TO©S PZC II PZC 2 IN HET NIEUWS COLOFON Er is weinig zicht op huisvuil dat de grens over gaat. Vervolging blijkt lastig. Ban op pluimvee vanwege burenruzies om hanengekraai Geen verplichte sterren meer voor hotels Maak iemand abonnee! PAUL KUSTERS O t>66 IS OE SROTE WINNAAR WIJ HEBBEN NIET, IK HERHAAL NIET OP ÖE PVV SESTEMtil Uitgever T: 088-0139995 DEN BOSCH - Chinese douanebe ambten die containers oud papier uit Nederland controleerden, kre gen twee jaar geleden plots pro blemen met hun ademhaling en een geïrriteerde huid. Hissen oud papier, afkomstig van de Bredase afvalverwerker Van Puijfelik, zat huishoudelijk afval. Dertig contai ners werden retour naar Neder land gestuurd. Het was niet voor het eerst dat Van Puijfelik in opspraak kwam. Een jaar eerder had de rechtbank zich ook al eens over vervuilde pa piertransporten van het bedrijf ge bogen. Vorig jaar ging het bedrijf failliet. Onder een andere naam maakte het een doorstart. De straffen voor illegale afval- transporten zijn laag en veel za ken komen nooit voor de rechter. Zo'n 20 procent van de zaken wordt geseponeerd; het dubbele van de norm. Ruim de helft wordt afgedaan met een schik king. Driekwart van de bedrijven waarmee het OM een schikking trof, kwam weg met een bedrag van maximaal 1.500 euro. En dat betreft alleen de meest serieuze zaken, waarbij het tot een straf rechtelijk onderzoek komt. „Bij milieuovertredingen komt er meestal eerst een gesprek met de gemeente of inspectie, dan een waarschuwing en daarna een lage bestuurlijke boete", zegt Sijas Ak kerman van Natuur Milieu. „Fraudeurs worden met een flu welen handschoen aangepakt, ter wijl de schade groot kan zijn. Bij mestfraude zien we in Nederland hoe het grondwater wordt ver vuild en planten en dieren de du pe zijn. De gevolgen van illegale afvaldumpingen zijn vaak nog ernstiger, ook voor mensen. Maar omdat ze ver weg spelen, zijn ze hier minder zichtbaar." Dat is ook de reden waarom de straffen relatief mild zijn, denkt milieuofficier Rob de Rijck. „Bij moord is het simpel: minimaal tien jaar cel. Maar bij milieuzaken is er geen lijk. In een Indiaas dorp waar afVal is begraven, zijn de ge volgen misschien pas over NOOTDORP - Hanengekraai zorgt voor burenruzies in Nootdorp, bij Den Haag. De gemeente is het zat en verbiedt met ingang van 29 mei pluimvee in woonwijken. „Het gaat om hanen, ganzen, pau wen en kalkoenen, omdat die in een woonwijk voor overlast kun nen zorgen", zegt gemeente woordvoerder Ron Penning. Kip pen mogen wél. „En iedereen mag ook gewoon een haan in zijn tuin zetten, maar als er klachten zijn van omwonenden, kunnen we straks optreden en dat kon vroeger niet" Het verbod geldt voor de hele ge meente Pijnacker-Nootdorp, waar onder ook Delfgauw valt. Het geldt alleen in woonwijken, niet in het buitengebied van de ge meente. Uit alle drie de plaatsen kwamen klachten over hanengekraai in de vroege ochtenduren. Uit Noot dorp kwamen de meeste klach ten. Het gekraai leidde daar op ver schillende plekken tot burenru zies, zegt Penning. „Dan moeten we een afweging maken tussen het welzijn van de ene inwoner en de vrijheid van de ander om een haan te houden." Penning en de Vereniging van