straten van Philippine, foto Willem Adriaansens

Provinciale Zeeuwse Courant | 2014 | | pagina 49