Wij heffen dinsdag het glas bovenop de alp Ik loop even naar de maan 32 ZEEUWS-VLAANDEREN NIEUW WANDELAVONTUUR Alles in het teken van bewegen bij Curalympics bij de Blaauwe Hoeve Kijk voor het laatste nieuws ook op: Koninklijke onderscheiding voor Over de top GRATIS magazine zeeuwslandschap voor alle inwoners Zeeuws-Vlaanderen www.pzc.nl Plattelanders-regisseur Eric Wijffels Hoi Sheila, Niet zo somberen, meid. Het komt écht goed. Zie het van de zonnige kant, we gaan gewoon lekker een paar dagen naar de Franse Alpen! Wijntje, stokbrood- je, beetje sporten, wijntje, stok- broodje, beetje luieren, even een bergje op wandelen en weer een wijntje, stokbroodje... Ik weet niet wat ik allemaal uit de kast moet halen om je vertrou wen een duwtje in de goede rich ting te geven, maar één ding is ze ker: wij heffen dinsdagmiddag bo venop de Alpe d'Huez het glas. Hopelijk zie je het bereiken van de top dan wél als een kroon op een intensief programma. Als je vijf maanden geleden naar boven had gemoeten, had je dertien kilo meer meegetorst. Bedenk je maar eens dat mijn dochter Norah van bijna drie net zoveel weegt! Zo, en nu niet meer zeuren. We gaan het gewoon doen. Ondanks die stomme verkoudheid, waar we deze week allebei ongemakke lijk van liepen. Hoesten, proesten, snuiten... Ik werd er gek van. Vo rig weekend helemaal, toen ik met mijn gezin en een heleboel vrienden in Zuid-Limburg ver toefde. Uiteraard heb ik die gele genheid aangegrepen om nog wat klimmeters te maken op de fiets. Een rondje van 58 kilometer leid de onder meer langs de Camerig, Eyserbosweg, Keutenberg en Cau- berg. Vier stevige rakkers, maar ze gingen me bijzonder goed af. Ik merkte dat ik veel sterker ben ge worden in vergelijking met ander halve maand geleden, toen ik ook een dagje in de Limburgse heu vels heb getraind. En ook nog wat lichter trouwens, want sinds vori ge week laat de weegschaal mij geen drie, maar slechts twee cij fers zien! Ik heb er zin in. Vanavond mijn fiets inleveren bij het vertrekpunt en vanochtend al mijn koffer in pakken. Je mag trouwens maar vijftien kilo aan bagage meene men, hè Sheila. Hé, verrek! Ook dat is bijna net zoveel als jij bent afgevallen! Zie je morgenochtend om half zeven bij vertrek, stoere Sheil. Vast door nog heel kleine oogjes. Raymond Sheila en Raymond gaan zondag naar Frankrijk. Vanuit Le Bourg d'Oisans berichten zij over hun spor tieve avontuur op het weblog www.pzc.nl/overdetop HULST - Bij de Blaauwe Hoeve in Hulst staat dinsdag 27 mei alles in het teken van bewegen en fit blij ven. Na het ontsteken van het 'Cu- ralympisch vuur' gaan namelijk de Curalympics van start. Bewo ners van de Blaauwe Hoeve en omwonenden kunnen meedoen aan verschillende spelen en work shops. Op het programma staat onder andere nordic walking, koersbal, nia dans en jeu de bou les. Ook aan de (klein)kinderen is gedacht. Zij zijn welkom om aan te moedigen en er is een spring kussen. Iedereen van 55 jaar en ouder is mag deelnemen aan Cu ralympics. Meedoen is gratis. Het ochtendprogramma is van 10.00 tot 12.00 uur, het middagprogram ma start om 13.00 uur en om 15.30 uur is de prijsuitreiking. Niels Tromp uit Terneuzen doet in dit boek verslag van zijn avon turen over het Katharenpad, in het oosten van de Pyreneeën. In een poging de Hollandse vrieskou te ontlopen vertrekt hij in maart 2013 met de trein naar Spanje. Daar vindt hij het felbegeerde zon netje. Eigenwijs als hij is - want wat kan hem gebeuren - trekt hij tegen het advies van een Spaanse boer in die hem waarschuwt voor sneeuw, toch de bergen