DE NOBELAER Niet iedereen wil op de boerderij werken Bruggen te glad in Hulst ZEEUWS-VLAANDEREN 33 Terneuzenaar Niels Tromp is zijn hele leven al op reis. Binnenkort start een nieuw avontuur in IJsland. w Graauw houdt Boomwaifeesten it's spring sale bij 24 mei TERNEUZEN - Op een grote land kaart van Europa zet hij wat pen nenstreken. Daar is hij geweest en daar en daar. Het diepe zuiden. Het hoge noorden. 'Waar zal ik nu eens naar toe gaan?' De punt van de pen valt op IJsland, het ei land van zangeres Björk. Zo kiest Niels Tromp zijn bestemmingen. IJsland, waarom ook niet? Op 20 juni vertrekt de 32-jarige fulltime flierefluiter zoals hij zich zelf twee jaar geleden omschreef, naar IJsland om daar van de zuid kust naar de noordkust te lopen. Doel is om de wandelroute in kaart te brengen en er een reis gids voor wandelaars van te ma ken. „Er zijn wel gidsen voor meerdaagse tochten, maar niet van de hele trektocht van 500 kilo meter." Niels denkt ongeveer vijf weken nodig te hebben voor deze af stand. Een tocht die door 'oases, woestijnen, rivieren en lavavel- den' gaat. De tocht hoeft geen pro bleem te zijn voor de ervaren wandelaar, verwacht hij, maar toch is het geen alledaagse expedi tie. „Het is het onvoorspelbare weer waar we mee te maken zul len krijgen. Het ene moment schijnt heerlijk de zon, het andere moment breekt de hel los en be land je in een sneeuwstorm." We? „Ja, er is wel het een en an der veranderd de laatste tijd. Ik reis tegenwoordig met mijn gitaar tje Bonnie rond voor het brengen van ambiance en het genereren van enige inkomsten. Al doe ik het niet voor het geld, hoor, maar voor het praatje dat het oplevert. En sinds afgelopen winter woon ik in de stad Tampere in Finland met Olga uit Sint Petersburg. Ik heb haar ontmoet in Spanje. Zij gaat met mij mee naar IJsland." Is Niels dan eindelijk volwassen GRAAUW - Voetbalvereniging Graauw houdt van vrijdag 30 mei tot en met zondag 1 juni de Boom waifeesten op het sportveld. Die volgen op het festival Graauwrock (donderdag) en de proloog daar van: The Road to Graauwrock (woensdag). Vrijdag staan een fietstocht, een tennisclinic voor de jeugd en een schieting op de liggende wip op het programma. Zaterdag is er penalty's schieten, ballonnen oplaten, voetballen tus sen ouders en kinderen, kinderdis co en een avondfestijn met play back, zang en sketches. The Young Band geeft zondag om 11 uur een koffieconcert, waarna er wordt afgesloten met een wij ken en familievoetbaltoernooi. aan het worden? „Ha!" Hij schiet in de lach. „Je zou het denken! Ik ben zowaar de route aan het uit stippelen." Tot nu toe bereidde hij zich nooit echt voor op wat hem te wachten zou staan. Hij vertrok gewoon, met de trein, liftend en te voet, en zag wel waar het schip strandde. „Je moet nooit te veel nadenken voordat je een avontuur aan gaat. Dan zie je allerlei boze beren en wolven op je pad en en dan ga je niet meer." De laatste keer gebeurde precies het tegenovergestelde van wat hij eigenlijk van plan was. Hij reisde altijd alleen, had niemand nodig, behalve voor leuke contacten on derweg. En toen ontmoette hij op eens zijn huidige vriendin. Nog een voorbeeld. Hij wilde nooit meer naar Tampere, want daar was hij al geweest en dat vond hij maar een saaie stad. En nu wóónt hij er nota bene. „Het idee dat ik een geciviliseerd leven moet leiden en in het gelid moet lopen...." Niels is de 'wanderlust' niet kwijt geraakt en gelukkig heeft Olga die 'vibe' ook. Maar