Scholier wordt actievoerder tegen wil en dank - (oosse WALCHEREN 35 Extra controle op mountainbikers en ruiters op voetpaden in bos in Panama Zeeuwse honden helpen zoeken Expositie cliënten Emergis Brandstichtingen in Zierikzee houden aan (UBILEUM ACTIE 1.750,00* m Op de omslag van De Olieramp staat een aangrijpende foto van een met olie besmeurde vogel. Het boek beschrijft hoe een Mid delburgse middelbare scholier zich tegen wil en dank ontpopt als leider van een scholierenpro test tegen de vervuiling van de zee. „Het is ook een verhaal over volwassen worden. Niemand wordt als held geboren. De hoofd persoon Mark kiest er niet voor om actieleider te worden. Hij wordt het door de omstandighe den en op aandringen van ande ren." Voor Middelburgers leest het boek als een sleutelroman. Het zit vol verwijzingen. De school waar op de hoofdpersoon zit heet Wal- chria - een samentrekking van de CSW (Walcheren) en de scholen gemeenschap Nehalennia. De hoofdpersonen hebben een scho lierenprotest meegemaakt waar bij de politie hardhandig optrad. Ook de hoofdpersoon in De Olieramp heeft een moeizame re latie met het gezag. Licher: „Ik wandel met mijn hond vaak over het strand en zie de grote zeesche pen vlak langs de kust varen. Wat is hun lading, wat gebeurt er als het misgaat? Daar moet je toch niet aan denken. Die vragen wa ren voor mij de aanleiding om aan dit boek te beginnen." Een zijlijntje in het boek is de rela tie tussen de hoofdpersoon en een Iraans meisje dat als asielzoe ker in Zeeland woont. „Het lot van jonge vluchtelingen in ons Blijven we hier op ons gat zitten terwijl het hele eiland in rep en roer is? land zou weieens het thema van een volgende jeugdroman kun nen worden. Hoe zijn ze hier ver zeild geraakt? Hoe worden deze kinderen hier volwassen? Dit soort gedachtes moeten rijpen tot een nieuw boek." Licher zoekt al tijd een duidelijk thema voordat zijn alter ego Starreveld in de pen klimt. „Zomaar een verhaal over relaties schrijven zal ik niet zo gauw doen. Ik moet wel getriggerd worden door een onderwerp. De opbrengst van het boek De Olieramp komt ten goede aan vo gel- en zoogdierenopvang De Mik- ke in Middelburg. De Mikke komt als opvangcentrum voor de olievo gels uiteraard ook voor in het ver haal. MIDDELBURG - Een team van Stich ting Reddingshonden RHWW vertrekt morgen naar Panama om te helpen zoeken naar de twee ver miste Nederlandse vrouwen Kris Kremers en Lisanne Froon. Het team bestaat uit achttien red dingswerkers en twaalf speurhon den. Onder hen bevinden zich twee vrijwilligers uit Zeeland, één van Walcheren en één van Schouwen-Duiveland. Het Nederlandse team blijft een kleine twee weken in het Mid den-Amerikaanse land om naar Kris Kremers en Lisanne Froon te zoeken. Het doel van Stichting Reddings honden RHWW is om reddings hondenteams op te leiden om sa men met andere leden van de RHWW als groep te kunnen deel nemen aan inzetten en reddingso peraties om vermiste personen op te sporen. Er zijn in de natuurgebieden naast de tientallen kilometers voet- en fietspaden aparte ruiter paden en routes voor mountainbi kers, maar niet iedereen houdt zich hieraan. „Op deze wijze wor den verschillende groepen gebrui kers bediend en verkeersstromen gescheiden. Zo kan eenieder op een aangename en veilige wijze van de vrij toegankelijke natuur- en recreatieterreinen genieten. In toenemende mate wordt echter geconstateerd, dat ruiters en mountain-bikers van voetpaden gebruik maken. Dat kan tot ge vaarlijke situaties, irritaties en aanzienlijke schade aan de betref fende voorzieningen leiden", al dus de boswachters. vlissingen - Bewoners van een be schermde woonvorm van Emer gis in Vlissingen hebben foto's ge maakt van onderwerpen die be langrijk zijn in hun leven. Het re sultaat is vanaf komende maan dag te zien in het gemeentehuis van Vlissingen. Dan opent burge meester Letty Demmers om 14.00 uur de tentoonstelling 'Kleine din gen, toch zo bijzonder'. De exposi tie is te zien tijdens kantooruren. Nassaulaan Middelburg IflTiT-'FA ZIERIKZEE - Aan de Hoge Molen straat in Zierikze'e is in de nacht van donderdag op vrijdag rond half drie een schuurtje uitge brand. Het is het derde geval van brandstichting deze maand in Zie rikzee. Vorige week zaterdag sloeg de brandstichter toe in de Mosselboomgaard en de Baden Po- wellweg, beide in de buurt van de Hoge Molenstraat. Vorige week vrijdag werd een aanhangwagen aangestoken in de Krammer straat. Sinds november worden met regelmaat branden gesticht in Zierikzee, de grootste in een boerderij aan de Levensstrijdweg en op het terrein van w MZC'n. Alle banken ZATERDAG 24 MEI 2014 "Mtliijken door Theo Ciele MIDDELBURG - Op zijn tuintafel ligt een mapje vol krantenknipsels over olierampen en scheepvaarton gelukken. „Wat ik schrijf moet wel kloppen." Jacob Starreveld, pseudo niem van Henk Licher uit Middel burg, heeft na twee historische jeugdboeken een milieucatastrofe aan de Walcherse kust als thema gekozen. Hoofdpersoon Mark De Olieramp, Jacob Starreveld, Uitge verij Aspekt, 18,95 euro. Schrijver Henk Licher, alias Jacob Starreveld, met zijn derde jeugdboek De Olieramp. foto Izaak Verkeste DOMBURG - De aanwezigheid van ruiters en mountainbikers op de voetpaden in duin en bos leidt tot steeds meer irritatie en gevaarlijke situaties. Staatsbosbeheer, Natuur monumenten en de gemeente Veere gaan daarom extra controle ren. UUR T/M 17.30 UUR. Wij nodigen u van harte uit diverse appartementen te komen bekijken. U kunt zich melden bij Nassaulaan 93 te Middelburg. Kijk voor meer info: www.JeStek.nl Koopsom vanaf 95.200,- In combinatie met aankoop van oen fauteuil. Dit geldt enkel voor de stoffen banken sommigen zijn direct leverbaar. INTERIEURS mm Langstraat 2, Arnemuiden www.joosseinterieurs.nl

Provinciale Zeeuwse Courant | 2014 | | pagina 35