Wij heffen dinsdag het glas bovenop de alp Onze topper! m k mm Slachtoffer straatroof in Goes naar ziekenhuis 34 WALCHEREN Park Toorenvliedt gaat weer open hollands nieuwe. Inwoners van Anna-Jacobapolder krijgen honderden euro's korting op groene stroom als compensatie voor windmolens. Daar houden wij van! Hoi Sheila, Niet zo somberen, meid. Het komt écht goed. Zie het van de zonnige kant, we gaan gewoon lekker een paar dagen naar de Franse Alpen! Wijntje, stokbrood- je, beetje sporten, wijntje, stok- broodje, beetje luieren, even een bergje op wandelen en weer een wijntje, stokbroodje... Ik weet niet wat ik allemaal uit de kast moet halen om je vertrou wen een duwtje in de goede rich ting te geven, maar één ding is ze ker: wij heffen dinsdagmiddag bo venop de Alpe d'Huez het glas. Hopelijk zie je het bereiken van de top dan wél als een kroon op een intensief programma. Als je vijf maanden geleden naar boven had gemoeten, had je dertien kilo meer meegetorst. Bedenk je maar eens dat mijn dochter Norah van bijna drie net zoveel weegt! Zo, en nu niet meer zeuren. We gaan het gewoon doen. Ondanks die stomme verkoudheid, waar we deze week allebei ongemakke lijk van liepen. Hoesten, proesten, snuiten... Ik werd er gek van. Vo rig weekend helemaal, toen ik met mijn gezin en een heleboel vrienden in Zuid-Limburg ver toefde. Uiteraard heb ik die gele genheid aangegrepen om nog wat klimmeters te maken op de fiets. Een rondje van 58 kilometer leid de onder meer langs de Camerig, Eyserbosweg, Keutenberg en Cau- berg. Vier stevige rakkers, maar ze gingen me bijzonder goed af. Ik merkte dat ik veel sterker ben ge worden in vergelijking met ander halve maand geleden, toen ik ook een dagje in de Limburgse heu vels heb getraind. En ook nog wat lichter trouwens, want sinds vori ge week laat de weegschaal mij geen drie, maar slechts twee cij fers zien! Ik heb er zin in. Vanavond mijn fiets inleveren bij het vertrekpunt en vanochtend al mijn koffer in pakken. Je mag trouwens maar vijftien kilo aan bagage meene men, hè Sheila. Hé, verrek! Ook dat is bijna net zoveel als jij bent afgevallen! Zie je morgenochtend om half zeven bij vertrek, stoere Sheil. Vast door nog heel kleine oogjes. Raymond Sheila en Raymond gaan morgen naar Frankrijk. Vanuit Le Bourg d'Oisans berichten zij over hun spor tieve avontuur op het weblog www.pzc.nl/overdetop. De opening van Park Tooren vliedt is om 10.30 uur. Meteen daarna is de start van de sponsor loop. De opbrengst wordt om 12.00 uur bekendgemaakt. Het feest duurt tot 16.30 uur. Ge durende de dag zijn er natuur- rondleidingen met IVN (11.00 en 12.00 uur) en een boswachter (13.00 en 14.30 uur). In het park staan bunkers uit de Tweede We reldoorlog, die worden beheerd door Stichting Bunkerbehoud. De stichting geeft in villa Tooren vliedt twee lezingen over de Slag om de Schelde (11.15 en 13.15 uur). Aansluitend aan die lezingen zijn er rondleidingen langs de bun kers. In en bij de museumbunker is een demonstratie met objecten uit de oorlog, waaronder een Duit se codeer machine (Enigma). Om 14.00 en 15.00 uur treedt Pop koor X-Stream. op, om 15.30 uur DJ Studio B27 en om 15.45 uur Bryan en Sharon. Sportverenigin gen uit de buurt verzorgen een sport- en spelparcours. De jeugd brandweer geeft demonstraties, in het labyrint zijn activiteiten, waaronder djembéles en taiji bai- long ball, en er staan kraampjes met eten en drinken. Vogel- en zoogdierenopvang De Mikke, die in het park is gehuisvest, is open. Het complete programma staat op www.middelburg.nl. 1 p Maak bovendien kans op de laatste kaarten voor Toppers in Concert! De nieuwe Huawei Ascend G6 p/m ANNA-JACOBAPOLDER - Zodra de 35 windmolens van Windpark Kram mer draaien, krijgen alle inwo ners van Anna-Jacobapolder hon derden euro's korting op hun elek triciteitsrekening. Het bedrag vari eert van 240 tot 800 euro per jaar. Hoe dichterbij de windmolens, hoe hoger het bedrag. Volgens Frank van Gennip van Windmolens NEE is de compen satieregeling van Windpark Kram mer 'uniek in Nederland'. Aanvan kelijk streed hij tegen de komst van wat het grootste windmolen park van Zeeland moet worden. „Maar het is utopisch om te den ken dat je zoiets tegen kunt hou den, zeker nu de Rijkscoördinatie- regeling van kracht is." Van Gennip is blij met de rege ling die nu op tafel ligt. Zijn stich ting stelt zich nu 'terughoudend' op. „Maar mensen houden altijd het recht om naar de rechter te stappen." De meeste huishoudens kunnen een korting van 240 euro tege moet zien, die past bij de zone van 1,5 tot 2,5 kilometer om het