in. Het hutje onderweg is een prima slaapplek. Maar 's nachts koelt het wel erg af in de claustrofobische hut en de volgende morgen blijkt waarom. Hij wordt wakker in een witte wereld, ingesneeuwd. „Als of ik op de maan was beland." Na vier koude dagen en nachten met havermout en smerig water van smeltende sneeuw, weet hij de be woonde wereld weer te vinden en 'met beide benen op aarde' te rug te keren. „Achteraf was het best leuk", relativeert Niels. Zeker omdat hij op deze route door Spanje zijn huidige Russische vriendin ontmoette. Niels Tromp is behalve schrijver en illustrator, vooral dromer, die een leefstijl propageert 'die finan cieel gezien zo aantrekkelijk is dat-ie commercieel gezien abso luut waardeloos is'. „Life is for free if you settle for less." IJZENDIJKE - Eric Wijffels uit IJzendijke is sinds gisteren Lid in de Orde van Oranje Nassau. Wijffels was van 1994 tot 2011 re gisseur van toneelgroep De Platte landers. Met die vereniging over steeg hij de middelmaat door jaar lijks meerdere keren in een vol Le- deltheater te spelen. De IJzendij- kenaar is daarnaast regisseur bij musicalstichting Zoma. Ook is hij .bestuurlid bij museum Het Bol werk, waar hij onder meer activi teiten opzet. Wijffels is daarnaast bij veel West-Zeeuws-Vlaande- ren bekend als docent Nederlands op middelbare scholen in de re gio, waar hij ook regelmatig regis seur bij schooltoneel was. Hij stond 41 jaar voor de klas. Erie Wijffels tel. 0113-569110 HET ZEEUWSE LANDSCHAP FXFCUTIEVERKOOP Op woensdag 28 mei 2014 om 10.00 uur zal ten overstaan van onderstaand' gerechtsdeurwaarderskantoor op verzoek van JEAN-PIERRE VAN DE CAPELLE, wonende te Vlissegem (België), ten laste van GUIDO EMIEL RACHEL CHRISTIAENS (geboren op 05-01-1965), wonende te-Brugge (België), zaakdoende te 4524 EJ Sluis aan de Plompe Toren 1 onder de naam AHA!! TUSSEN BOEK EN STRIP executoriaal worden verkocht de roerende zaken o.m. bestaande uit: winkelinventaris, cd's en een grote partij tweedehands (strip)boeken. De verkoop zal plaatsvinden te 4524 EJ Sluis aan de Plompe Toren 1. De roerende zaken zijn te bezichtigen een half uur voor aanvang verkoop. De verkoop geschiedt zonder opgeld, bij opbod en tegen contante betaling. niFIFN GERECHTSDEURWAARDERS Schuttershofweg 1 4538 AA Terneuzen T 0115 612797 F 0115 694824 E info@dielengerechtsdeurwaarders.nl PZC-verslaggevers Sheila van Doors- selaer en Raymond de Frel hebben zich een gezamenlijk doel gesteld: eind mei beklimmen ze de Alpe d'Huez. Ze haken aan bij het Zeeuws-Vlaamse sportproject Koes- terchallenge. Zij berichten in deze rubriek over hun drijfveer om meer te sporten en anders te eten. Te voet dwars Niels neemt tegenwoordig zijn gitaartje Bonnie mee, waarmee hij onderweg wat kan bijverdienen, foto's Niels Tromp TAMPERE - 'Ik loop even naar Ro me', heette zijn vorige boek; een reisverslag van zijn avonturen in Zuid-Europa. Een opvolger kon niet uitblijven. 'Ik loop even naar de maan' verschijnt binnenkort bij on line boekhandel www.lulu.com. Vanwege het 200-jarig bestaan van Zeeuws-Vlaanderen staat het tijdschrift van Het Zeeuwse Landschap deze keer in het teken van de prachtige natuur en het rijke cultuurhistorische landschap in deze regio. Lees de artikelen, interviews en tips! Dankzij steun van Dow Benelux krijgen alle inwoners van Zeeuws-Vlaanderen dit bijzondere nummer van zeeuwslandschap in de bus. Heeft u eind mei nog geen exemplaar ontvangen, neem dan contact met ons op. info@hetzeeuwselandschap.nl www.hetzeeuwselandschap.nl

Provinciale Zeeuwse Courant | 2014 | | pagina 112