Ne derlandse Gemeenten weten niet of Nootdorp de eerste gemeente is die een dergelijk verbod in de algemene plaatselijke verorde ning opneemt. AMSTERDAM - Nederlandse hotels zijn per 1 januari niet meer ver plicht om sterren te voeren. Nog tot eind dit jaar moet een hotel ze ker twee kamers en vijf slaapplaat sen ter beschikking hebben. Ook moet minimaal aan de voorwaar den voor een éénsterrenhotel wor den voldaan. Die regels worden losgelaten en dat betekent dat ie dereen die kamers verhuurt, zich hotel mag noemen. Volgens Ko ninklijke Horeca Nederland komt er een ander systeem voor in de plaats. Het is nog niet bekend hoe dat eruit zal zien. Park Veldzigt 35, Middelburg Postbus 91, 4330 AB Middelburg 0118- 43 4000 www.pzc.nl Erik van Gruijthuijsen Hoofdredactie Peter Jansen pjansen@pzc.nl Arie Leen Kroon (adj.) alkroon@pzc.nl Centrale redactie T: 0118- 43 4010 E: redactie@pzc.nl Redactie Walcheren Postbus 91, 4330 AB Middelburg T: 0118- 43 4050 E-mail: walcheren@pzc.nl Redactie Bevelanden-Tholen T: 0113- 31 5670 E-mail: bevelanden@pzc.nl tholen@pzc.nl Redactie Zeeuws-Vlaanderen Postbus 145, 4530 AC Terneuzen T: 0115- 64 5740 E-mail: zeeuws-vlaanderen@pzc.nl Redactie Schouwen-Duiveland T: 0111-45 4650 E-mail: schouwen-duiveland@pzc.nl Commercieel directeur Ivo van der Velde Advertenties Afdeling Direct Sales regio Zuid E-mail: adverteren.zeeland@wegenermedia.nl Personeelsadvertenties:055-5388000 Familieberichten: 088-0139 999 Kleintjes: 0900- 6743 836 Krant niet ontvangen? Onze excuses. Meld het via www.pzc.nl/service. U ontvangt restitutie en u kunt de krant van vandaag lezen via E-paper. Vragen? Bel: 088-0139910 Abonnementstarieven Deze vindt u op www.pzc.nl/tarieven Abonneren, wijziging vakantie service? Informatie kunt u vinden op onze site www.pzc.nl/service of bel: 088-0139910. Auteursrechten Alle auteursrechten voorbehouden Uitge verij Provinciale Zeeuwse Courant, onder deel van Koninklijke Wegener NV. Publicatie recht beeldende kunst via Beeldrecht. Voor meer informatie: copyright@wegener.nl Gegevensbescherming PZC is een uitgave van Wegener NV. Weg ener legt van abonnees gegevens vast voor de uitvoering van de abonnementsovereen komst. Deze gegevens kunnen gebruikt wor den om u op de hoogte te houden van inte ressante producten en diensten van andere onderdelen van Wegener en zorgvuldig gese lecteerde partners. Indien u geen prijs stelt op informatie van de PZC of indien u uw toestemming voor het gebruiken van uw e-mail adres wilt in trekken, kunt u dit schriftelijk kenbaar ma ken bij PZC Lezersservice. Zie ook het priva cy statement op www.pzc.nl 'Bij milieuzaken door Annemieke van Dongen Een shovel van, toen nog, Van Puijfelik is bezig met het verschuiven van oud papier, archieffoto Bart Mühl/HH Bijlage Spectrum: Vallende sterren En u als trouwe abonnee ontvangt een VVV-cadeaubon t.w.v. 50,-* De nieuwe abonnee leest de krant 24/7 digitaal nieuws 2 maanden gratis en betaalt vervolgens normaal tarief. Maak iemand abonnee op: www.pzc.nl/abonneewerftabonnee "Voorwaarde is dat u én de nieuwe abonnee minimaal 6 maanden abonnee Wijven. www.Dzc.nl/abonneewerftabonnee

Provinciale Zeeuwse Courant | 2014 | | pagina 2