windmolenpark. Volgens directeur Tijmen Kees maat van Windpark Krammer ko men zo'n 250 gezinnen in aanmer king voor de korting. Het leeu wendeel woont in Anna-Jacoba polder en het buitengebied van Sint-Philipsland. Vijfhuizen in Bruinisse en dertig huizen in het buitengebied van Oude- en Nieuwe-Tonge op Flak- kee vallen ook onder de regeling. Voorwaarde is dat mensen groene stroom afnemen, bij een leveran cier naar keuze. „We willen de re gio verduurzamen, dat past hele maal bij de gedachte van Zeeuw- ind en Deltawind, de coöperaties die initiatief hebben genomen voor Windpark Krammer", ver klaart Keesmaat. De tegemoetkoming op de ener gierekeningen betaalt Windpark Krammer uit een op te richten Windfonds. Daar wordt eenmalig 150.000 euro in gestort. Jaarlijks komt daar vijftig cent per gelever de Megawattuur bij. Afhankelijk van de windopbrengst is dat zo'n 150.000 euro. Het geld dat na betaling van de in dividuele compensatie overblijft, wordt verdeeld over de gemeen ten Schouwen-Duiveland, Tholen en Goeree-Overflakkee. Naar ver wachting krijgen ze 30.000 euro per jaar om te besteden aan duur zame projecten. Keesmaat wil vastleggen dat vertegenwoordi gers van de dichtstbijzijnde ker nen over de inzet beslissen. Voor Tholen wordt dit de stich ting Windmolens NEE, die ver der gaat als stichting Windmo lens Anna-Jacobapolder. Voor de andere gemeenten wordt nog ge zocht naar lokale representanten. Van Gennip: „Zonnepanelen voor iedereen in de polder zou goed in dit plaatje passen. Maar op ons verzoek is het begrip zo verbreed dat het geld ook zou kunnen wor den gebruikt om een duurzame bijdrage aan de samenleving te ge ven. Bijvoorbeeld door het dorps schooltje dat nog maar 35 leerlin gen heeft te steunen." Windpark Krammer moet in 2018 operationeel zijn. De meeste mo lens komen rond het sluizencom- plex op de Philipsdam. Een aantal windturbines wordt op de Greve- lingendam gebouwd. De gemeenten Tholen en Schouwen-Duiveland krij gen 30.000 euro per jaar voor duurzame projecten Bestel snel op: hollandsnieuwe.nl/pzc De roof gebeurde rond 11.45 uur. Een 61-jarige man uit Roermond liep vanaf het NS-station in Goes naar de grote parkeerplaats tussen de Piet Heinstraat en de Tromp straat. Hij strompelde door een gipsvoet. In het midden van de parkeerplaats kwam van achteren een scooter met twee jongeman nen er op aanrijden. Tijdens het passeren wilde de bijrijder een tas uit de handen van de man gris sen. Het slachtoffer liet niet los en viel op zijn buik. De daders reden verder de M.A. de Ruyterlaan op. Het slachtoffer had pijn aan zijn rug en zij en zijn stoma is kapot. De daders reden op een blauwe scooter met gele kentekenplaat. De bestuurder was een jongeman met een witte helm. Hij droeg een donkerbruine jas met bont kraag. Hij is ongeveer 18 tot 20 jaar en heeft een tenger postuur. De bijrijder is een blanke jongen met donker, kort krullend haar. Hij is ook tussen de 18 en 20 en heeft een tenger postuur. PZC-verslaggevers Sheila van Doors- selaer en Raymond de Frel hebben zich een gezamenlijk doel gesteld: eind mei beklimmen ze de Alpe d'Huez. Ze haken aan bij het Zeeuws-Vlaamse sportproject Koes- terchallenge. Zij berichten in deze rubriek over hun drijfveer om meer te sporten en anders te eten. MIDDELBURG - Leerlingen van scho lengemeenschap Nehalennia, cliën ten van Arduin en bewoners van de Stromenwijk houden vandaag gezamenlijk een sponsorloop. Dat gebeurt tijdens de opening van het heringerichte Park Toorenvliedt in Middelburg. De opbrengst is voor een kunstbank die door leerlingen en cliënten gezamenlijk wordt ge maakt voor het park. HUAWei 275 MB/min/sms extra 500 MB Bezorgkosten eenmalig €30.- hollandsmeuwe is trotse partner van de Toppers en daarom hebben we een topaanbieding voor je! De Ascend G6, met 4,5 inch touchscreen, is het nieuwste model van Huawei. Dankzij de 8 megapixel camera met panoramafunctie en 5 megapixel frontcamera deel je de mooiste selfies en foto's. Je krijgt hem nu voor maar €16,- per maand, inclusief 275 MB. belminuten of sms'jes en 500 MB extra! De bezorgkosten zijn €30,- en de aansluitkosten krijg je cadeau Het totaalvoordeel is ruim €390.-! En als je NU bestelt, maak je ook nog kans op de allerlaatste veldkaarten voor Toppers In Concert 2014! Windpark deelt uit door Joeri Wisse GOES - Twee jongemannen hebben gisteren op het Stationsplein in Goes geprobeerd een man van zijn tas te beroven. Het slachtoffer is gewond geraakt en naar het zieken huis gebracht. De daders zijn voort vluchtig.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2014 | | pagina 34