hij heeft nu wel iemand waar hij zich verant woordelijk voor voelt. „Je moet uitkijken dat je niet doordraait als je te lang alleen reist. Je wordt roe kelozer, neemt meer risico's. Voor al mijn ouders vonden dat niet meer zo prettig, die leefstijl van mij. Ik heb weieens een pistool te gen mijn hoofd aangedrukt gekre gen en ik lifte eens met een ge stoorde die mij niet uit de auto wilde laten en mijn rugzak niet wilde teruggeven. Toen vond ik dat leuk. Dacht: wauw! Dit is rock-n'-roll man! Maar je gaat ook denken aan de mensen die om je geven. Je wordt voorzichtiger. Ik stap nu niet meer in bij een be schonken automobilist." „Laatst was ik even in Zeeuws- Vlaanderen. Ik merkte tot mijn verrassing dat ik thuiskwam. Dus wie weet?" Nog niet gesetteld dus, maar wel een tikkie gas terug in de achtbaan van avontuur vanaf zaterdag „Niet iedereen houdt van werken op de boerderij", wist Nelleke Oosterling. „Hier bij Juutsom Groede kunnen we andere activi teiten ontplooien en kunnen de cliënten die in de winkel werken, bijpraten, lunchen, koffiedrinken of iets anders creatiefs doen." „Later willen we de inwoners van Groede diensten aanbieden, zoals boodschappen doen, ramen lap pen of in de tuin helpen", vulde Edwin Kleijn van Juutsom aan. „We willen vanuit hier echt buurtgericht werken. In de win kel worden nu vooral onze eigen producten verkocht. Er werkt hier jong en oud. We zijn vooral blij met oud-bakker Jan in den Bosch. Hij bakt niet alleen de lekkerste wafels, maar hij kan de jongeren iets leren over zijn vak." De officiële opening werd ver richt door cliënten Marnix Kalk man, Francois Vermeire en Anne ke van den Hoek. Ze kregen hulp van gedeputeerde George van Heukelom. HULST - Door de verweerde slijtla gen worden de loop- en fietsbrug gen in de woonwijk Groote Kreek in Hulst bij regen glad. Daardoor kunnen gevaarlijke situaties ont staan en daarom gaat de gemeen te na het verwijderen van de top laag een nieuwe slijtlaag aanbren gen. In de week van 26 mei wordt de brug naar het eilandje aangepakt en in de week van 2 juni de loop- en fietsbrug bij appartementen complex Bastion. Beide bruggen zijn tijdens de werkzaamheden - die tot en met 6 juni duren - afge sloten voor fietsers en voetgan gers. ^Tafelen ZATERDAG 24 MEI 2014 door IJsland door Pascalle Cappetti Niels Tromp, Tampere (Finland) I Niels Tromp gaat binnenkort naar IJsland voor een nieuw avontuur. Maar dit keer samen met zijn Russische vriendin Olga. wij zijn 7 dagen geopend! www.denobelaerdomburg.nl Wafelbakker Jan in den Bosch doet voor hoe het moet en krijgt daar veel waardering voor. foto Peter Nicolai door Wilma Valk GROEDE - Ooit moet het huis aan Slijkstraat nummer 5 in Groede - het 'museumstraatje' - een buurt functie krijgen. Voorlopig is het nog een aanvulling op de nabijgele gen winkel Vers en Lekker van zorg- en verblijfsboerderij Juutsom. Gisteren werd het pand feestelijk geopend. V restaurant Lekker uit eten in Middelburg? Bezoek restaurant Tafelen! Geniet onbeperkt van wereldgerechten, tegen een vaste all-ln prijs. Prijzen Bij Tafelen betaalt u niet voor wat u eet, maar voor de duur van uw verblijf. Onderstaande tarieven gelden bij een verblijf tot 2 uur. Maandag t/m donderdag 26,50 Vrijdag t/m zondag 29,50 Kinderen t/m 3 jaar gratis Kinderen 4 t/m 9 jaar 15,50 Kinderen 10 t/m 12 jaar 19,50 Restaurant Tafelen Podium 31 4337 WV Middelburg T 0118 850 792 www.tafelenrestaurant.nl

Provinciale Zeeuwse Courant | 2014 | | pagina 113