ZEELAND 37 Ik ga niet dagelijks in pak lopen, maar een pak kan het verschil maken of je serieus wordt genomen of niet Je was docent energietechniek aan Scalda. Ga je het onderwijs missen? „Ja. Ik wilde altijd al docent worden, vooral de leeftijd vijftien plus heb ik altijd leuk gevon den. Die zijn oprecht, die zeggen waar het op staat. Ieder uur heb je een nieuwe kans. Ik kan op maandagmiddag met een rotgevoel het lo kaal uitstappen en op dinsdagochtend heb je een frisse start." Doe je verder nog iets? „Ik breng mijn kinderen naar school. Nee, ik heb geen hobby's, als ze later groot zijn en het huis uit, ga ik wel weer op zoek naar hobby. Ze zijn nu vier en anderhalf." Is het wethoudersschap een opstapje voor een verdere carrière? „Nou...." Hij aarzelt. „Nee. Over vier jaar zitten mijn kinderen nog op de basisschool. Ik denk niet dat ik zo snel naar Den Haag zal gaan, of de provincie uit. Dat zal ik niet zo snel ambiëren, maar dat komt ook wel omdat dit voor mij geen car rière is, maar een eenmalige mogelijkheid die zich voordoet. Als ik na vier jaar weer docent word, ben ik hartstikke tevreden. Er zijn ook andere keuzes in het leven dan werken. Als het kabinet valt over twee jaar en ze hebben een staatssecretaris nodig en ik krijgen een te lefoontje, dan denk ik niet dat ik zo snel ja zal zeggen. Nee.... Het is allemaal erg hypothetisch natuurlijk he." Maar je kunt dan wel écht het verschil ma ken? „Ik denk dat ik thuis ook wel het verschil maak, met mijn aanwezigheid." ZATERDAG 24 MEI 2014 Sem Stroosnijder is de eerste wet houder voor de Socialistische Par tij ooit in Zeeland. Hij is vorige week geïnstalleerd in Vlissingen. foto Mechteld Jansen Sem Stroosnijder

Provinciale Zeeuwse Courant | 2014 | | pagina 37