Jubileum actie De koers bepaalt de dag van morgen ZEEUWS-VLAANDEREN 35 66 Die dikkere 1.750,00* Brazilian Voyage geeft koffieconcert Het trio Brazilian Voyage geeft zondag een koffiecon cert in de hervormde kerk aan de Dorpsstraat in Ret- ranchement. Het drietal - Jo hn Snauwaert (saxofoon), Nilson Matta (bas) en Hen drik Braekman (gitaar) - speelt Braziliaanse rootsmu- ziek. Aanvang is om 11.00 uur, toegang en koffie gratis. Finalisten bekend van schuttersfinale Johan Sorber (Graauw), Paul Martens (Koewacht), Ro nald Wolf (Sint Jansteen), Désiré Elegeert (Terneu- zen), Arjen Berkhout West- dorpe), Florian Boekhorst Zuiddorpe) en Jack Wolf (Axel) hebben zich bij ko- ningsschietingen van hun schuttersclubs geplaatst voor de Zeeuws-Vlaamse ko- nings- en keizersschieting. Die vindt op 15 juni plaats in Westdorpe. AARDENBURG Fietstocht met twee afstanden Freddy Sport en Rudanna Castra houden morgen, zon dag, de Fietstocht Aarden burg. Vertrekken kan tussen 9.30 uur en 14.00 uur vanaf Rudanna Castra op de Markt. Deelnemers kunnen kiezen uit 40 en 60 kilome ter. Deelname kost 4 euro, inclusief consumptie. Janneke Kramer in Ledeltheater Janneke Kramer, geboren en getogen in Sluis, exposeert tot eind juni in het Ledel theater in Oostburg. Kramer studeerde schilderkunst aan de Kunstacademie Knokke Ze maakt geometrische ab stractie-werken, schildert figuratief (mens en natuur) en abstract (acryl). houdt, beweegt ie niet mee en steek je hem makkelijker af', legt Tom uit. Als ik doe wat hij zegt kan ik met trots mijn eerste zelfge- stoken asperge de grond uit ha len. Twee padden, een oorworm, een duizendpoot en zeven asper ges verder, vind ik het mooi ge weest. Leuk om eens te zien hoe het gaat, maar met de Polen zou ik niet willen ruilen. Zeker niet met 25 graden in de volle zon. Tom beseft dat de Polen het thuis misschien niet al te best hebben. „Ze werken soms 65 uur per week op het land. Dat willen ze zelf. Ze hebben hier verder natuurlijk niets. Het moet daar vast wel erg armoedig zijn, als ze voor zo'n lan ge periode hun vrouw en kinde ren willen achterlaten", denkt hij hardop. Wat een echt goede asperge is, kan de familie me niet uitleggen. „Asperges kunnen eigenlijk niet hebben simpelweg flink wat meer •vlees' om op te bijten slecht zijn. Als ze maar lang ge noeg zijn, zijn ze over het alge meen prima", aldus Moniek de Letter, de vrouw des huizes. Door het warme voorjaar groeiden de asperges dit jaar wat sneller, 'dan zijn ze vaak ook wat malser'. Daarnaast wordt er nog onder scheid gemaakt tussen smalle en dikkere asperges. „Die dikkere hebben simpelweg wat meer 'vlees' om op te bijten. Die verko pen we vooral aan de restau rants", vertelt Tom. Alle asperges worden ook nog handmatig gesorteerd. Als ze van het land afkomen, worden ze ge wassen en op basis van de dikte verdeeld in verschillende catego rieën. Als de asperges zijn gesor teerd in kistjes van vijf kilo, wor den ze voor minimaal zes uur on dergedompeld in koud water. „An ders worden ze blauw en dan zien ze er niet lekker genoeg uit voor consumptie", wordt me uit gelegd. „Het is echt even een seizoen lang buffelen", zegt Tom. Maar het harde werken loont. Tel maar uit: 40 ton asperges tegen een ge middelde prijs van vijf euro per ki lo. De zaken gaan zo goed dat er in de koeling weinig asperges op kopers wachten. De familie De Letter verkoopt de asperges, tot 'de langste dag' van het jaar op 24 juni, zowel in hun eigen winkel tje aan de Langeweg als in grote hoeveelheden aan restaurants. Alle banken Kijk voor het laatste nieuws ook op: www.pzc.nl BRESKENS - De aannemer ging zo snel, dat de eerste steenlegging be gin dit jaar niet fatsoenlijk ge vierd kon worden. Daarom kozen zorginstelling Warmande en Woongoed een ander feestelijk moment om de bouw van het nieuwe appartementencomplex Goedertijt in Breskens te vieren. Gisteren onthulde een toekom stig bewoner, meneer Mookhoek, een gevelsteen die straks bij de in gang van het nieuwe gebouw komt. 'De koers bepaalt de dag van morgen', staat erop, verwij zend naar verleden, heden en toe komst. Goedertijt aan de Van Zuyenstraat vervangt straks zorg centrum De Burght in Breskens. Een deel Van de bewoners daar van verkaste al eerder naar het nieuwe De Burght in Oostburg. In Goedertijt komen 31 apparte menten. De bewoners wonen zelf standig, maar krijgen thuiszorg van Warmande, dat een 'zorg- steunpunt' in het gebouw krijgt. ZATERDAG 24 MEI 2014 RETRANCHEMENT SINT JANSTEEN OOSTBURG Tom de Letter Verslaggever Elodie steekt trots haar eerste asperge. Naast haar Tom de Letter, foto Mark Neelemans in combinatift mot aankoop van een fauteuil. Dit geldt enkel voor de stoffen banken, sommigen ijrt direct leverbaar Meneer Mookhoek -netjes in pak- toont de zojuist door hem uitpakte ge velsteen. foto Peter Nicolai

Provinciale Zeeuwse Courant | 2014 | | pagina 115